تکنولوژی

عینک ارتش مایکروسافت در آزمایشی سربازان آمریکایی را دچار حالت تهوع و سردرد کرد

سربازان آمریکایی که از عینک جدید مایکروسافت در آخرین آزمایش میدانی خود استفاده می‌کردند، دچار «اختلالات فیزیکی تأثیرگذار» شدند.

سربازان آمریکایی از عینک جدید شرکت مایکروسافت استفاده می کنند. بر اساس خلاصه‌ای از این تمرین که توسط دفتر آزمایش پنتاگون تهیه شده است، در جدیدترین آزمایش میدانی خود، دچار «اختلالات فیزیکی تأثیرگذار» از جمله سردرد، خستگی چشم و حالت تهوع شده‌اند.

نیکلاس گورتین، مدیر تست و ارزیابی عملیات، در یک نشست توجیهی به مقامات ارتش و وزارت دفاع گفت: بیش از 80 درصد از کسانی که احساس ناراحتی کردند، پس از کمتر از سه ساعت استفاده از نسخه سفارشی‌شده عینک هولولنز مایکروسافت، علائم را نشان دادند. او گفت که این سیستم هنوز هم خرابی های زیادی را در عملکردهای اساسی تجربه می کند.

مشکلات مشاهده شده در آزمایش در ماه مه و ژوئن در گزارش 79 صفحه ای این ماه به تفصیل شرح داده شد. ارتش برای جلوگیری از انتشار عمومی آن را به عنوان “اطلاعات طبقه بندی نشده کنترل شده” علامت گذاری کرد، اما اخبار بلومبرگ خلاصه ای را به دست آورد.

با وجود کاستی های دستگاه، Guertin آن را یک علت گمشده نمی داند. او به ارتش توصیه کرد قبل از استقرار گسترده، «بهبودها را در اولویت قرار دهد» تا «ناراحتی فیزیکی کاربر» را کاهش دهد. او گفت که در مورد حسگرهای کم نور عینک، وضوح صفحه نمایش، میدان دید و قابلیت اطمینان ضعیف برخی از عملکردهای اساسی نیز به بهبودهایی نیاز است.

جنبه مثبت: طبق این گزارش، قابلیت اطمینان آخرین مدل در یک معیار کلیدی بهبود یافته است – میانگین زمان بین خرابی هایی که کل سیستم را از کار می اندازد. رهبران و سربازان همچنین گزارش دادند که آخرین نسخه “ناوبری و هماهنگی حرکت واحدها را بهبود بخشیده است.”

مطلب پیشنهادی:  زنگ خطر. هشدار! فضاپیمای مدارگرد خورشیدی ESA با پرتاب جرم تاجی از خورشید برخورد می کند

انتظار می رود که سیستم تقویت بصری یکپارچه مایکروسافت یا IVAS یک نمایش مستقیم برای نیروهای زمینی ایالات متحده شبیه به خلبانان جنگنده ارائه دهد. به فرماندهان این امکان را می‌دهد تا اطلاعات را بر روی چشمه جلوی صورت سرباز پخش کنند و شامل ویژگی‌هایی مانند دید در شب می‌شود. در صورت استفاده از همه گزینه ها، ارتش برنامه ریزی کرده است که در طول یک دهه تا 21.9 میلیارد دلار برای عینک، قطعات یدکی و خدمات پشتیبانی هزینه کند.

نتایج آزمایش توسط قانونگذاران از نزدیک ارزیابی خواهد شد زیرا آنها تصمیم می گیرند که آیا 424.2 میلیون دلاری را که ارتش پیشنهاد داده است برای این برنامه در سال مالی امسال هزینه کند یا خیر، تایید کنند. مجلس نمایندگان و سنا به طور جداگانه کاهش عمده ای را برای درخواست ارتش در انتظار نتیجه آزمایش پیشنهاد کرده اند.

یکی از یافته‌هایی که ممکن است اعضای کنگره را به فکر وادار کند: استفاده سربازان از عینک «کم می‌ماند» و آن‌ها و رهبرانشان نشان داده‌اند که «در توانایی‌هایشان برای انجام مأموریتشان مشارکت نمی‌کنند». این تمرین پنجمین آزمایش سیستم نقطه لمس سرباز بود، یک ابتکار عمل ارتش برای دریافت بازخورد از سربازان در اوایل فرآیند اکتساب.

مایکروسافت که نسخه‌ای از نتایج آزمایش به او داده نشد، در بیانیه‌ای گفت که «همکاری نزدیک ما با ارتش به ما این امکان را می‌دهد که به سرعت دستگاه را بسازیم» و آن را اصلاح کنیم تا «پلتفرمی تحول‌آفرین ایجاد کنیم که ایمنی و کارایی سربازان را افزایش دهد.» ما به ساخت و ارسال مجموعه اولیه دستگاه ها ادامه می دهیم.

مطلب پیشنهادی:  سیارک های کوچک بدون غبار در اطراف زمین راز بزرگی را در مورد طوفان های خورشیدی فاش می کنند

داگ بوش، دستیار وزیر ارتش برای اکتساب، در بیانیه ای گفت که این سرویس “یک ارزیابی عملیاتی کامل” انجام داده است و “کاملاً” از نگرانی های این سرویس در مورد آزمایش آگاه است. او گفت که ارتش هدف گذاری و برنامه برنامه را “برای ایجاد زمان برای ایجاد راه حل برای مشکلات شناسایی شده” تنظیم کرد.

او گفت که ارتش معتقد است این یافته که عینک باعث “آسیب جسمی” می شود، مشکل را بیش از حد نشان می دهد، اما در حال پیگیری “پیشرفت های قابل توجهی برای رفع نگرانی های راحتی و تناسب اندام سربازان” است.

در ماه آگوست، بوش به ارتش اجازه داد تا شروع به پذیرش برخی از 5000 مجموعه اولیه شیشه های تولید شده را آغاز کند، اما آن را متوقف کرد، و گفت که این سرویس در حال تنظیم برنامه استقرار خود است تا زمان لازم را برای اصلاح نواقص و همچنین اعزام واحدهایی که بر فعالیت های یادگیری متمرکز هستند، بفرستد. ”

بوش در پاسخ به این سوال که چرا ارتش به سرویس آزمایشی دستور داده است که گزارش را “اطلاعات طبقه بندی نشده کنترل شده” بگذارد، گفت که این سرویس “از دستورالعمل های وزارت دفاع در مورد طبقه بندی پیروی کرده است.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا