تکنولوژی

طوفان آتشین خورشیدی امروز به سمت زمین می رود!

دانشمندان و محققان در مورد طوفان خورشیدی احتمالی که می تواند امروز زمین را درنوردد هشدار داده اند.

یک انفجار عظیم در سطح خورشید فوران کرد و یک منطقه “جدید و فعال” ایجاد کرد که طوفان خورشیدی را به سمت زمین پرتاب کرد. پیش‌بینی‌کنندگان سازمان ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) احتمال وقوع یک طوفان کوچک ژئومغناطیسی کلاس G1 را امروز، 3 آگوست، پیش‌بینی کردند. اگرچه شدت طوفان ضعیف به نظر می رسد، اما می تواند باعث آسیب به شبکه برق، تداخل با سیگنال های ماهواره ای شود و مهاجرت پرندگان را تحت تاثیر قرار دهد، زیرا آنها برای جهت گیری به میدان مغناطیسی زمین وابسته هستند.

خورشید در چرخه خورشیدی فعال 11 ساله خود قرار دارد و بنابراین طوفان های خورشیدی شدیدتر و شدیدتر شده اند. خورشید اخیراً کاملاً ناپایدار بوده است و به همین دلیل است که ناسا اخیراً به مردم در مورد شعله‌های عظیم خورشیدی هشدار داده است که از این پس بیشتر خواهند شد. در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد طوفان های خورشیدی از فرکانس گرفته تا اثرات بدانید آمده است.

طوفان خورشیدی چیست؟

طوفان خورشیدی به دلیل انفجار عظیم پلاسما و سایر مواد در خورشید رخ می دهد که کل منظومه شمسی از جمله زمین را تحت تأثیر قرار می دهد. طوفان های خورشیدی معمولاً با استفاده از اشعه ایکس و نورهای نوری مشاهده می شوند.

مطلب پیشنهادی:  iOS 16.0.2 با چندین دیباگر برای آیفون 14 پرو، آیفون 11 و سایر کاربران آیفون منتشر شد

طوفان های خورشیدی چقدر رایج هستند؟

به گفته ناسا، خورشید در یک چرخه 11 ساله از فعالیت زیاد به کم می چرخد ​​و فعال ترین زمان چرخه می تواند منجر به چندین طوفان خورشیدی شود که می تواند زمین را تحت تأثیر قرار دهد.

همانطور که توسط ناسا ذکر شده است، چرخه 11 ساله فعالیت خورشید تا سال 2025 به اوج خود می رسد.

طوفان خورشیدی چقدر طول می کشد؟

به گفته ناسا، یک طوفان خورشیدی می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد، اما اثرات آن بر روی زمین بسته به شدت آنها برای روزها یا گاهی هفته ها قابل مشاهده است.

طوفان های خورشیدی چگونه می توانند روی زمین تأثیر بگذارند؟

تاثیر یک طوفان خورشیدی به شدت آن بستگی دارد. هر چه شدت آن بیشتر باشد، تأثیر آن بیشتر خواهد بود، از اختلال در ارتباطات الکترونیکی در زمین تا قطع برق ماهواره ها.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا