تکنولوژی

فسیل بیگانگان روی زمین؟ اینجا حقیقت است

انسان ها همیشه مجذوب ایده حیات فرازمینی بوده اند. همانطور که تکنولوژی پیشرفت کرده است، ما گام های زیادی در تلاش برای درک آن برداشته ایم. پیشرفت فناوری همچنان فرصت های جدیدی را برای این امر فراهم می کند. ما مشاهدات زیادی از زهره و مریخ انجام داده‌ایم و به زودی ناسا مأموریت‌هایی را برای کاوش در قمرهای زحل و اورانوس ارسال خواهد کرد تا دریابد که آیا حیات در این اجرام آسمانی وجود داشته یا زمانی وجود داشته است. ما همچنین زمان قابل توجهی را صرف جستجوی فراتر از منظومه شمسی و حتی دیگر کهکشان‌ها کرده‌ایم تا سیاره‌هایی شبیه به زمین را پیدا کنیم که می‌توانند از حیات پشتیبانی کنند. به طور شگفت انگیزی، یک مطالعه اخیر ادعا می کند که شواهدی از حیات فرازمینی ممکن است در خود زمین وجود داشته باشد – به شکل فسیل های فرازمینی!

مطالعه ای با عنوان “دانه های جامد پرتاب شده از سیارات فراخورشیدی زمینی به عنوان کاوشگر فراوانی حیات در کهکشان راه شیری” در مجله بین المللی اخترشناسی منتشر شد که ادعای مشابهی دارد. نویسنده اصلی آن، تومونوری توتانی، ستاره شناس دانشگاه توکیو، پیشنهاد می کند که ممکن است شانس خوبی برای یافتن حیات بیگانه میکروبی روی زمین وجود داشته باشد که ممکن است به عنوان غبار بین ستاره ای وارد جو ما شده باشد و اکنون در خاک سیاره ما ساکن است.

آیا فسیل های بیگانه می توانند روی زمین وجود داشته باشند؟

این نظریه، حتی اگر دور از ذهن باشد، کاملاً بی اساس نیست. استدلال پشت این مورد توسط علم پشتیبانی می شود. توتانی فاش می کند که هرگاه یک سیارک بزرگ به یک سیاره برخورد کند، سنگ و غبار از زمین خارج می شود. در حالی که بیشتر آن در نهایت مستقر می شود، بخشی از آن نیز در فضا رها می شود. حدود 10 درصد از کل حجم پرتاب شده در نهایت از خود منظومه شمسی خارج می شود و به فضای بین ستاره ای سفر می کند.

مطلب پیشنهادی:  ناسا هشدار داد یک سیارک 240 فوتی امروز به طور خطرناکی به زمین نزدیک می شود

اگرچه احتمالات بسیار اندک است، اما ممکن است چنین قطعات کوچکی از سنگ از سیاره ای که در آن حیات وجود دارد، از فضای بین ستاره ای عبور کند در حالی که حیات میکروبی در اعماق آن جاسازی شده است تا از هر گونه تشعشعات مضر محافظت کند. سنگ می تواند از آلودگی با سایر گرد و غبار جلوگیری کند و در نهایت وارد جو زمین شود. اگر این اتفاق بیفتد، به دلیل اندازه کوچکش، گرمای قابل توجهی نخواهد داشت و در نهایت روی زمین فرود می آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا