تکنولوژی

سیارک 2020 FV4 امروز به زمین نزدیک می شود! ناسا یک صخره 92 فوتی را با سرعت 29350 کیلومتر در ساعت ثبت کرد

اگرچه سیارک های کوچکتر تقریباً هر روز به زمین نزدیک می شوند، سیارک های بزرگتر به ندرت به زمین نزدیک می شوند. حتی زمانی که سیارک ها به زمین نزدیک می شوند، این کار را با خیال راحت انجام می دهند یا بیشتر آنها در جو سیاره می سوزند. سیارکی به نام سیارک 2020 FV4 اخیراً مورد توجه بسیاری از آژانس های فضایی در سراسر جهان قرار گرفته است زیرا امروز در آستانه نزدیک شدن به زمین است. برنامه مانیتورینگ اجرام نزدیک به زمین که معمولاً «گارد فضایی» نامیده می‌شود، این اجرام را شناسایی می‌کند، زیرمجموعه‌ای از آنها را مشخص می‌کند و مدار آنها را تعیین می‌کند تا مشخص کند که آیا ممکن است برای سیاره ما خطرناک باشد یا خیر.

ناسا قبلاً در مورد سیارکی که امروز 13 مارس بسیار به زمین نزدیک می شود هشدار داده است.

جزئیات سیارک 2020 FV4

ناسا سیارکی به نام سیارک 2020 FV4 را به دلیل نزدیک شدن بسیار نزدیک به سیاره با پرچم قرمز نشان داده است. این سیارک امروز 13 مارس با فاصله 6.7 میلیون کیلومتر در ساعت نزدیکترین فاصله خود را به زمین خواهد داشت. این سیاره در حال حاضر با سرعت وحشتناک نزدیک به 29350 کیلومتر در ساعت در راه است!

سیارک 2020 FV4 به دلیل بزرگی بسیار نگران کننده است. ناسا می‌گوید این سیارک با 92 فوت عرض، به اندازه یک هواپیما است. اگرچه انتظار نمی رود این سیارک با زمین برخورد کند، اما یک انحراف جزئی در مسیر حرکت آن به دلیل کشش گرانشی زمین می تواند سیارک را برای برخورد به سمت زمین پرتاب کند.

مطلب پیشنهادی:  رقیب تسلا BYD در میان عدم اطمینان غرب وارد بازارهای نوظهور می شود

برخورد سیارک های قبلی روی زمین

اگرچه سیارک ها در چند ماه گذشته به طور ایمن از نزدیکی زمین عبور کرده اند، اما این بدان معنا نیست که برخورد با این سیاره امکان پذیر نیست. در واقع، یک سیارک باعث انقراض یکی از بزرگترین گونه های روی کره زمین در حدود 65 میلیون سال پیش شد – دایناسورها.

بر اساس فرضیه آلوارز، انقراض ناشی از یک سیارک عظیم است که بیش از 65 میلیون سال پیش به زمین برخورد کرد. این سیارک سیاره را شکل داده و احتمالاً باعث آغاز انقراض دایناسورها شده است. دانشمندان حتی دهانه برخوردی این سیارک را در Chicxulub نزدیک شبه جزیره یوکاتان مکزیک پیدا کرده اند.

و چند سال پیش، حادثه چلیابینسک و مدتها قبل از آن، رویداد تونگوسکا اتفاق افتاد. بزرگترین سیارکی که به زمین برخورد کرده حدود 2 میلیارد سال پیش بود و دهانه وردفورت در نزدیکی ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی را پشت سر گذاشت.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا