موبایل

سیستم عامل Chrome به شما کمک می کند در آینده باتری خود را ذخیره کنید

سیستم‌عامل کروم گوگل در نهایت به باتری‌های کروم بوک کمک می‌کند تا دوام بیشتری داشته باشند، اما هنوز نه. سیستم عامل کروم 105 که شامل ویژگی جدید است، هنوز دو نسخه باقی مانده است.

این ویژگی با کاهش بار CPU در یک زبانه غیرفعال پس از 10 ثانیه عدم فعالیت کار می کند. نسخه‌های کنونی برگه غیرفعال Chrome تنها پس از پنج دقیقه عدم فعالیت. با کاهش این زمان به 10 ثانیه، زبانه‌های باز فشار کمتری به CPU وارد می‌کنند که مساوی است با تخلیه کمتر باتری.

یک Samsung Galaxy Chromebook 2 قرمز رنگ روی یک میز باز است.

این به ویژه برای افرادی که در Chromebook خود با ده ها برگه باز در چندین پنجره کار می کنند مفید است. دانش‌آموزان و حرفه‌ای‌هایی که از دستگاه‌های Chromebook استفاده می‌کنند، بین شارژ شدن، عمر باتری طولانی‌تری خواهند دید.

اما آنها باید منتظر بمانند.

در دستگاه‌های Chromebook، متوجه پرچم جدیدی در ساخت آزمایشی Chrome OS 105 شدم. پرچم با فرآیندهای جاوا اسکریپت سروکار داشت.

او در مورد کروم بوک ها در سایت خود می نویسد: «تغییر مربوط به کاهش و فعال کردن جاوا اسکریپت در صفحات وب است. “اینها برگه هایی هستند که ممکن است برای مثال باز کرده باشید، اما به طور فعال در حال مرور یا تعامل با آنها نباشید.”

با این حال، نسخه 105 برای مدتی در دسترس کاربران عادی نخواهد بود.

Chrome OS 103 نسخه فعلی سیستم عامل و نسخه ای است که اکثر مردم از آن استفاده می کنند. ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد تا Google Chrome OS 105 را منتشر کند.

تا آن زمان، کاربران Chromebook می‌توانند برخی اقدامات را برای حفظ عمر باتری انجام دهند. آنها می توانند روشنایی صفحه نمایش را کاهش دهند و نور پس زمینه صفحه کلید را کاهش دهند. آنها می توانند لوازم جانبی USB را در صورت عدم استفاده خاموش کنند و مطمئن شوند که هیچ برنامه استفاده نشده ای در پس زمینه در حال اجرا نیست.

مطلب پیشنهادی:  گفته می شود Google Tensor G3 9 هسته پردازنده، پشتیبانی از رمزگذاری AV1، فضای ذخیره سازی UFS 4.0 و موارد دیگر را ارائه می دهد.

در نهایت، ممکن است وقت یک کروم بوک جدید فرا رسیده باشد، و اگر اینطور است، لیست ما از بهترین کروم بوک های سال 2022 را بررسی کنید.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا