موبایل

شبکه 5G UC T-Mobile چهار برابر بزرگتر از Verizon است

هفته گذشته، گزارشی از Ookla نشان داد که شبکه‌های 5G و 4G LTE T-Mobile تقریباً دو برابر سریع‌تر از Verizon و AT&T هستند. Opensignal امروز نتایج یک مطالعه جدید را منتشر کرد که یکی از مهمترین دلایل رهبری T-Mobile را آشکار می کند.

سرویس‌های 5G طیف وسیع‌تری از فرکانس‌ها را نسبت به فناوری‌های سلولی قدیمی‌تر پوشش می‌دهند که هر کدام مزایا و معایب منحصربه‌فردی دارند. از آنجایی که فرکانس‌های 5G با فرکانس پایین به‌طور قابل‌توجهی برد بیشتری نسبت به فرکانس‌های بالاتر دارند و عموماً امواج هوایی مشابهی با خدمات 4G/LTE دارند، هر سه اپراتور از این طیف برای ارائه پوشش گسترده خود در سراسر کشور استفاده کرده‌اند. T-Mobile این شبکه را با دامنه گسترده 5G خود می نامد، ورایزون از اصطلاح 5G در سراسر کشور استفاده می کند و AT&T آن را به سادگی 5G می نامد.

زنی که تلفن هوشمند با نتایج تست سرعت شبکه Verizon 5G Ultra Wideband را در دست دارد.
Verizon

در همین حال، فرکانس‌های متوسط ​​طیف بالاتر باند C و فرکانس بسیار بالا (EHF) محدوده میلی‌متری (mmWave) عملکرد بسیار بهتری را در محدوده‌های محدودتر ارائه می‌دهند. بنابراین، این خدمات بیشتر در مناطق مسکونی شهری که اکثر مشتریان در آن زندگی می کنند استفاده می شود. اینها ظرفیت 5G Ultra T-Mobile، 5G Ultra Wideband Verizon و 5G Plus AT&T (5G+) هستند.

در آخرین گزارش خود، Opensignal مجموعاً این سرویس‌های پیشرفته 5G را نامیده است و برای اولین بار در این صنعت، شرکت تجزیه و تحلیل تلفن همراه تصمیم گرفته است تا تجربه کاربری این شبکه‌های برتر 5G را کمی‌سازی کند.

عملکرد مشابه خدمات ارتقا یافته 5G

همانطور که می دانیم، فرکانس های بالاتر تجربه بسیار بهتری نسبت به 5G با باند پایین ارائه می دهند. این تا حدودی به دلیل نحوه عملکرد امواج رادیویی است: همه چیزهای دیگر برابر هستند، فرکانس‌های پایین‌تر همیشه کندتر از فرکانس‌های بالاتر هستند. با این حال، مشکل در بسیاری از موارد بدتر می‌شود، زیرا این فرکانس‌ها همچنان ترافیک قدیمی‌تر 4G/LTE را حمل می‌کنند، بنابراین سیگنال‌های 5G جدیدتر باید امواج رادیویی را به اشتراک بگذارند.

مطلب پیشنهادی:  رندرهای موتورولا اج 50 فیوژن به صورت آنلاین به بیرون درز کرد. ممکن است Snapdragon 6 Gen 1 SoC، باتری 5000mAh داشته باشد

نکته قابل توجه در مورد یافته‌های Opensignal این است که افرادی که به T-Mobile و سرویس‌های پیشرفته 5G Verizon متصل می‌شوند، سرعت‌های مشابهی را تجربه کردند، حتی اگر اپراتورها از فرکانس‌های متوسط ​​متفاوتی استفاده کنند. T-Mobile شبکه 5G Ultra Capacity خود را با استفاده از طیف 2.5GHz که از ادغام با Sprint به ارث برده است، راه اندازی می کند. در مقابل، Verizon خدمات میان رده خود را در باند C با فرکانس بالاتر 3.7-3.98 گیگاهرتز عرضه کرد که در اوایل سال 2021 در حراجی FCC خریداری کرد.

این ممکن است یکی از دلایلی باشد که Verizon در سه زمینه خاص برتری دارد: بازی چند نفره موبایل، خدمات صوتی بیش از حد (OTT) و تجارب ویدئویی تطبیقی. گزارش اخیر بازار سه ماهه دوم Ookla نیز این موضوع را تایید می کند. استقرار mmWave Verizon نیز نسبت به رقبای خود پیشرفته تر است، اما احتمالاً برای ایجاد تفاوت قابل توجه کافی نیست. عرضه باند C Verizon در اوایل سال 2022، شبکه 5G Ultra Wideband خود را گسترش داد تا به بیش از 100 میلیون نفر در 1700 شهر در سراسر کشور دسترسی پیدا کند. پیش از این، شبکه سریعتر تنها در هسته مرکزی حدود 82 شهر موجود بود.

نمودار سرعت های 5G AT&T، T-Mobile و Verizon بهبود یافته است.
سیگنال باز

از آنجایی که Opensignal مصمم به مطالعه تجربه کاربر از خدمات پریمیوم 5G بود، میانگین سرعت دانلود را منحصراً در این شبکه‌ها اندازه‌گیری کرد. اگر گوشی شما نماد 5G UC (T-Mobile)، 5G UW (Verizon) یا 5G+ (AT&T) را نمایش می‌دهد، این عملکردی را نشان می‌دهد که احتمالاً مشاهده می‌کنید.

T-Mobile هنوز هم رتبه اول را برای میانگین سرعت دانلود 5G با 232.2 مگابیت بر ثانیه، اما تنها با یک تار مو، به خود اختصاص داده است. Verizon با سرعت 226.3 مگابیت بر ثانیه فاصله زیادی نداشت. AT&T با میانگین سرعت دانلود 161.1 مگابیت در ثانیه در رتبه سوم قرار گرفت – عملکردی که کندتر از میانگین سرعت دانلود 187.12 مگابیت بر ثانیه T-Mobile است که اخیراً توسط Ookla گزارش شده است.

مطلب پیشنهادی:  آیا از تخفیف های روز اول اکتبر خرید می کنید؟ این تبلت را بخر

نبرد برای برتری 5G

این بدان معنی است که نبرد اصلی برای عملکرد و پوشش در میان رده ها انجام می شود. اگرچه اپراتورها از نظر سرعت تقریباً در کنار یکدیگر هستند، تجزیه و تحلیل Opensignal نشان می‌دهد که T-Mobile هنوز هم در زمینه پوشش 5G پیشتاز قانع‌کننده‌ای است – پیشروی که به معنای میانگین سرعت دانلود بالاتر است.

در سراسر کشور، Opensignal دریافت که مشتریان T-Mobile می‌توانند در 41.9 درصد از شهرستان‌ها به شبکه 5G Ultra Capacity متصل شوند. در مقابل، کاربران Verizon تنها در 11.7 درصد از همان شهرستان ها شاهد شبکه 5G Ultra Wideband بودند. اعداد AT&T حتی ناامیدکننده‌تر بودند، زیرا سرویس 5G Plus تنها در 1.4 درصد از شهرستان‌های 5G در دسترس است.

نمودار پوشش پیشرفته 5G AT&T، T-Mobile و Verizon.
سیگنال باز

به عبارت دیگر، اگر مشتری T-Mobile هستید، به احتمال زیاد از بهترین خدمات 5G این اپراتور استفاده می کنید تا زمانی که در Verizon یا AT&T هستید. این بدان معنا نیست که شما از پوشش 5G در سایر اپراتورها برخوردار نخواهید شد، اما به این معنی است که حتی اگر نماد 5G در تلفن شما روشن باشد، سرعت شما خیلی بیشتر از یک شبکه 4G/LTE نیست. .

رهبری T-Mobile فقط در خدمات ارتقا یافته 5G نبود. Opensignal همچنین دریافت که مشتریانش به احتمال زیاد 5G را پیدا می کنند. حداقل یک نوع 5G در 88.1 درصد مکان ها در دسترس مشتریان T-Mobile است، در حالی که AT&T با 69.5 درصد در رتبه دوم و Verizon با 51.9 درصد در رتبه آخر قرار دارند.

تاکتیک های مختلف

در حالی که این اعداد به شدت به نفع T-Mobile تغییر می کنند، مهم است که به یاد داشته باشید که Un-carrier پیشتاز قابل توجهی در استقرار میان رده 5G بود. در حالی که Verizon و AT&T منتظر بودند تا FCC برخی از طیف باند C را آزاد کند و به حراج بگذارد، T-Mobile از قبل با طیف 2.5 گیگاهرتز Sprint در آوریل 2020 حرکت می کرد. این تقریباً یک سال قبل از اینکه رقبای آن حتی می توانستند در مناقصه شرکت کنند، بود. برای طیف میانی و تقریباً دو سال قبل از شروع اولین راه اندازی باند C در اوایل سال 2022.

مطلب پیشنهادی:  آیپد پرو جدید اپل ممکن است آنقدر که می ترسیدیم گران نباشد

با این حال، اگرچه هر سه اپراتور مجوزهایی را برای بخش هایی از طیف جدید باند C خریداری کرده اند، اما رویکردهای بسیار متفاوتی در پیش گرفته اند. ورایزون که 45 میلیارد دلار برای سهام خود هزینه کرد، به محض اینکه توانست به شدت شروع به انتشار فرکانس های جدید کرد. با وجود از دست دادن 23 میلیارد دلار در همان حراج، AT&T در گسترش محدوده C بسیار محتاط تر عمل کرد و سرویس 5G Plus را تنها در هشت شهر ارائه کرد، به همین دلیل است که خدمات پیشرفته 5G آن در آخرین تحلیل Opensignal بسیار ضعیف عمل کردند.

این بدان معنا نیست که AT&T ثابت مانده است. همانطور که Opensignal اشاره می کند، این اپراتور قصد دارد تا اواخر امسال طیف باند C خود را به عنوان بخشی از عرضه ترکیبی منتشر کند که همچنین از طیف جدید 3.45-3.55 گیگاهرتز که در مزایده بعدی به دست می آید، بهره خواهد برد. این پروژه قبلاً شروع شده است، اما آنقدر زود نیست که در تحقیقات Opensignal ظاهر شود.

T-Mobile همچنین حدود 9 میلیارد دلار برای طیف باند C هزینه کرده است، اما احتمالاً شاهد عرضه عمده باند C T-Mobile نخواهیم بود. در عوض، از طیف جدید برای تکمیل شبکه 2.5 گیگاهرتز 5G Ultra Capacity خود استفاده می کند و در مناطقی که به آن نیاز دارند، تقویت می کند.

با وجود پیشروی T-Mobile، واضح است که طیف جدید باند C یک تغییر دهنده بازی است. سوال این نیست که آیا Verizon و AT&T به T-Mobile خواهند رسید یا نه، بلکه این است که چه زمانی. از آنجایی که همه خدمات پیشرفته 5G می توانند عملکرد تقریباً یکسانی را ارائه دهند، پوشش همچنان عامل تعیین کننده برای عملکرد کلی 5G هر اپراتور خواهد بود.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا