تکنولوژی

سیارک 130 فوتی نزدیک زمین که با سرعت بسیار زیاد به زمین نزدیک می شود! ناسا داده ها را جمع آوری می کند

آژانس های فضایی مانند ناسا و اسا با کمک چندین تلسکوپ فضایی و زمینی، سیارک هایی را که در فضا هستند شناسایی و ردیابی می کنند. سالانه تقریباً 3000 NEO جدید کشف می‌شود که مشاهدات و پیش‌بینی مداوم مسیر این سنگ‌های فضایی را حیاتی می‌سازد. به گفته دکتر Davide Farnocchia از مرکز مطالعات اجسام نزدیک به زمین (CNEOS) ناسا، اگرچه انتظار نمی رود یک سیارک در 100 سال آینده به زمین برخورد کند، اما هیچ چیز در زندگی قطعی نیست. در واقع، عدم اطمینان بسیاری از سیارک‌هایی را که ناسا در آخرین لحظه کشف می‌کند، احاطه کرده است.

این امر به ویژه برای مردم روسیه صادق است، زیرا برخورد یک سیارک به زمین در شهر چلیابینسک در 15 فوریه 2013 گزارش شد. این سیارک یک سیارک به وسعت 59 فوت را در حال انفجار بر فراز شهر ثبت کرد که تقریباً 8000 ساختمان را تخریب کرد و بیش از آن آسیب دید. 1000 نفر کشته و زخمی شدند

در اخبار جداگانه، ناسا گزارش داده است که یک سیارک در مسیری به سمت زمین قرار دارد و ممکن است به زودی نزدیک شود.

جزئیات سیارک 2023 JL2

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط CNEOS، یک سیارک با نام سیارک 2023 JL2 با سرعتی وحشیانه به زمین نزدیک می‌شود و انتظار می‌رود فردا، 20 می، نزدیک‌ترین فاصله خود را به سیاره داشته باشد. با چه سرعتی حرکت می کند؟ خوب، ناسا فاش کرده است که این سنگ فضایی در حال حاضر با سرعت 33666 کیلومتر در ساعت به سمت زمین در حال حرکت است. نزدیک به 5.9 میلیون کیلومتر خواهد رسید.

مطلب پیشنهادی:  ناسا به دلیل پرتاب یک سیارک عظیم 470 فوتی به سمت زمین امروز در حالت آماده باش است.

چیزی که این سیارک را نگران می کند اندازه آن است. ناسا تخمین می زند که عرض آن حدود 130 فوت است که تقریباً به اندازه یک هواپیما است! این سیارک متعلق به گروه آپولو از سیارک‌های نزدیک به زمین است که صخره‌های فضایی با محورهای نیمه بزرگ‌تر از زمین هستند.

فناوری پیشرفته ناسا

ناسا این سیارک ها را با مطالعه داده های جمع آوری شده توسط تلسکوپ ها و رصدخانه های مختلف مانند Pan-STARRS، بررسی آسمان کاتالینا و تلسکوپ NEOWISE رصد می کند. ناسا همچنین یک مأموریت نقشه بردار NEO برای پرتاب در سال 2026 برای به دست آوردن اطلاعات عمیق تر با استفاده از یک مدارگرد جدید برنامه ریزی کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا