تکنولوژی

طوفان های خورشیدی دوقلو امروز هر لحظه به زمین برخورد می کنند! آیا اینترنت باعث آخرالزمان می شود؟

دیروز گزارش شد که طوفان خورشیدی مضاعف در زمین انتظار می رود. اما این اتفاق نیفتاد. به نظر می رسد که ابرهای پرتاب جرم تاجی (CME) که به سمت سیاره ما می رفتند کندتر از آنچه قبلا تصور می شد حرکت می کنند. با این حال، خطر عبور نکرده است! احتمالاً امروز در هر زمانی خواهد آمد. بسیاری همچنین نگرانند که آیا این طوفان خورشیدی می تواند باعث یک آخرالزمان اینترنت شود، زیرساخت های اینترنت را به طور کامل نابود کند و همه را با گوشی های هوشمند مرده رها کند.

دکتر تامیتا اسکوف، دانشمند هواشناسی فضایی، پیش بینی طوفان خورشیدی 5 روزه خود را در حساب Patreon خود منتشر کرد و گفت: “این هفته خورشید ما در حال افزایش فعالیت است! ما دو طوفان خورشیدی در راه آنها به زمین داریم (به دلیل وقوع هر لحظه)، به علاوه یک باد سریع خورشیدی. در واقع، ما در حال حاضر برخی از اختلالات را قبل از طوفان تجربه می کنیم.

وی همچنین افزود که حتی پس از گذشت این رویداد، چشم انداز هفته آینده همچنان نگران کننده است زیرا هم نویز رادیویی و هم خطر خاموشی رادیو افزایش می یابد زیرا منطقه لکه خورشیدی AR3359 پتانسیل بالایی برای فوران خورشیدی نشان می دهد.

آیا آخرالزمان اینترنتی در راه است؟

بسیاری از کاربران آنلاین ابراز نگرانی کرده اند که آیا این طوفان خورشیدی دوقلو می تواند اینترنت را از بین ببرد. در تئوری، یک طوفان خورشیدی می‌تواند به تکرارکننده‌های کابل‌های اینترنت زیر آب آسیب برساند و اتصال اینترنت را مسدود کند، اما طوفان شدیدی با شدت G5 یا بیشتر طول می‌کشد.

مطلب پیشنهادی:  تصویر روز نجوم ناسا، 27 می 2023: این سیارک ماه دارد!

آخرین پیش بینی برای طوفان خورشیدی آینده این است که احتمالاً کوچک تا متوسط ​​خواهد بود. چنین طوفان‌های خورشیدی هنوز هم می‌توانند باعث قطعی رادیو و اختلال در سیگنال‌های GPS شوند، اگرچه آنقدر شدید نیستند که بر شبکه‌های تلفن همراه تأثیر بگذارند یا به ماهواره‌ها آسیب بزنند.

بنابراین در حالی که این بار خطر آخرالزمان اینترنتی وجود ندارد، این طوفان های خورشیدی می توانند آسیب های قابل توجهی ایجاد کنند. در حال حاضر فقط می توانیم منتظر باشیم و به بهترین ها امیدوار باشیم.

با فضاپیمای ناسا STEREO آشنا شوید

رصدخانه خورشیدی-ارتباطات زمین (STEREO) یک جفت فضاپیمای دوقلو است که در سال 2006 برای مطالعه خورشید و اثرات آن بر روی زمین به فضا پرتاب شد. دو فضاپیمای STEREO-A و STEREO-B در مدارهای مختلفی به دور خورشید قرار دارند و به آنها اجازه می دهد خورشید را از نقاط دید متفاوت مشاهده کنند. این به دانشمندان یک دید کلیشه ای از پدیده های خورشیدی، مانند طوفان های خورشیدی و CME ها ارائه می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا