موبایل

فروشگاه Google Play اکنون پرداخت برای برنامه های شخص ثالث ارائه می دهد

این شرکت امروز اعلام کرد که گوگل اکنون Play Store خود را در نتیجه قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا باز خواهد کرد. اکنون، همه توسعه دهندگانی که برنامه ها یا بازی ها را در اروپا (به طور دقیق منطقه اقتصادی اروپا) توزیع می کنند، می توانند سیستم صورتحساب Google Play را بدون جریمه دور بزنند. این تغییر پس از یک فشار مشابه در کره جنوبی رخ می دهد.

از امروز، گوگل به‌روزرسانی‌های برنامه‌های غیربازی را از توسعه‌دهندگان شرکت‌کننده حذف یا رد نمی‌کند تا سیستم‌های صورت‌حساب جایگزین را برای کاربران منطقه اقتصادی اروپا ارائه دهد.» سیستم صورت‌حساب Google Play برای برنامه‌ها و بازی‌های توزیع‌شده از طریق Play بین کاربران غیر منطقه اقتصادی اروپا و برای بازی‌های توزیع‌شده بین کاربران منطقه اقتصادی اروپا همچنان مورد نیاز خواهد بود. Estelle Werth، مدیر امور دولت اتحادیه اروپا و سیاست عمومی، در یک پست وبلاگی گفت: ما انتظار داریم تا قبل از شروع تاریخ لازم الاجرا شدن DMA، جایگزین های شارژ را برای توسعه دهندگان برنامه های بازی برای کاربران EEA آنها افزایش دهیم.

نماد فروشگاه Google Play در تلفن اندرویدی.

در شرایط واقعی، خریداران با فرض یکسان ماندن همه چیز، شاهد کاهش 3 درصدی در قیمت‌هایی هستند که می‌پردازند. اکثر توسعه دهندگان 12٪ به Play Store پرداخت می کنند، در حالی که برای بقیه 27٪ هزینه دریافت می شود. توسعه دهندگانی که می خواهند از این سیستم های پرداخت شخص ثالث در EEA (سرفه، Tinder) استفاده کنند، جایگاه خود را در فروشگاه Play حفظ خواهند کرد.

قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا از ارائه‌دهندگان پلتفرم اپل و گوگل جلوگیری می‌کند که سیستم‌های شارژ فروشگاه اپلیکیشن‌ها را با جریمه 10 درصد از کل درآمد جهانی خود، که به عنوان یک چوب ضخیم خاص در نظر گرفته می‌شود، الزام‌آور کنند. ممکن است گوگل آن را دوست نداشته باشد، اما مطمئناً قرار نیست اتحادیه اروپا را در پیش بگیرد، و به هیچ وجه مانند چین از این بازار دست نمی کشد.

مطلب پیشنهادی:  اعتقاد بر این است که Apple iPhone 14 Pro دارای لنزهای دوربین بزرگتر از iPhone 13 Pro است، رنگ قاب به صورت آنلاین درز می کند

می توان انتظار داشت اپل نیز همین سیاست را اتخاذ کند. قبلاً این کار را در کره جنوبی به عنوان پاسخی به قانون تجارت ارتباطات از راه دور انجام داده است، اگرچه اطمینان حاصل کرده است که مصرف کنندگان و توسعه دهندگان برخی از حمایت ها را از دست خواهند داد.

«اگر می‌خواهید از این حق استفاده کنید، مهم است بدانید که برخی از ویژگی‌های App Store، مانند Ask to Buy و Family Sharing، برای کاربران شما در دسترس نخواهد بود، تا حدی به این دلیل که ما نمی‌توانیم پرداخت‌های خارج از بخش خصوصی را تأیید کنیم. و سیستم پرداخت امن اپ استور. اپل نمی تواند به کاربران در زمینه بازپرداخت، سابقه خرید، مدیریت اشتراک و سایر مشکلاتی که هنگام خرید کالاها و خدمات دیجیتال از طریق روش خرید جایگزین با آن مواجه می شوند، کمک کند. این شرکت هشدار می دهد که شما مسئول حل چنین مسائلی خواهید بود.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا