تکنولوژی

علاقه‌مندان به بارش شهابی می‌دانند چه زمانی و چگونه می‌توانند تصاویر خیره‌کننده Perseids را به صورت آنلاین تماشا کنند

بارش شهابی پرسپید از امشب آغاز می شود و در چند روز آینده به اوج خود می رسد. همه چیز را در مورد آن بیاموزید و نحوه تماشای زنده آن را به صورت آنلاین بیاموزید.

دوستداران بارش شهابی در این هفته در حال خوشی هستند! بارش شهابی خیره کننده Perseid اینجاست و طی چند روز آینده به اوج خود خواهد رسید. شب 9 اوت شاهد چندین گلوله آتشین سرگردان در شب بود که به عنوان Perseids شناخته شدند. برای افراد ناآشنا، پرسیدها یکی از پربارترین بارش های شهابی سالانه هستند که بین ماه های آگوست و سپتامبر در آسمان دیده می شوند. و اگر شما نیز در مورد آنها هیجان زده شده اید، باید بهترین زمان برای تماشای آنها را بدانید و بدانید که چگونه تلسکوپ آنها را به صورت آنلاین تماشا کنید. فقط بخوان.

بارش شهابی Perseid از دنباله دار سوئیفت-تاتل می آید. شهاب‌ها به عنوان Perseids شناخته می‌شوند زیرا نقطه‌ای که تگرگ از آنجا به نظر می‌رسد در صورت فلکی برسائوس است. به گفته انجمن شهاب سنگ آمریکا، این باران به عنوان معروف ترین بارش شهابی و از نظر عملکرد در بین قابل اعتمادترین ها شناخته می شود.

SpaceWeather.com در وب سایت خود از شروع بارش شهابی خبر داد. در این بیانیه آمده است: «زمین وارد جریان زباله از دنباله‌دار سویفت-تاتل، منبع بارش سالانه شهاب‌سنگ Perseid شده است. ما اکنون فقط در حومه جریان هستیم، اما در حال حاضر گلوله های آتشین Perseids در آسمان شب پخش می شوند. آبیاری در زیر نور درخشان ماه در 12 تا 13 آگوست، زمانی که زمین متراکم ترین قسمت منطقه زباله را لمس می کند، به اوج خود می رسد.

مطلب پیشنهادی:  به گفته تحلیلگران، تعطیلی کارخانه آیفون خطر وابستگی به چین را نشان می دهد

بارش شهابی Perseid در 11 تا 12 اوت آسمان را خیره خواهد کرد

بهترین راه برای لذت بردن از بارش شهابی با چشم غیرمسلح است، زیرا گلوله های آتشین در آسمان پخش می شوند، اما اگر به دلیل آلودگی نوری در منطقه خود یا به این دلیل که می خواهید نگاه دقیق تری به بارش شهابی داشته باشید، نمی توانید این کار را انجام دهید. سپس چند راه وجود دارد که می توانید آن را تماشا کنید. اولین مورد از طریق جریان زنده پروژه تلسکوپ مجازی است که می توانید با کلیک کردن اینجا به آن دسترسی پیدا کنید.

علاوه بر این، می‌توانید به یوتیوب بروید و «بارش شهابی Perseids» را تایپ کنید و گزینه «زنده» را از فیلترها روشن کنید تا تمام پخش‌های زنده که در حال ضبط بارش هستند را ببینید. به این ترتیب شما همچنین می توانید مناظر مختلفی را که مکان های مختلف در سراسر جهان می توانند مشاهده کنند، مشاهده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا