گجت

ظاهرا اپل به دنبال افزایش تولید در هند و ویتنام است

وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش داد که اپل به برخی از سازندگان قراردادی خود گفته است که می خواهد تولید خود را در خارج از چین افزایش دهد.

این گزارش افزوده است که هند و ویتنام که در حال حاضر سایت های تولیدی برای اپل هستند، از جمله کشورهایی هستند که این شرکت به عنوان جایگزین انتخاب کرده است.

ماه گذشته، اپل مشکلات عرضه بیشتری را پیش بینی کرد زیرا قرنطینه COVID-19 باعث کاهش تولید و تقاضا در چین شده است.

در این گزارش آمده است که اپل به سیاست سختگیرانه چین در مقابله با کووید و دلایل دیگر تصمیم خود اشاره کرده است.

اپل از اظهار نظر در مورد WSJ خودداری کرد و رویترز در روز شنبه فوراً به آن دسترسی پیدا نکرد.

اوایل این ماه، تامین کننده اپل فاکسکان، سه ماهه سختی را برای قطعه ساز پیش بینی کرد. فاکسکان هشدار داد که درآمد سه ماهه جاری کسب و کار الکترونیکی خود، از جمله گوشی های هوشمند، ممکن است با کاهش رشد اقتصادی در بحبوحه افزایش تورم و کاهش تقاضا در چین محاصره شده و همچنین تشدید مشکلات زنجیره تامین، کاهش یابد.

این شرکت تایوانی، بزرگترین سازنده الکترونیک قراردادی جهان، مانند سایر تولیدکنندگان جهانی با کمبود شدید تراشه دست و پنجه نرم می‌کند که به تولید گوشی‌های هوشمند، از جمله برای مشتری اصلی خود اپل، آسیب رسانده است.

اگرچه این شرکت تکرار کرد که مهار کووید-19 در چین تنها تأثیر محدودی بر تولید آن داشته است زیرا کارگران را در یک سیستم “حلقه بسته” در محل نگه می‌دارد، تقاضا برای محصولاتش در این کشور به دلیل محدود ماندن مردم کاهش یافته است. این رکود اخیراً با کاهش در بازارهای اصلی به دلیل تورم بالا و جنگ در اوکراین تشدید شده است.

مطلب پیشنهادی:  Boult Rover با قیمت روپیه. 2999 در هنگام راه اندازی; این ساعت هوشمند 10 روز عمر باتری را ارائه می دهد

© تامسون رویترز 2022


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا