تکنولوژی

شراره های عظیم خورشیدی به سمت زمین حرکت کردند! انتظار می رود یک طوفان ژئومغناطیسی ویران کند

انتظار می‌رود یک شعله عظیم خورشیدی در روزهای آینده باعث ایجاد طوفان‌های ژئومغناطیسی در زمین شود. آیا تاثیر زیادی خواهند داشت؟ در اینجا پیدا کنید.

بخش کوچکی از خورشید منفجر شده است و این انرژی عظیم به شکل شراره های خورشیدی به زودی به زمین برخورد خواهد کرد! شراره های خورشیدی به دلیل انفجار انرژی الکترومغناطیسی روی سطح خورشید رخ می دهد. امروز یک برآمدگی از اندام جنوب غربی خورشید بیرون آمده است. آنقدر بزرگ است که اخترشناسان در تلاش هستند تا آن را در یک تصویر قرار دهند.” Space Weather گزارش داد. اکنون این شعله های عظیم خورشیدی با سرعتی شگفت انگیز راه خود را به سمت زمین باز می کنند.

بر اساس گزارش هواشناسی فضایی، یک دره آتشین بزرگ و عمیق روی خورشید فوران کرده است که حدود 155000 مایل طول و 15500 مایل عمق داشت و انتظار می‌رود که باعث ایجاد طوفان‌های ژئومغناطیسی در زمین شود. طوفان ژئومغناطیسی یک اختلال شدید در مگنتوسفر زمین است که زمانی رخ می دهد که انرژی باد خورشیدی به سرعت به محیط فضایی اطراف زمین منتقل می شود.

انتظار می‌رود این شراره‌های خورشیدی طوفان‌های ژئومغناطیسی کوچک G1 را احتمالاً در 20 یا 21 جولای ایجاد کنند. هواشناسی فضایی گفت که ذرات عظیم خورشیدی که طوفان های ژئومغناطیسی روی زمین ایجاد می کنند، توسط یک رشته مغناطیسی ناپایدار که در 15 جولای فوران کرد، به فضا پرتاب شدند.

آیا این طوفان های ژئومغناطیسی روی زمین تأثیر خواهند گذاشت؟ به طور کلی، برخی از طوفان های ژئومغناطیسی می توانند باعث قطع شدن رادیو شوند، حتی یک طوفان ژئومغناطیسی قوی می تواند اتصال اینترنت و تلفن همراه همراه با شبکه برق را قطع کند. با این حال، کامرون پترسون، فیزیکدان دانشگاه لنکستر، به Express.co.uk اشاره کرد که چنین آشفتگی هایی در آب و هوای فضا حتی می تواند باعث ایجاد جریان های الکتریکی شود که می تواند با سیستم های سیگنالینگ تداخل کند. مثلاً وقتی قطاری در این نزدیکی نیست، سبز علامت قرمز می دهد! وی افزود: «در حالی که ما معمولاً این گسل‌ها را با باران، برف و برگ‌های روی خط مرتبط می‌دانیم، ممکن است فکر نکرده باشید که خورشید همچنین می‌تواند باعث اختلال در سیگنال‌های راه‌آهن شود». محققان هشدار داده‌اند که اختلال در سیگنال‌های الکتریکی در سیستم‌های ریلی می‌تواند باعث حوادث وحشتناکی شود.

مطلب پیشنهادی:  اگر قانون اخبار آنلاین قانون شود، متا دسترسی کانادایی ها به اخبار را قطع خواهد کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا