کامپیوتر

فرادانشگاه ها پردیس های کالج در دنیای واقعی در واقعیت مجازی هستند

همه ما می دانیم که رفتن به دانشگاه فراتر از رفتن به کلاس است. به همین دلیل است که طرفداران فراجهان در حال سرمایه‌گذاری در «فرا دانشگاه‌ها» هستند – دوقلوهای دیجیتالی پردیس‌های دانشگاهی واقعی.

اولین پردیس مجازی کالج مورهاوس بود، یک کالج هنرهای لیبرال واقع در آتلانتا، جورجیا که از مارس 2021 به شکل دیجیتالی با دانشجویانی که در آن شرکت می‌کردند وجود داشت. متا اکنون بودجه 9 فرادانشگاه جدیدی را که پاییز امسال در سراسر کشور راه‌اندازی می‌کنند، فراهم می‌کند.

VictoryXR راه اندازی “Metaversities” را در ایالات متحده با همکاری متا اعلام کرد

با بازسازی هر پردیس با جزئیات، دانشجویان می توانند همان محیطی را تجربه کنند که انگار به طور فیزیکی به دانشگاه سفر کرده اند. این دوقلوهای دیجیتال توسط شرکتی به نام VictoryXR ایجاد می‌شوند که در حال ساخت پردیس‌های جدید با کمک مالی متا با استفاده از پلتفرم EngageVR است.

نتایج چشمگیر به نظر می رسند، همانطور که توسط فیلم های fly-by موجود در کانال YouTube VictoryXR مشهود است. اگرچه محیط‌های مجازی واقعی نیستند، اما ساختمان‌ها و چیدمان واقعی دانشگاه را به خوبی نشان می‌دهند که بازدید واقعی از دانشگاه باعث می‌شود دانشجویان احساس کنند که در خانه هستند.

مجسمه و ساختمانی از دانشگاه مجازی در متاورس.

در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است. دانش‌آموزان هدست‌های Meta Quest 2 را در ابتدای ترم بررسی کرده و در پایان آن‌ها را برمی‌گردانند. دانش‌آموزان می‌توانند در سراسر پردیس دوقلو دیجیتال حرکت کنند، در کلاس‌ها شرکت کنند و در سالن‌های دانشجویی و محوطه‌های باغ بنشینند. دوره های مجازی با دانشجویان متعددی پر می شود که می توانند با یکدیگر و با اساتید تعامل داشته باشند، درست مانند یک دانشگاه فیزیکی.

مطلب پیشنهادی:  لپ‌تاپ‌های بازی MSI AMD شریک کامل شما برای انجام چند کار و بازی هستند

با رفتن یک قدم جلوتر، VR امکاناتی مانند سفر در زمان برای تورهای تاریخی، کوچک شدن برای گشت و گذار در بدن انسان از درون، و موارد دیگر را فراهم می کند. البته ایده این است که یادگیری را برای همه جذاب تر، سرگرم کننده تر و در دسترس تر کند.

چندین دانشجو می توانند دوره های آموزشی را در فرادانشگاه بگذرانند و با یکدیگر و با اساتید تعامل داشته باشند.

9 پردیس اضافی که در پاییز امسال خواهند آمد شامل دانشکده پرستاری دانشگاه کانزاس، دانشگاه ایالتی نیومکزیکو، دانشگاه ایالتی داکوتای جنوبی، دانشگاه A&M فلوریدا، دانشگاه ویرجینیای غربی، پردیس جهانی مریلند، کالج جنوب غربی اورگان، دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، دومینکز خواهند بود. دانشگاه A&M هیلز و آلاباما

متا، همراه با دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری، به غواصی عمیق برای ساخت متاورس با تجربیات واقعیت مجازی و واقعیت افزوده‌تر در چند سال آینده ادامه می‌دهد – البته تقاضای بیشتری برای جدیدترین هدست‌های متا VR و فناوری در طول مسیر ایجاد می‌کند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا