تکنولوژی

غرق شدن در ایمیل؟ Paywall را در نظر بگیرید

هجوم ایمیل‌های روزانه در محل کار به قدری بخشی از زندگی کاری شده است که دیگر شکایت کردن جالب نیست. سعی کنید در مورد آن با یک همکار صحبت کنید و آنها به سختی صدای شما را خواهند شنید، آنها در تلاش برای از بین بردن جریان بی پایان هرزنامه هستند.

این مشکل تنها بدتر خواهد شد زیرا بازاریابان از ChatGPT برای ایجاد ایمیل استفاده می کنند و به آنها اجازه می دهد تا مزخرفات بیشتری را ارسال کنند که شما قصد خواندن آن را ندارید. شرکت مایکروسافت و Salesforce Inc. با گنجاندن ChatGPT در ابزارهای ایمیل خود، و اجرای کمپین‌های ایمیل اسپری و دعا را آسان‌تر می‌کنند.

برای افراد ناامید یک پاسخ وجود دارد: یک دیوار پرداخت.

همانطور که ناشرانی مانند بلومبرگ و نویسندگان خبرنامه به طور فزاینده ای برای دسترسی آنلاین هزینه دریافت می کنند، افرادی که می خواهند کنترل بیشتری بر صندوق ورودی خود داشته باشند نیز چنین هستند، البته به شرطی که از ناراحتی قرار دادن پول در یک صرافی اجتماعی ناراحت نباشند.

پنج ماه پیش، دن لاندو، مدیر بازاریابی در یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر، شروع به استفاده از ابزاری به نام Gated در جیمیل خود کرد. اکنون هر کسی که در لیست سفید او نیست این پیام را دریافت می کند:

“سلام! من از Gated برای کاهش نویز در صندوق ورودی خود و بهره مندی از خیریه استفاده می کنم. ایمیل شما را نمی شناسم، بنابراین باید یک قدم سریع برای تماس با من بردارید: اگر همدیگر را نمی شناسیم، کمک مالی کوچکی برای حمایت از سازمان غیرانتفاعی من، پزشکان بدون مرز، انجام دهید. اگر ما شخصاً یکدیگر را می شناسیم، با تأیید در اینجا، از اهدای کمک گذر کنید.»

مطلب پیشنهادی:  تکان دهنده! ناسا می گوید این سیارک با زمین برخورد کرده است. سایت برخورد سیارک را بررسی کنید

حدود 5 درصد از ایمیل‌کنندگان تأیید می‌کنند که لاندو را می‌شناسند و تنها حدود 1 درصد مبلغ 2 دلار مورد نیاز را به پزشکان بدون مرز اهدا می‌کنند. چرا عدد بی نهایت کوچک؟ به احتمال زیاد به این دلیل که بسیاری از ایمیل های لاندو از سیستم های خودکار آمده است. اکنون همه چیز به پوشه ای می رود که او روزی یک بار آن را چک می کند. او می گوید: «من آن را دوست دارم.

جیم مک‌کلوی، یکی از بنیانگذاران میلیاردر شرکت پرداخت Block Inc.، اخیراً سیستمی ساخته است که از هر فرستنده ایمیلی که در لیست سفید او نیست، 5 سنت هزینه دریافت می‌کند. همه چیزهای دیگر در پوشه ای قرار می گیرد که او می گوید هرگز به آن نگاه نمی کند. او در ویدئویی که اعلام می‌کند همان ابزار به فروشگاه اپ استور گوگل ارسال شده است، گفت: «ایمیل من به این گروه تقریباً بی‌صدا از پیام‌های مهم منتقل شد. “به محض اینکه جیمیل آن را تایید کرد، آن را برای همه رایگان خواهم کرد.”

این به نظر می رسد که می تواند به جریان اصلی تبدیل شود، اما احتمال زیادی وجود دارد که این کار را نکند. ایده ایمیل پولی سال‌هاست که وجود داشته است و هرگز مطرح نشد. همه برای محبوب شدن باید چنین سیستمی را اتخاذ کنند یا اساساً دست در دست بگیرند و به یکباره از صخره بپرند. در حالی که ممکن است فکر یک صندوق ورودی آرام را دوست داشته باشید، چقدر راحت از یک مخاطب جدید بالقوه می‌خواهید پولی برای تماس با شما بپردازد؟

مطلب پیشنهادی:  ماسک می گوید که جریان نقدی توییتر همچنان منفی است زیرا درآمد تبلیغاتی به نصف کاهش یافته است

ست گودین، نویسنده بازاریابی پرخواننده که در موقعیت منحصربفرد با نوشتن 16 کتاب پرفروش و جمع آوری 785000 دنبال کننده در توییتر قرار دارد، می گوید: «به محض اینکه برای هر مکالمه ای پول می آوریم، با مشکل مواجه می شویم. به عبارت دیگر، او بیش از بسیاری از ایمیل‌هایی که به دنبال جلب توجه او هستند، غرق شده است. گودین می‌گوید نادیده گرفتن شخصی که برای دسترسی به صندوق ورودی‌اش پول پرداخت کرده، نادیده‌انگیز است، و این علاوه بر تعهد گسترده‌تر و ناخوشایند پاسخ دادن به افرادی است که برای صحبت با شما پول پرداخت کرده‌اند.

با این حال، گودین از اواخر دهه 1990، زمانی که یک سیستم ایمیل را به یاهو فروخت، مدافع ایمیل محدود بوده است. در آن زمان، استفاده از اینترنت هنوز به اندازه کافی کم بود که تعداد انگشت شماری از افراد در یاهو وجود داشتند! و AOL، که می توانند در یک اتاق با هم بنشینند و در مورد استانداردهایی تصمیم بگیرند که ایمیل بسته تر شود.

او به یاد می آورد: «مشکل این بود که AOL از شکستن چیزی که کار می کرد می ترسید. اگر آنها از مردم برای ارسال ایمیل هزینه کنند، پلتفرم اینترنتی دیگری وارد خواهد شد (که به هر حال این اتفاق افتاد).

در سال 2006، گودین دوباره خواستار یک سیستم «چاپ» برای ایمیل‌ها شد، اما این سیستم فعال نشد. پس از آن، دیگر استارت آپ های پرداخت ایمیل مانند Radr و Wrte.io سعی کردند ایمیل بسته را به حرفه ای ها بفروشند که شکست خورد. حتی تلاش ایلان ماسک برای بیرون راندن ربات‌ها از توییتر با دریافت هزینه برای حساب‌های دارای تیک آبی، احتمالاً اسپمرها را منصرف نمی‌کند – آنها ممکن است فقط حساب‌هایی بدون تیک آبی ایجاد کنند.

مطلب پیشنهادی:  شکست بزرگ برای ناسا در ایستگاه فضایی بین المللی

به نظر می رسد تنها راه ایجاد تغییر گسترده این است که یک شرکت بزرگ یک تغییر بزرگ را به همه تحمیل کند. گودین پیشنهاد می‌کند، برای مثال، گوگل می‌تواند برای هر کسی که بیش از 50 ایمیل در روز ارسال می‌کند، هزینه‌ای گسترده در نظر بگیرد. این کار ناهنجاری انجام کاری که تا حد زیادی ناشناخته است را از بین می برد.

لاندو اعتراف می کند که گاهی اوقات مجبور می شود این ناراحتی را با عذرخواهی سریع از کسانی که مجبور به دور زدن پورتال ایمیل او هستند، “لغو” کند. اما در پایان، او بدش نمی‌آید و می‌گوید که همیشه وقتی کسی کمک مالی را پرداخت می‌کند، می‌نویسد: «من بیشتر علاقه‌مندم که بشنوم چه می‌گویند».

برای او، تمرکز مجدد ارزش اصطکاک اضافی را دارد. اگر هرزنامه ChatGPT به طور تصاعدی رشد کند، شاید بیشتر ما همین احساس را داشته باشیم.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا