کامپیوتر

فروش جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه دوم 2022 بیشترین کاهش را از سه ماهه دوم 2013 نشان می دهد: نقطه مقابل

بر اساس گزارش اخیر کانترپوینت، محموله های جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه دوم سال 2022 با بزرگترین کاهش سالانه از سه ماهه دوم سال 2013 مواجه شده است. فروش رایانه های شخصی در این سه ماهه با 11.1 درصد کاهش به 71.2 میلیون دستگاه رسید. دلیل این کاهش تا حد زیادی به قرنطینه هایی نسبت داده می شود که در شانگهای و کونشان در چین رخ داد. لنوو با سهم 24.4 درصدی در جایگاه اول بازار جهانی حمل و نقل رایانه های شخصی قرار دارد. طبق گزارش ها، HP با 27 درصد کاهش سالانه در محموله ها، بیشترین ضربه را در این سه ماهه داشته است.

یک مطالعه اخیر توسط Counterpoint کاهش 11.1 درصدی در عرضه جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه دوم سال 2022 را گزارش کرده است. همانطور که قبلاً ذکر شد، محموله رایانه های شخصی در سال جاری به 71.2 میلیون دستگاه رسیده است. اعتقاد بر این است که این بزرگترین کاهش سالانه از سه ماهه دوم سال 2013 است.

این شرکت تحقیقاتی قرنطینه در شانگهای و کونشان چین را دلیل این کاهش ذکر کرده است. تعطیلی در این دو شهر زنجیره تامین رایانه‌های شخصی را تحت تأثیر قرار داد و تولیدکنندگان اصلی طراحی اصلی لپ‌تاپ (ODM) از جمله Compal، Wistron و Quanta نیز با اختلالات تولید مواجه شدند. تورم جهانی و درگیری های منطقه ای به عنوان دلایل کاهش تقاضا ذکر شده است. ایالات متحده و اتحادیه اروپا در سه ماهه دوم 2022 کاهش دو رقمی را تجربه کردند که عمدتاً به دلیل اصلاح تقاضای Chromebook بود.

مطلب پیشنهادی:  چرا باید به جای مک بوک ایر، مک بوک پرو بخرید؟

یادآوری می کنیم که لنوو با 24.4 درصد سهم بازار در جایگاه اول باقی ماند. مجموع محموله های این شرکت چینی نسبت به مدت مشابه سال قبل 12.7 درصد کاهش یافت و به 17.4 میلیون دستگاه رسید. در همین حال، HP با کاهش 27 درصدی در محموله ها، با بدترین کاهش سالانه خود مواجه شد. گزارش شده است که دل “کوچکترین تعدیل عملکرد عرضه را در سال به سال” دارد.

برندهایی مانند ایسر با کاهش 14.8 درصدی مواجه شدند. گفته می شود مشکل کروم بوک بر شتاب رشد ایسر تأثیر می گذارد. با این حال، این شرکت توانست جایگاه چهارم را در بین برندهای دارای بیشترین سهم بازار در عرضه کامپیوتر حفظ کند. شرکت فناوری آمریکایی اپل نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش داشته است. دلیل کاهش محموله های اپل، اختلال در زنجیره تامین در خطوط تولید کوانتا در چین عنوان شد. علاوه بر این، مشتریان امید خود را به سری جدید مک بوک مجهز به تراشه های M2 بسته اند که می تواند منجر به افزایش سهم بازار اپل در آینده شود. فروش رایانه های شخصی ایسوس نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 7.7 درصد کاهش داشته است. هر دو اپل و ایسوس با سه ماهه دوم 2022 در جایگاه پنجم قرار دارند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا