تکنولوژی

سیارک 2022 QB2 که با سرعت حیرت انگیز 57060 کیلومتر در ساعت حرکت می کند، امروز از کنار زمین عبور می کند!

سیارکی به نام سیارک 2022 QB2 امروز با سرعت خیره کننده 57060 کیلومتر در ساعت به سمت زمین می چرخد. آیا این سیاره را از دست خواهد داد؟ بخوانید تا متوجه شوید.

روند پرواز سیارک ها در ماه اوت تا سپتامبر ادامه یافت. انتظار می رود امروز 3 سیارک نزدیک زمین پرواز کنند. این سیارک ها با نام های سیارک 2022 QQT7، سیارک 2021 CQ5 و سیارک 2022 QB2 با سرعتی باورنکردنی از کنار زمین عبور خواهند کرد. خوشبختانه این سیارک ها چندین میلیون کیلومتر زمین را از دست خواهند داد. به گفته دانشمندان، این سیارک در صورت انحراف از مدار خود به دلیل قدرت میدان گرانشی زمین، می تواند صدمات زیادی به زمین وارد کند. در اینجا چیزی است که ما در مورد سیارک 2022 QB2 می دانیم.

سیارک 2022 QB2 امروز از کنار زمین عبور خواهد کرد

سیارک 2022 QB2 در حال حاضر در راه خود به زمین است. با سرعت خیره کننده 57060 کیلومتر در ساعت حرکت می کند. به گفته ناسا، سیارک 2022 QB2 تقریباً به اندازه یک هواپیما است، تقریباً 100 فوت عرض دارد و آن را بزرگترین سیارکی از 3 سیارکی است که امروز از کنار سیاره عبور می کنند. این سیاره امروز، 1 سپتامبر، در فاصله نزدیک به 3.94 میلیون کیلومتری نزدیکترین فاصله خود را به زمین خواهد داشت.

اگر این سیارک در مسیر برخورد با زمین قرار می گرفت، یک فاجعه جهانی ایجاد می کرد. با این حال، ناسا در حال آماده سازی یک استراتژی برای محافظت از سیاره در برابر تهدیدات سیارکی است. ماموریت DART ناسا که در نوامبر 2021 پرتاب شد، آماده می شود تا در این ماه با سیارک هدف خود دیمورفوس در 26 سپتامبر حمله کند. این آزمایش به دانشمندان کمک می کند تا دانش بیشتری در مورد آنچه که هنگام برخورد یک کشتی با یک صخره فضایی اتفاق می افتد به دست آورند. اگر یک سیارک واقعی تهدید به سقوط به زمین شود، از این دانش استفاده خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:  کسب و کار موفقی مانند اپل می خواهید؟ اجازه دهید استیو جابز کمک کند

اگرچه این برخورد در هفت میلیون مایل دورتر رخ خواهد داد، ناسا یک فضاپیمای کوچکتر با دوربینی فرستاده است که کل رویداد را ضبط می کند. فرود تصادفی در 26 سپتامبر در ساعت 4:44 بامداد IST (7:14 بعد از ظهر به وقت شرقی) انجام خواهد شد. پخش زنده از ساعت 3:30 بامداد IST (6:00 بعد از ظهر به وقت شرقی) آغاز خواهد شد. برای تماشای آن می توانید به وب سایت رسمی ناسا، کانال یوتیوب و همچنین فیس بوک و توییتر مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا