کامپیوتر

طبق گزارش‌ها، اپل متهم به رسیدگی نادرست به شکایات آزار جنسی کارمندان زن شده است

بر اساس گزارش فایننشال تایمز که روز پنجشنبه منتشر شد، بیش از دوازده زن اپل را به سوء رفتار با ادعاهای سوء رفتار جنسی متهم کرده اند که در زمان کار برای سازنده آیفون ارائه کرده اند.

15 کارمند فعلی و سابق غول سیلیکون ولی گفتند که یا در مقابل آنها انتقام گرفته شده یا پاسخی ناامیدکننده یا معکوس از شرکت دریافت کرده اند.

اپل بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد، اما به روزنامه گفت که سخت کار می کند تا شکایات مربوط به رفتار نادرست را بررسی کند و اضافه کرد که تغییراتی در فرآیندهای آموزشی خود ایجاد خواهد کرد.

از زمان جنبش #MeToo، رسوایی‌های آزار جنسی یا تبعیض، سیلیکون ولی را لرزانده است، که به اقدام علیه فرهنگ، نگرش‌ها و رفتارهای مردانه در صنعت فناوری دامن زد.

یکی از زنانی که در داستان نقل قول شده است، مگان مور، از #metoo الهام گرفت تا در سال 2018 به اپل گزارش دهد که یک همکار مرد پیراهن و سوتین او را درآورده و پس از یک شب در حال نوشیدن با هم از او عکس گرفته است، در حالی که Mohr برای مدتی به خواب رفته است. در حالی که.

پس از صحبت با منابع انسانی در مورد ادعای او، این شرکت خاطرنشان کرد که رفتار این کارگر به طور بالقوه مجرمانه بوده اما هیچ سیاستی را در زمینه استخدام وی در اپل نقض نکرده است.

این گزارش می افزاید که او در ژانویه پس از 14 سال حضور در این شرکت، کار خود را ترک کرد و اکنون از شرکت می خواهد تا سیاست های خود را به دقت بررسی کند.

مطلب پیشنهادی:  ThinkPad X1 Yoga Gen 8 در مقابل Gen 7: ارتقا ارزشش را ندارد

زنانی که برای داستان مصاحبه شده اند، بخش کوچکی از حدود 165000 نفری را تشکیل می دهند که توسط شرکت در سراسر جهان استخدام شده اند.

زن دیگری که در این داستان نقل قول شده است، Jayna Witt، یک پست وبلاگی نوشت که در آن گفت که رابطه عاشقانه با یک وکیل همکار اپل تبدیل به ترش و خطرناک شده است.

او گفت که این مرد ناپایدار، آزاردهنده جسمی و عاطفی بود، اما وقتی ویت به اپل گفت، شرکت به او توصیه کرد اگر احساس ناامنی کرد با پلیس تماس بگیرد.

در پست وبلاگ ویت آمده است که شکایت او از شرکت در مورد رفتار مرد در نهایت منجر به توبیخ او شد که اجازه داده است یک رابطه شخصی در کارش دخالت کند.

اپل تنها شرکت فناوری بزرگی نیست که با اتهامات سوءاستفاده یا رسیدگی به ادعاهای سوء رفتار روبرو شده است، استودیوی بازی‌سازی Activision Blizzard و تسلا ایلان ماسک با شکایت‌های قضایی مواجه شده‌اند.

شش زن در ماه دسامبر از تسلا شکایت کردند و ادعا کردند که فرهنگ آزار و اذیت جنسی در کارخانه سازنده خودروهای برقی در کالیفرنیا و سایر امکاناتی که شامل لمس ناخواسته، تماس گرفتن و انتقام از کسانی است که شکایت کردند، وجود دارد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا