کامپیوتر

طبق گزارش ها، کارکنان اپل نگران هدفون های با فناوری پیشرفته هستند


انتظار می‌رود اپل اولین هدست واقعیت ترکیبی خود را در چند ماه آینده عرضه کند، اما گزارشی در نیویورک تایمز در روز یکشنبه نشان می‌دهد که برخی از شرکت‌ها در مورد پتانسیل موفقیت آن تردید دارند.

تایمز با استناد به هشت کارمند فعلی و سابق اپل، گفت که برای برخی در این شرکت، “شوق و شوق جای خود را به شک و تردید” در مورد هدست AR/VR داده است، که احتمالا در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان جهانی اپل (WWDC) در ماه ژوئن رونمایی خواهد شد. .

نگرانی ها شامل برچسب قیمت چشمگیر گزارش شده در حدود 3000 دلار و همچنین شک و تردید در مورد سودمندی دستگاه در بازار تا حد زیادی اثبات نشده است.

به گفته تایمز، برخی از مقامات شرکت تعجب می کنند که آیا هدست آینده “راه حلی برای جستجوی یک مشکل است.” منابع به این رسانه گفتند که «برخلاف آی‌پاد که آهنگ‌های دیجیتال را در جیب مردم می‌گذارد و آیفون که قابلیت‌های پخش‌کننده موسیقی و تلفن را ترکیب می‌کند، هدفون‌ها با وضوح یکسانی طراحی نمی‌شوند».

سه نفر از آشنایان به این موضوع گفتند که برخی از کارمندان از پروژه هدفون اپل خارج شده اند زیرا نگرانی هایی در مورد توانایی آن برای موفقیت داشتند، در حالی که برخی دیگر ظاهراً پس از ناکامی در پیشرفت قابل توجهی در مورد ویژگی های خاص مربوط به دستگاه، اخراج شدند.

همچنین گزارش شده است که این پروژه تا حدودی تحت تأثیر تغییرات رهبری تیم طراحی اپل قرار گرفته است، به طوری که جانی آیو، طراح ارشد سابق این شرکت و مردی که مسئول برخی از نمادین ترین محصولات آن است، اپل را در سال 2019 ترک کرد. در حالی که جانشین آیو، ایوانز هانکی، اپل را ترک کرد. اوایل سال جاری شرکت را ترک کرد.

مطلب پیشنهادی:  VR چیست؟ راهنمای مبتدیان برای واقعیت مجازی

افشاگری تایمز در حالی منتشر شد که مارک گورمن، مدیر بلومبرگ، در مورد یک رویداد فوق محرمانه اخیر در دفتر مرکزی اپل در کالیفرنیا گزارش داد، جایی که هدفون های جدید به موسوم به “100 برتر”، گروهی که شامل ارشدترین مدیران اپل است، نشان داده شد.

مانند تایمز، گورمن همچنین خاطرنشان کرد که چگونه تلاش اپل برای تولید هدفون‌های با فناوری پیشرفته خطرات بیشتری را نسبت به عرضه محصولات موجود برای اپل به همراه دارد. گورمن نوشت: «با مک، آی‌پاد، آیفون، اپل واچ و آی‌پد، این شرکت اساساً نسخه بهتری از محصولی را ایجاد می‌کرد که مردم با آن آشنا بودند». با استفاده از هدفون، اپل باید به مشتریان توضیح دهد که چرا می‌خواهند چنین محصولی را در وهله اول داشته باشند.

هدست واقعیت مختلط اپل در برابر Quest Pro 1000 دلاری متا قرار می گیرد که اخیراً در تلاش برای افزایش فروش 500 دلار تخفیف دریافت کرده است.

اکنون همه نگاه‌ها به رونمایی بزرگ مورد انتظار در WWDC و اینکه اپل چگونه این هدست را در تلاش برای تکرار موفقیتی که با اکثر محصولات دیگر خود داشته است، به بازار عرضه خواهد کرد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا