موبایل

شاید این اولین نگاه ما به طراحی مجدد عظیم iOS 18 باشد

برنامه دوربین برای iOS 18 با عناصر طراحی به سبک visionOS.
MacRumors

در حالی که iOS 17 نتوانست تغییرات بصری ارائه دهد، شایعه شده است که اپل در حال کار بر روی هویت به روز شده برای نسخه بعدی iOS خود است. گزارش‌های قبلی ادعا می‌کردند که iOS 18 آینده دارای عناصری شبیه visionOS است که در Apple Vision Pro معرفی شده‌اند. گزارش جدیدی با انتشار تصویری از اپلیکیشن دوربین iOS 18 این موضوع را تایید می کند.

طبق گزارش MacRumors، نسخه بعدی اپلیکیشن Camera ممکن است دارای عناصر طراحی به سبک visionOS باشد. این بر اساس یک قالب فریمورک آیفون است که این نشریه از منبعی ناشناس دریافت کرده است که ادعا می کند آن را از یک مهندس iOS دریافت کرده است. گفته می شود که به عنوان بخشی از منابع طراحی اپل برای iOS 18 گنجانده شده است.

به نظر می‌رسد که برنامه دوربین، نوارهای سیاه در بالا و پایین را با رنگ خاکستری شفاف با عناصر شیشه‌ای جایگزین می‌کند که اگر روی ناحیه حالت «سینمایی» برنامه تمرکز کنید، می‌توانید آن‌ها را تشخیص دهید. واضح است که از visionOS الهام گرفته شده است که دارای عناصر طراحی نیمه شفاف با لبه های بازتابنده است. طراحی جدید دو سیستم عامل اپل را ساده تر می کند. همچنین گفته می شود که این شرکت چندین برنامه سیستمی دیگر از جمله Safari را اصلاح کرده است.

مارک گورمن از بلومبرگ قبلاً در خبرنامه خود اشاره کرده بود که مدیریت ارشد اپل iOS 18 را “جاه طلبانه و قانع کننده” توصیف کرده است. گفته می‌شود که iOS 18 شامل «ویژگی‌ها و طراحی‌های جدید» است.

مطلب پیشنهادی:  Lava Blaze 2 با Unisoc 7616 SoC، طراحی پشت شیشه ای انتظار می رود در ماه آوریل در هند رونمایی شود.

یکی از آنها می تواند قابلیت شخصی سازی بهتر صفحه اصلی شما باشد. در حال حاضر، اگر یک برنامه را به صفحه اصلی منتقل کنید، برنامه بعدی فضای خالی را پر می کند. بر خلاف اندروید، iOS اجازه فضای خالی نمی دهد. با این حال، این ممکن است با iOS 18 تغییر کند، زیرا ممکن است به شما امکان دهد نمادهای برنامه را در هر جایی از شبکه صفحه اصلی قرار دهید.

به طور کلی، به نظر می رسد iOS 18 انعطاف پذیرتر و از نظر بصری دلپذیرتر خواهد بود و تغییرات اساسی در طراحی، از جمله در برنامه های مختلف سیستم، دریافت خواهد کرد. با ویژگی‌های هوش مصنوعی داخلی، پشتیبانی از RCS و موارد دیگر، این بزرگترین به‌روزرسانی آیفون در سال‌های اخیر خواهد بود.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا