گجت

فروش ساعت های هوشمند هند در سه ماهه اول 2023 121 درصد رشد داشته است، فایر بولت اکنون شماره 2 جهانی است: نقطه مقابل

بر اساس آخرین گزارش شرکت تحقیقات بازار کانترپوینت، فروش جهانی ساعت‌های هوشمند در سه ماهه اول سال 2023 1.5 درصد کاهش یافته است. کانترپوینت خاطرنشان کرد، با این حال، هند موفق شد رشد سالانه 121 درصدی را در محموله‌ها به ثبت برساند که ناشی از تقاضای شدید برای پوشیدنی‌های ارزان قیمت ساخته شده توسط برندهای محلی مانند Fire-Bott، Noise و boAt است. اپل در سه ماهه اول سال جاری از سهم عمده فروش ساعت‌های هوشمند برخوردار بود، در حالی که برند داخلی فایر بولت با پشت سر گذاشتن سامسونگ در جایگاه دوم قرار گرفت. سامسونگ سوم است.

موسسه تحقیقاتی کانترپوینت در گزارش جهانی مدل ردیاب ساعت هوشمند خود اعلام کرد که فروش جهانی ساعت های هوشمند در سه ماه اول سال 2023 نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.5 درصد کاهش داشته است. در همین حال، با توجه به تقاضای شدید برای پوشیدنی‌های اساسی، محموله‌های ساعت‌های هوشمند در هند افزایش قابل توجهی به میزان ۱۲۱ درصد در مدت مشابه داشته است. این امر توانست تا حدودی کاهش جهانی را محدود کند. کاهش فصلی تقاضا برای ساعت‌های هوشمند اپل و سامسونگ، همراه با احساسات مصرف‌کننده تحت تأثیر فشارهای مالی جهانی، دلیل اصلی این کاهش است.

اپل پیشتازی خود را در فروش حفظ کرد، اما سهم بازار آن از 32 درصد گزارش شده در سه ماهه مشابه سال گذشته به 26 درصد کاهش یافت. در این گزارش آمده است که عرضه اپل واچ سری 8 نتوانست جایگاه خود را در دنیای ساعت های هوشمند تثبیت کند. این اولین باری بود که این شرکت مستقر در کوپرتینو فروش سه ماهه اول زیر 10 میلیون دستگاه را ثبت کرد.

مطلب پیشنهادی:  قیمت ساعت گوگل پیکسل لو رفت، قرار است همراه با سری پیکسل 7 روانه بازار شود.

برند هندی فایر بولت عملکرد چشمگیری داشت و برای اولین بار از سامسونگ پیشی گرفت و با 9 درصد سهم بازار به جایگاه دوم در بازار جهانی دست یافت. کانترپوینت می گوید Fire-Bott نسبت به سه ماهه قبل 57 درصد رشد داشته است و محموله های آن در مقایسه با سال قبل تقریباً سه برابر شده است. به گفته کانترپوینت، این نشان دهنده رشد سریع بازار هند و همچنین سایر برندهای محلی مانند Noise و boAt است. با این حال، سامسونگ با 9 درصد از سهم بازار جایگاه سوم را در مقایسه با 10 درصد در سه ماهه اول سال گذشته به دست آورد.

از نظر منطقه ای، هند از آمریکای شمالی پیشی گرفت و موقعیت خود را به عنوان منطقه پیشرو با 27 درصد سهم از محموله های جهانی ساعت های هوشمند به دست آورد. در مدت مشابه سال گذشته، هند 12 درصد از سهم بازار را در اختیار داشت.

بازار ساعت های هوشمند هند در سه ماهه اول 2023 به دلیل مقرون به صرفه بودن، تقاضای فزاینده مشتریان و در دسترس بودن طیف گسترده ای از گزینه ها در بخش بودجه، 121 درصد رشد سالیانه داشته است. حدود 40 درصد از کل محموله ها بر اساس قیمت کمتر از 2000 INR (

آمریکای شمالی 26 درصد سهم بازار دارد در حالی که چین 18 درصد سهم بازار را دارد. سامسونگ در آمریکای شمالی 15 درصد افزایش داشت، اما در سایر بازارهای بزرگ نتوانست رشد چشمگیری داشته باشد. از سوی دیگر، هواوی شاهد افزایش محموله‌ها در هند و سایر مناطق بود، اما از کاهش 14 درصدی سالانه در محموله‌های خود به بازار چین خبر داد.

مطلب پیشنهادی:  ساعت هوشمند Xiaomi Watch Color 2 با 117 حالت ورزشی و عمر باتری 12 روزه راه اندازی شد


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا