موبایل

شبکه T-Mobile دو برابر سریعتر از Verizon و AT&T است

گزارش بازار سه ماهه دوم Ookla به تازگی منتشر شد و نشان داد که T-Mobile هنوز هم در ارائه سریع ترین و ثابت ترین سرعت ها در ایالات متحده از رقبای Verizon و AT&T برتری دارد.

T-Mobile با میانگین سرعت دانلود 187.33 مگابیت در ثانیه برای 5G و 116.54 مگابیت در ثانیه برای همه مناطق، رتبه برتر را برای عملکرد در هر دو شبکه 5G و 4G/LTE خود به خود اختصاص داد. به طور کلی، این سرعت تقریباً دو برابر سریعتر از Verizon و AT&T است که به ترتیب 59.67Mbps و 54.64Mbps سرعت داشتند. شرکت un-carrier همچنین ثابت‌ترین سرعت‌های این دسته را ارائه کرد، با ۸۵.۷ درصد آزمایش‌ها که حداقل سرعت دانلود ۵ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود ۱ مگابیت بر ثانیه را نشان می‌داد.

لوگوی T-Mobile در گوشی هوشمند.
NurPhoto/Getty Images

T-Mobile همچنین بالاترین سرعت آپلود 11.72 مگابیت در ثانیه را داشت، اگرچه آنها فقط کمی بهتر از Verizon و AT&T بودند که به ترتیب با سرعت آپلود 9.14 و 7.00 مگابیت در ثانیه وارد بازار شدند. به همین ترتیب، اعداد تأخیر یکسان بود، با امتیاز T-Mobile 31ms در مقابل 32ms Verizon و AT&T 34ms.

پوشش باند C کلیدی است

اعداد این بار برای T-Mobile چندان چشمگیر نیستند. در گزارش سه ماهه چهارم ژانویه 2021، T-Mobile تقریباً همان سرعت دانلود 5G را با 187.12 مگابیت در ثانیه نشان داد که نسبت به سرعت دانلود 135.17 مگابیت در ثانیه، افزایش قابل توجهی نسبت به سه ماهه سوم قبلی نشان داد. با این حال، در این آخرین گزارش، T-Mobile با افزایش سرعت کلی دانلود از 90.65 مگابیت بر ثانیه در ژانویه به 116.54 مگابیت در ثانیه، توانسته است سد 100 مگابیت بر ثانیه را بشکند.

مطلب پیشنهادی:  هی ببین جزیره پویا اومده به ... اندروید؟!؟

این اعداد بالاتر احتمالاً نتیجه گسترش سریع شبکه 5G با ظرفیت فوق العاده T-Mobile است، نه بهبود خدمات 4G/LTE. میانگین سرعت دانلود به طور طبیعی بهبود می یابد زیرا مشتریان بیشتری از شبکه 5G سریعتر اپراتور استفاده می کنند.

نگاه از میان فضای سبز به برج 5G در مقابل آسمان آبی.
دیش بی سیم

در همین حال، ورایزون به لطف راه‌اندازی باند C جدید خود، به 5G نزدیک می‌شود. این بار با متوسط ​​سرعت 5G 113.52 مگابیت در ثانیه وارد بازار شد. با این حال، سرعت کلی به طور قابل توجهی پایین تر (59.67 مگابیت در ثانیه) نشان می دهد که بسیاری از مشتریان آن هنوز تحت پوشش سرویس 5G Ultra Wideband آن نیستند. آنها یا روی 4G/LTE گیر کرده اند یا از سرویس 5G سراسری با فرکانس پایین اپراتور استفاده می کنند که خیلی سریعتر از 4G نیست.

تأثیر استقرار محدود باند C در سرعت دانلود متوسط ​​5G بسیار پایین تر AT&T با سرعت 71.54 مگابیت بر ثانیه بیشتر مشهود است. AT&T رویکرد محافظه‌کارانه‌تری نسبت به طیف جدید باند C اتخاذ کرده است و آن را تنها در چند شهر تا کنون منتشر کرده است. این بدان معناست که مشتریان بیشتری از AT&T از خدمات 5G با باند پایین این اپراتور استفاده می کنند. این اعداد احتمالاً بهبود خواهند یافت زیرا AT&T از بخش جدیدی از طیف باند C استفاده می کند که اخیراً برای گسترش شبکه خود در مناطقی که Verizon قادر به پوشش آن نیست، استفاده می کند.

اعداد بر اساس کشور

گزارش بازار ایالات متحده Ookla همچنین اعداد را بر اساس ایالت ها تقسیم می کند، و هنوز چند مکان وجود دارد که Verizon و AT&T از نظر عملکرد از T-Mobile جلوتر هستند.

مطلب پیشنهادی:  نام Google Pixel 9، انیمیشن Setup ذکر شده در فایل‌های بتای Google App: گزارش

T-Mobile سریعترین اپراتور در 45 ایالت در سه ماهه گذشته بود، در حالی که AT&T در داکوتای جنوبی و ورمونت در صدر قرار گرفت. اپراتور محلی GCI در آلاسکا در صدر باقی ماند و اپراتور غالب در آن ایالت بود و در واقع با شکست دادن T-Mobile خدمات 5G را در آنجا راه اندازی کرد. Ookla خاطرنشان می کند که نتایج در دلاور، مونتانا و ویرجینیای غربی بسیار نزدیک به نتیجه است، اگرچه تنها یکی از این سه ایالت، دلاور، با متوسط ​​سرعت دانلود 73.2 مگابیت در ثانیه در بین 10 ایالت برتر قرار دارد. مونتانا و ویرجینیای غربی به ترتیب با سرعت 41.33 مگابیت در ثانیه و 37.54 مگابیت در ثانیه در 10 ایالت پایینی قرار دارند.

لیست 10 ایالت برتر ایالات متحده برای سرعت بی سیم.
اوکلا

ایالت هایی که سایر اپراتورها در صدر قرار گرفتند همگی میانگین سرعت دانلود را به میزان قابل توجهی پایین تر نشان دادند. داکوتای جنوبی با سرعت 50.25 مگابیت بر ثانیه در مجموع و 60.84 مگابیت در ثانیه در AT&T بالاترین رتبه را داشت، اما با توجه به اینکه در رتبه 33 قرار گرفته بود، این حرف چندانی ندارد.

10 ایالت برتر ایالات متحده متوسط ​​سرعت دانلود حداقل 69 مگابیت در ثانیه را ارائه می دهند و ناحیه کلمبیا با 82.27 مگابیت در ثانیه در رتبه اول قرار دارد. به استثنای دلاور که هیچ برنده مشخصی نداشت، T-Mobile در 9 ایالت از 10 ایالت برتر، با سرعت متوسط ​​​​از 86.85 مگابیت بر ثانیه در ماساچوست تا 125.25 مگابیت در ثانیه در ایلینویز، رتبه اول را کسب کرد.

T-Mobile همچنین سرعت دانلود متوسط ​​بالاتر از 100Mbps را در 17 ایالت، از جمله مکان هایی مانند آیووا، که T-Mobile با وجود سرعت کلی بسیار پایین 39.6Mbps برای همه اپراتورها، به 104.04Mbps رسید، ارائه کرد.

مطلب پیشنهادی:  نحوه ذخیره پیامک در اندروید و آیفون

سریع ترین گوشی های هوشمند

Ookla همچنین سریع ترین گوشی های هوشمند را ثبت کرد. گلکسی اس 22 اولترا سامسونگ با عبور از 100 مگابیت در ثانیه با سرعت دانلود متوسط ​​105.26 مگابیت در ثانیه و بالاتر از آیفون 13 پرو مکس با امتیاز 95.44 مگابیت در ثانیه، در صدر قرار گرفت.

دیگر رتبه های دوم عبارتند از گلکسی S22+ با سرعت 94.07 مگابیت بر ثانیه، گلکسی Z Fold3 5G با سرعت 93.08 مگابیت بر ثانیه و آیفون 13 پرو با سرعت 92.39 مگابیت بر ثانیه.

لیست 5 گوشی هوشمند برتر بر اساس سرعت بی سیم.
اوکلا

جای تعجب ندارد که گلکسی اس 22 اولترا در صدر قرار بگیرد، زیرا آخرین چیپست کوالکام اسنپدراگون 8 نسل 1 را که شامل مودم X65 می شود، در خود جای داده است. در مقابل، سری آیفون 13 اپل از اسنپدراگون X60 قدیمی تر استفاده می کند. گزارش Ookla در مورد سریع‌ترین چیپ‌ست‌های مودم این موضوع را تایید می‌کند، اسنپدراگون 8 نسل 1 به سرعت 100.85 مگابیت در ثانیه و اسنپدراگون X60 90.53 مگابیت بر ثانیه رسیده است. Tensor گوگل که از پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو پشتیبانی می کند، با سرعت 86.43 مگابیت بر ثانیه در جایگاه سوم قرار گرفت.

این گزارش به محبوب‌ترین دستگاه‌ها نگاه می‌کند، بنابراین جامع نیست، و این اعداد همچنین می‌توانند بر اساس جمعیت‌شناسی و توزیع جغرافیایی منحرف شوند. به عنوان مثال، کسانی که یک دستگاه پرچمدار رده بالا مانند گلکسی اس 22 اولترا یا آیفون 13 پرو مکس می خرند، به احتمال زیاد به دنبال بهترین عملکرد 5G از تلفن های هوشمند خود هستند. این می تواند امتیازات پایین تر گلکسی اس 22 پلاس و آیفون 13 پرو را توضیح دهد، زیرا آنها از چیپ ست های مشابه خواهر و برادر بزرگتر خود استفاده می کنند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا