تکنولوژی

شرکت‌های هندی تا سال 2027 بیش از 5 میلیارد دلار برای فناوری هوش مصنوعی هزینه خواهند کرد: همه جزئیات

مطالعه‌ای که توسط یک شرکت تحلیلگر برجسته انجام شده است، رشد سریع بخش هوش مصنوعی (AI) در هند را نشان می‌دهد که ناشی از رشد استعدادها و سرمایه‌گذاری در اکوسیستم هوش مصنوعی است. پیش بینی می شود که بازار نرم افزار هوش مصنوعی تا سال 2027 به 2.6 میلیارد دلار برسد.

انتظار می رود تا سال 2027 هزینه زیرساخت های هوش مصنوعی به 733 میلیون دلار برسد و هند را در خط مقدم پذیرش هوش مصنوعی قرار دهد. این کشور از سیستم‌های پشتیبانی قوی، از جمله اکوسیستم راه‌اندازی قابل توجه و استخر بزرگ استعداد بهره می‌برد. نظرسنجی IDC هند را به عنوان یک متخصص هوش مصنوعی شناسایی می کند که نشان دهنده پیشرفت آن در مقیاس بلوغ هوش مصنوعی است.

همچنین بخوانید: اپل بیش از 374 میلیون حساب کلاهبرداری را در سال 2023 مسدود کرد. ادعا می کند که از کلاهبرداری 1.8 میلیارد دلاری جلوگیری می کند – جزئیات کامل

این شرکت بر روی برنامه های هوش مصنوعی برای بهره وری و تجربه مشتری تمرکز می کند

شرکت‌های هندی پتانسیل تحول‌آفرین هوش مصنوعی را تشخیص می‌دهند و انتظار می‌رود هزینه‌های سازمانی برای هوش مصنوعی سریع‌ترین رشد را در میان بازارهای مورد بررسی داشته باشد. تمرکز بر بهبود بهره وری کارکنان و افزایش تجربه مشتری از طریق برنامه های کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی است. با این حال، علیرغم پذیرش گسترده فناوری‌های AI/ML در سازمان‌های بزرگ، تنها 6 درصد پذیرش هوش مصنوعی را محور رقابت خود می‌دانند که چالش‌های پیاده‌سازی و مدیریت تغییر را برجسته می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  تصویر روز نجوم ناسا 4 ژوئن 2023: جهان را رنگ آمیزی کنید!

همچنین بخوانید: هیچ چیزی «قدرت ChatGPT» را به همه هدست‌ها از جمله هدست‌های CMF اضافه نمی‌کند – این چیزی است که کاربران می‌توانند انجام دهند.

مسیر هند به رهبری جهانی در هوش مصنوعی

هند در آستانه تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در زمینه هوش مصنوعی است و انتظار می رود هزینه های هوش مصنوعی با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) از سال 2023 به میزان 31.5 درصد رشد کند و تا سال 2027 به 5.1 میلیارد دلار برسد. هند با داشتن 20 درصد از داده های جهان و استعدادهای هوش مصنوعی دارای یک جامعه توسعه‌دهنده قوی است و انتظار می‌رود هجوم مهارت‌ها آن را در رهبری هوش مصنوعی بالاتر از ایالات متحده قرار دهد.

سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های هوش مصنوعی در سال‌های 2024 و 2025 از موارد استفاده با ارزش بالا با تأثیرات قابل توجه در آینده پشتیبانی می‌کند. بخش های کلیدی محرک هزینه های هوش مصنوعی شامل بانکداری، خدمات مالی و بیمه (BFSI) و تولید، به ویژه کالاهای الکترونیکی و مصرفی است که برای رشد اقتصادی هند بسیار مهم هستند.

عملکرد هند در بعد دولتی به دلیل سیاست های حمایتی دولت فعلی هوش مصنوعی از میانگین آسیا/اقیانوسیه بهتر است. هدف تخصیص های قابل توجه در سال مالی 2024-25 ایجاد سه مرکز تعالی هوش مصنوعی با تمرکز بر کشاورزی، بهداشت و شهرهای پایدار است.

همچنین بخوانید: Android از تشخیص تماس کلاهبرداری با Gemini Nano پشتیبانی می کند – بیاموزید که چگونه از کاربران تلفن هوشمند محافظت می کند

این یافته‌ها در کنفرانس هوش مصنوعی برای هند در روز سه‌شنبه ارائه شد و رهبران صنعت درباره پیامدهای این مطالعه برای توسعه هوش مصنوعی در هند بحث کردند.

مطلب پیشنهادی:  تلسکوپ فضایی هابل ناسا سیاهچاله هیولایی را کشف کرد که وزن آن به 20 میلیون خورشید می رسد.

هند شگفت‌انگیز منعکس کننده احتمالات عظیمی است که هوش مصنوعی برای کشور ما باز می‌کند. هند با مجموعه ای بی بدیل از استعداد، نوآوری ناب و داده در مقیاس، آماده رهبری انقلاب جهانی هوش مصنوعی است. سانتوش ویسواناتان، معاون رئیس جمهور و مدیریت، گفت: تعهد هند به هوش مصنوعی، که با رویکرد پیشگیرانه آن برجسته شده است، باعث ایجاد تحول در هند به عنوان یک رهبر در شکل دادن به آینده این فناوری می شود. مدیر منطقه هند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا