تکنولوژی

طرفدار تلسکوپ جیمز وب؟ تلسکوپ قدیمی هابل نشان می دهد که چه کاری می تواند انجام دهد. این عکس از سحابی حلقه را ببینید

تلسکوپ فضایی هابل ناسا ساختارهای بسیار ظریف را در سحابی حلقه، بقایای درخشان یک ستاره شبیه به خورشید، ثبت کرده است. در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید.

آیا دوست دارید در مورد فضا، سیارات، کهکشان ها و موارد دیگر بدانید؟ دانشمندان و محققان به طور مداوم در تلاش برای کشف چیزهای جدید و هیجان انگیز هستند. ماهواره‌ها، تلسکوپ‌ها و دیگر اجرام به آنها کمک می‌کنند. امروز، ما قصد داریم در مورد سحابی حلقه، بقایای درخشان یک ستاره شبیه به خورشید، که توسط تلسکوپ فضایی هابل ناسا تصویربرداری شده است، صحبت کنیم. “آیا با سحابی های سیاره ای آشنا هستید؟ هابل ساختارهای بسیار ریز را در سحابی حلقه، بقایای درخشان یک ستاره شبیه به خورشید، به ثبت رساند. گره های تیره گاز متراکم در امتداد لبه داخلی تعبیه شده است. تلسکوپ فضایی هابل در توییتر خود نوشت رنگ ها به چه معنا هستند.

هابل در توضیح این تصویر و فاش کردن جزئیات جدید درباره سحابی حلقه، در گزارشی گفت: “این شی به سمت زمین متمایل شده است به طوری که ستاره شناسان حلقه رو به آن را می بینند. مشاهدات هابل نشان می دهد که شکل سحابی پیچیده تر از آن چیزی است که اخترشناسان فکر می کردند. گاز آبی در مرکز سحابی در واقع ساختاری به شکل فوتبال است که مواد دونات شکل قرمز را سوراخ می کند.هابل همچنین ساختار دقیق گره های تیره و نامنظم گاز متراکم را نشان داد که در امتداد لبه داخلی حلقه قرار گرفته اند. “

همچنین بخوانید: یک طوفان خورشیدی شگفت‌انگیز این رویداد نادر را به زمین می‌آورد

مطلب پیشنهادی:  Google One VPN متوقف خواهد شد، دلیل آن در اینجا آمده است

گره ها شبیه پره های دوچرخه هستند. تصاویر هابل به تیم تحقیقاتی این امکان را داد که گره ها را با میخ های نور اطراف حلقه اصلی روشن که یک اثر سایه هستند، مطابقت دهند.

درباره سحابی حلقه

سحابی حلقه یک سحابی سیاره ای شناخته شده است، بقایای درخشان یک ستاره شبیه به خورشید. نقطه سفید کوچک در مرکز سحابی هسته داغ ستاره است که کوتوله سفید نامیده می شود. این سحابی در فاصله 2000 سال نوری از ما در صورت فلکی لیرا قرار دارد. عرض این سازه تقریباً یک سال نوری است.

همچنین بخوانید: زنگ خطر. هشدار! ناسا یک سیارک عظیم به عرض 110 فوت به سمت زمین مشاهده کرد.

رنگ های تصویر به چه معناست

مشاهدات هابل در 19 سپتامبر 2011 انجام شد. در تصویر، رنگ آبی عمیق در مرکز نشان دهنده هلیوم است. رنگ سبز آبی حلقه داخلی درخشش هیدروژن و اکسیژن است. و رنگ قرمز حلقه بیرونی از نیتروژن و گوگرد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا