تکنولوژی

سیگنال‌های کاپیتولاسیون بلندمدت نگهدارنده چشم فیشر بیت کوین

با کاهش بیش از 70 درصدی بیت کوین نسبت به بالاترین سطح تاریخ خود در نوامبر، کارشناسان به دنبال نشانه هایی از نزول هستند زیرا راسخ ترین دارندگان بلندمدت برای توقف فروش تحت فشار هستند.

با کاهش بیش از 70 درصدی بیت کوین نسبت به بالاترین سطح تاریخ خود در نوامبر، کارشناسان به دنبال نشانه هایی از نزول هستند زیرا راسخ ترین دارندگان بلندمدت برای توقف فروش تحت فشار هستند.

بیت کوین، بزرگترین دارایی دیجیتال از نظر ارزش بازار، در حدود 19000 دلار در نوسان است که از حدود 69000 دلار در اواخر سال گذشته کاهش یافته است. بر اساس داده‌های Glassnode، سرمایه‌گذاران بلندمدت که سکه‌های خود را خرج می‌کنند، 33 درصد زیان را ثبت کرده‌اند.

تحلیلگران این شرکت تحقیقاتی کریپتو در گزارشی نوشتند: «احتمال افزایش تسلیم دارنده بلندمدت (LTH) وجود دارد.

این می تواند نشان دهد که توزیع مجدد سکه ها بین خریداران جدید نزدیک است. تحلیلگران می گویند: «تشکیل یک کف اغلب با سهم فزاینده ای از ضرر غیر واقعی LTH همراه است. به عبارت دیگر، برای اینکه یک بازار نزولی به حد نهایی خود برسد، سهم سکه‌هایی که با زیان نگهداری می‌شوند باید در درجه اول به سمت آن‌هایی که کمترین حساسیت قیمتی و بیشترین اعتقاد را دارند تغییر کند.»

بر اساس تحقیقات این شرکت، در جاهای دیگر، به نظر می رسد جریان معاملات کوچکتر از نهادهای کوچکتر در حال افزایش است، که نشان دهنده بهبود احتمالی تقاضا و سفته بازی است. در همین حال، ماینرهای بیت کوین، که می توانند به عنوان منبع تاثیرگذار فشار فروش در بازارهای نزولی دیده شوند، اخیراً هزینه های خود را کاهش داده اند.

مطلب پیشنهادی:  کشف شگفت انگیز! مکان‌های برخورد سیارک با استفاده از تکنیک‌های CSI شناسایی شدند

با این حال، هیچ یک از این کنتورها به طور قطعی بازار را نخوانده اند، و یافتن پایین می تواند دست نیافتنی باشد. طبق گفته گلاسنود، در بازارهای نزولی قبلی، عرضه توسط دارندگان کوتاه مدت تنها 3 تا 4 درصد بود. اکنون، با توجه به اینکه دارندگان کوتاه‌مدت هنوز تقریباً 16 درصد از عرضه بیت‌کوین را در اختیار دارند، ممکن است مدتی طول بکشد تا این سکه تا حد زیادی بین دارندگان حساس به قیمت و مطمئن‌تر توزیع شود تا نوسانات کاهش یابد.

گلس‌نود گفت: «سرمایه‌گذاران بیت‌کوین هنوز از بازار خارج نشده‌اند.

به پایان رساندن هر دارایی کار سختی است. سرمایه گذاران بازار سهام که در سال جاری با زیان 20 درصدی روبرو هستند، همچنین به دنبال نشانه هایی هستند که نشان دهد بدترین دوره فروش به پایان رسیده است. بیت کوین تا حد زیادی همزمان با سهام ایالات متحده و سهام فناوری به ویژه به تجارت ادامه می دهد.

متی گرینسپن، بنیانگذار و مدیرعامل کوانتوم اکونومیکس، می گوید: «بیت کوین در حال حاضر با سایر دارایی های ریسک مرتبط است، اما هیچ دلیل اساسی برای این کار وجود ندارد. زمانی که بیت کوین رابطه خود را با بازار سهام قطع کرد، قیمت بیت کوین بهتر منعکس کننده ارزش واقعی آن خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا