تکنولوژی

صاحبان خودروهای برقی فورد از بهار آینده به شبکه سوپرشارژر تسلا دسترسی خواهند داشت

تمام خودروهای الکتریکی فعلی و آینده شرکت فورد موتور. از بهار آینده به حدود 12000 ایستگاه سوپرشارژر تسلا در ایالات متحده و کانادا دسترسی خواهد داشت.

جیم فارلی، مدیرعامل فورد و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، روز پنجشنبه طی یک گفتگوی صوتی در توییتر اسپیس، این توافق را اعلام کردند.

فارلی گفت: “ما فکر می کنیم این حرکت بزرگی برای صنعت ما و برای همه مشتریان برق است.”

ماسک گفت که نمی خواهد شبکه تسلا یک “باغ دیواری” باشد و می خواهد از آن برای حمایت از حمل و نقل پایدار استفاده کند.

ماسک گفت: «هدف ما این است که هر کاری که می توانیم برای حمایت از فورد و فورد انجام دهیم تا در جایگاه برابر در سوپرشارژرهای تسلا قرار گیرند.

فارلی گفت که برای صاحبان فورد هزینه ای خواهد داشت، شاید اشتراک ماهانه باشد، اما توضیح بیشتری نداد. جزئیات هرگونه توافق مالی بین فورد و تسلا اعلام نشده است.

در ابتدا، خودروهای برقی فعلی فورد به یک آداپتور برای اتصال به ایستگاه های تسلا، که دارای کانکتور خاص خود هستند، نیاز دارند. فارلی گفت، اما فورد با خودروهای الکتریکی نسل دوم خود از سال 2025 به کانکتور شارژ استاندارد آمریکای شمالی تسلا روی خواهد آورد.

فورد گفت کانکتور تسلا کوچکتر و سبکتر از کانکتورهای دیگر خودروسازان است.

فارلی گفت سوپرشارژرهای تسلا مکان های عالی دارند.

«ما مکان‌ها را دوست داریم. ما عاشق قابلیت اطمینان هستیم.» او گفت که آنها به شبکه شارژ بیضی آبی خود فورد ملحق خواهند شد که حدود 10000 ایستگاه شارژ سریع دارد.

ماسک گفت که صاحبان خودروهای برقی فورد با اپلیکیشن فورد به شارژرهای تسلا دسترسی یکپارچه خواهند داشت.

مطلب پیشنهادی:  آنها رمز و راز شهاب را در مادرید کشف کردند، بخشی از یک دنباله دار بود! مبدأ آشکار می شود

تسلا حدود 17000 ایستگاه سوپرشارژر در ایالات متحده دارد. طبق آمار وزارت انرژی، حدود 54000 ایستگاه شارژ عمومی در ایالات متحده وجود دارد، اما بسیاری از آنها بسیار کندتر از ایستگاه های تسلا شارژ می شوند.

قرارداد فورد و تسلا جدا از طرحی برای باز کردن بخشی از شبکه شارژ تسلا به روی تمام خودروهای الکتریکی است.

کاخ سفید در ماه فوریه اعلام کرد که حداقل 7500 شارژر از شبکه سوپرشارژر و شارژر مقصد تسلا تا پایان سال 2024 برای خودروهای الکتریکی غیر تسلا در دسترس خواهد بود.

مکالمه ماسک که پاییز گذشته توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار خرید، و فارلی بدون مسائل فنی ناخوشایند بود که ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا را در روز چهارشنبه اعلام کرد که نامزد ریاست جمهوری است.

با ماسک، دیسانتیس این خبر را منتشر کرد که برای نامزدی جمهوری خواهان نامزد خواهد شد، اما گفتگو به دلیل مشکلاتی نزدیک به نیم ساعت به تاخیر افتاد. ماسک دلیل آن را فشار سرور می‌دانست زیرا بسیاری از مردم در تلاش برای گوش دادن بودند.

چت Farley-Musk مخاطبان بسیار کمتری نسبت به DeSantis داشت، حدود 18000 شنونده در ابتدا.

تعداد چت دیسانتیس به 420000 رسید که بسیار کمتر از میلیون ها نفری بود که اعلامیه های ریاست جمهوری را از تلویزیون تماشا کردند. پس از رفع مشکلات، تعداد مخاطبان زیر 500000 نفر باقی ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا