تکنولوژی

شعله های خورشیدی می توانند روی زمین، زیرین، فضانوردان و دیگر موجودات زنده تأثیر بگذارند! ناسا توضیح می دهد

به گفته ناسا، شعله های خورشیدی می توانند زمین، فضانوردان و دیگر موجودات زنده را تحت تاثیر قرار دهند. در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید.

شراره های خورشیدی و شعله های خورشیدی همچنان اتفاق می افتند. اگرچه شدت شعله ها متفاوت است، اما می توانند مشکلاتی را در زمین ایجاد کنند، یعنی شراره های خورشیدی می توانند برای موجودات زنده خطرناک باشند. در همین حال، اگر هنوز با شراره های خورشیدی آشنا نیستید، ممکن است بدانید که شراره خورشیدی انفجار شدید تشعشع بر روی خورشید است. شعله‌ها قوی‌ترین رویدادهای انفجاری در منظومه شمسی ما هستند – قوی‌ترین شراره‌ها انرژی معادل یک میلیارد بمب هیدروژنی دارند، انرژی کافی برای تامین انرژی کل جهان برای 20000 سال. ناسا در یک پست وبلاگی گفته است که نور فقط حدود 8 دقیقه طول می کشد تا از خورشید به زمین برسد، بنابراین این مدت زمان طول می کشد تا انرژی شعله ور به سیاره ما برسد.

ناسا در اطلاع رسانی در مورد شعله های خورشیدی که رخ می دهد و اثرات آنها بر روی زمین بسیار فعال است. اما آنچه لازم به ذکر است این است که شعله های خورشیدی تنها زمانی روی زمین تأثیر می گذارند که در سمت خورشید رو به زمین رخ دهند، در غیر این صورت از جای دیگری در فضا عبور خواهند کرد. ناسا گزارش داد که شعله های خورشیدی بر اساس قدرت یا انرژی خروجی به کلاس های مختلفی طبقه بندی می شوند و تأثیر شعله بر روی زمین بستگی به کلاس آن دارد (کلاس های B، C، M و X، با X که شدیدترین آنهاست). .

مطلب پیشنهادی:  آیفون سیتی در چین 870 کارگر را بدون اخطار اخراج کرد

همچنین بخوانید: آیا یک جسم نزدیک به زمین می تواند خطرناک باشد؟ اینگونه است که ناسا می خواهد دنباله دارهای ترسناک، سیارک ها را متوقف کند

شراره های خورشیدی می توانند از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشند. گاهی اوقات همان ناحیه فعال خورشید می‌تواند باعث ایجاد چندین شعله‌های متوالی شود که در طی چند روز یا حتی هفته‌ها فوران می‌کنند. در اینجا نحوه تأثیر آن بر روی زمین و موجودات زنده آمده است.

تاثیر شراره های خورشیدی بر روی زمین و موجودات زنده

شراره ها مستقیماً برای انسان روی زمین مضر نیستند زیرا جو زمین بیشتر تابش شدید خورشید را جذب می کند. با این حال، تشعشعات ناشی از یک شراره می‌تواند برای فضانوردان خارج از جو زمین مضر باشد و می‌تواند بر فناوری‌هایی که ما به آن تکیه می‌کنیم مانند ماهواره‌ها تأثیر بگذارد.

ناسا گفت: «شعله‌های خورشیدی قوی‌تر – آنهایی که M5 یا بالاتر هستند – می‌توانند بر فناوری‌های وابسته به یونوسفر زمین، اتمسفر فوقانی ما که دارای بار الکتریکی هستند، مانند رادیو با فرکانس بالا که برای ناوبری و GPS استفاده می‌شود، تأثیر بگذارند.

همچنین بخوانید: سیارک ها، دنباله دارها، طوفان های خورشیدی را فراموش کنید، ناسا در مورد آن هیجان زده است

هنگامی که انفجار نور ناشی از فوران به زمین می رسد، می تواند باعث ایجاد امواج الکتریسیته و سوسوزن یا جرقه های نور در یونوسفر شود که باعث قطع سیگنال رادیویی می شود که می تواند چند دقیقه یا در بدترین حالت ساعت ها طول بکشد. یکی از خطرات خاموشی رادیو این است که رادیوها اغلب برای ارتباطات اضطراری مانند هدایت افراد در هنگام زلزله یا طوفان استفاده می شوند.

مطلب پیشنهادی:  وب سایتی برای تحریم الیگارشی ها در مجارستان محبوبیت پیدا می کند

دانشمندان بر این باورند که شراره های خورشیدی، شراره های خورشیدی بیشتری وجود خواهد داشت و چرخه خورشیدی هنوز به اوج خود نرسیده است. ناسا پیش‌بینی می‌کند که شعله‌ها و شراره‌های خورشیدی تا سال ۲۰۲۵، زمانی که چرخه فعال ۱۱ ساله به پایان می‌رسد، افزایش خواهند یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا