تکنولوژی

فردا ابرماه را بگیر! آب و هوا و سایر جزئیات را اینجا بیابید

Supermoon 2022: فرصت را از دست ندهید! فردا شاهد درخشان ترین و بزرگترین ابرماه سال 2022 باشید. بدانید کی و چگونه.

آیا سوپرماه ماه گذشته را از دست داده اید؟ نگران نباش! شما شانس طلایی دیگری برای دیدن درخشان ترین ابرماه دارید. آسمان شب توسط یک ابرماه دیگر در روز چهارشنبه 13 جولای روشن می شود، زمانی که جسم ماه امسال نزدیک ترین فاصله خود را به زمین خواهد داشت. این پدیده به عنوان ابرماه شناخته می شود که در شب “ماه کامل” رخ می دهد. اگر آب و هوا اجازه دهد، ناظران آسمان می توانند شاهد ماه کمی بزرگتر و درخشان تر باشند.

سال گذشته در سال 2021، ابرماه در 14 ژوئن رخ داد که به “ماه توت فرنگی” معروف است. به گفته بومیان آمریکا، این به عنوان آخرین ماه کامل بهار یا اولین ماه کامل تابستان مشخص شده است. اما این ماه کامل آینده در 13 جولای “ماه راش” نامیده می شود. این نام به زمانی از سال اشاره دارد که شاخ‌های جدید روی گوزن‌های نر یا گوزن‌های گوزن رشد می‌کنند. اما مفهوم ابرماه چگونه به وجود آمد؟ چگونه و چه زمانی می توانید این باک مون را بگیرید؟ تمام جزئیات را اینجا بیاموزید.

ابر ماه چیست؟

ناسا می گوید اصطلاح «ابر ماه» در سال 1979 ابداع شد تا از آن برای توصیف آنچه که ستاره شناسان آن را حضیض یا ماه کامل می نامند استفاده شود. اساساً، این اصطلاح به تراز هندسی خورشید-زمین-ماه که امکان وقوع یک ماه کامل را می دهد، ترجیح می دهد. به عبارت دیگر، ابرماه زمانی اتفاق می‌افتد که مدار ماه در نزدیک‌ترین فاصله به زمین باشد. ماه مدار دایره‌ای ندارد، در عوض ماه به صورت بیضی به دور زمین می‌چرخد، بیضی شکلی که در یک نقطه مشخص به زمین نزدیک‌تر می‌شود. ماه فردا تنها 357264 کیلومتر از زمین فاصله خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی:  ناسا یک سیارک نادر کشف کرد! کلید منشا آب در زمین؟

چه زمانی و چگونه سوپرماه 2022 را بگیریم؟

Skygazer ها شانس طلایی دارند! این ابرماه آینده 2022 در ساعت 2:38 بامداد EDT یا 12:08 بامداد IST پنجشنبه شب، 13 جولای قابل مشاهده خواهد بود. با این حال، ماه احتمالاً به مدت سه روز، از اوایل صبح سه‌شنبه تا اوایل صبح جمعه، به صورت ماه کامل ظاهر می‌شود.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا