کامپیوتر

سیستم سخت افزاری مورد نیاز احتمالی ویندوز 12 فاش شد

پس از شکست در مورد الزامات سیستم بحث برانگیز ویندوز 11، این سوال که چگونه آنها در نسخه های آینده تغییر خواهند کرد همچنان موضوع مورد توجه است.

و اکنون، برخی از اولین جزئیات در مورد نیازهای سیستمی ویندوز 12 شروع به آشکار شدن کرده اند، حتی اگر زمان مورد انتظار راه اندازی آن باقی مانده است.

به گفته نشریه آلمانی Deskmodder، مایکروسافت از فوریه 2022 روی نسخه آینده این سیستم عامل کار می کند و این نرم افزار را به صورت داخلی “Next Valley” می نامد. در حالی که انتظار نمی رود نسخه نهایی تا نیمه دوم سال 2024 برای عموم منتشر شود، پیشرفت کافی در نرم افزار برای تهیه لیست مناسبی از مشخصات و حداقل نیازهای نصب انجام شده است.

گزارش‌هایی وجود دارد که مایکروسافت قصد دارد ویندوز 12 را با پردازنده‌های دسکتاپ Meteor Lake-S نسل چهاردهم اینتل سازگار کند، که نشان می‌دهد دستگاه‌هایی با چنین پردازنده‌هایی ممکن است اولین دستگاه‌هایی باشند که Next Valley را اجرا می‌کنند. با این حال، طبق گفته Neowin، جزئیات کمی در مورد گردش Meteor Lake-S وجود دارد، به خصوص نه در مورد اتصال این مؤلفه به ویندوز 12.

Deskmodder همچنین ادعا می کند که ویندوز 12 ممکن است از پردازنده مشترک پلوتون پشتیبانی کند که برای اولین بار در ژانویه 2022 روی پردازنده های موبایل Ryzen 6000 معرفی شد.

در مورد امنیت، ویندوز 12 احتمالاً از همان ماژول پلتفرم مورد اعتماد TPM 2.0 برای پردازشگر رمزنگاری امن خود استفاده خواهد کرد که در ویندوز 11 مشاهده شد، اگرچه مایکروسافت در حال آزمایش پشتیبانی از SHA-3 (Secure Hash Algorithm 3) در یک Insider Build اخیر است.

مطلب پیشنهادی:  فروش 72 ساعته HP: 6 بهترین تخفیف لپ تاپ زیر 250 دلار

سایر مشخصات سخت افزاری به طور بالقوه شامل 8 گیگابایت رم است که برای ویندوز 12 با ظرفیت دو برابر ویندوز 11 ارتقاء یافته است.

در مورد اینکه آیا حداقل نیازهای ذخیره سازی افزایش خواهد یافت یا خیر، صحبتی وجود ندارد. در حال حاضر حداقل فضای دیسک مورد نیاز برای نصب ویندوز 11 64 گیگابایت است. با این حال، Neowin اشاره کرد که مایکروسافت ممکن است درایوهای دیسک سخت (HDD) را به نفع درایوهای حالت جامد (SSD) برای نصب نرم افزار حذف کند. این یک شایعه ویندوز 11 بود که محقق نشد، اما شاید یکی از ویژگی های ویندوز 12 باشد.

به گفته Panos Panai، مدیر تولید مایکروسافت، به طور کلی، انتظار می‌رود که ویندوز 12 «برآمده از ابر و مبتنی بر هوش مصنوعی» باشد.

این شرکت هنوز به‌روزرسانی ویندوز 11 را که از اکتبر 2021 در دسترس عموم قرار می‌گیرد، انجام نداده است. سیستم‌عامل کنونی نیز مملو از برخی از ویژگی‌هایی است که در نهایت به Next Valley خواهد رسید. کاربران همچنین می توانند انتظار از بین رفتن ویژگی های قدیمی مانند MSDT و VBScript را داشته باشند که مستعد سوء استفاده هستند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا