تکنولوژی

فناوری بی سیم جدید به سگ های سرویس کمک می کند تا با PTSD جانبازان مبارزه کنند

Canine Companions، یک شرکت سگ های خدماتی، این هفته فناوری جدیدی را معرفی خواهد کرد که به سگ های آموزش دیده اجازه می دهد تا کارهایی مانند سرکوب اضطراب و قطع کابوس ها را پس از دریافت سیگنال های بی سیم انجام دهند.

طبق اطلاعاتی که توسط Canine Companions به دیجیتال تو ارائه شده است، این فناوری که CanineAlert نام دارد، برای کاهش کابوس های مربوط به تروما، مانند کابوس های کهنه سربازان نظامی که از اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) رنج می برند، ادغام می شود. .

این شرکت خاطرنشان می‌کند که فراتر از قطع کردن کابوس‌های شبانه، این فناوری با وادار کردن سگ خدماتی برای کاهش اضطراب و هوشیاری و حمایت از جانباز پس از کابوس، روند بهبودی را سرعت می‌بخشد.

این شرکت اضافه کرد که از زمان دریافت سگ های خدماتی، کهنه سربازان بهبودهایی را در نگهداری خواب، دوباره به خواب رفتن و کیفیت کلی خواب گزارش کرده اند که نشان دهنده اثربخشی دستگاه در بهبود الگوهای خواب و کیفیت زندگی آنهاست.

کری رودریگز، استادیار کالج دامپزشکی دانشگاه آریزونا، توضیح داد: «سگ‌های خدماتی به‌طور خاص برای کمک به افراد دارای معلولیت آموزش داده می‌شوند.

او به دیجیتال تو گفت: «سگ های روانپزشکی را می توان برای کمک به افراد مبتلا به بیماری های روانی مانند PTSD یا اوتیسم آموزش داد. به طور خاص در مورد PTSD، سگ‌های خدمات روانپزشکی را می‌توان برای قطع یا هشدار دادن به اضطراب، اعمال فشار عمیق آرام‌بخش، بازیابی دارو یا بیدار کردن فرد از کابوس‌ها آموزش داد.

او افزود: «علاوه بر این وظایف آموزش‌دیده، ما همچنین می‌دانیم که سگ‌ها در ارائه حمایت بدون قضاوت که می‌تواند برای کسانی که تروما را تجربه کرده‌اند مفید باشد، عالی هستند. برای فردی که مبتلا به PTSD است، همراهی سگ و حضور آرامش بخش نیز می تواند به خودی خود درمانی باشد.

استقلال جدید برای پیشکسوتان

لیندسی گریسون، افسر ارشد درآمد در K9s for Warriors در پونته ودرا خاطرنشان کرد: «ما به سگ‌های سرویس خود دستوراتی را آموزش می‌دهیم که می‌تواند به یک کهنه سرباز کمک کند تا در انظار عمومی بیرون برود و زندگی مستقلی داشته باشد که قبل از اینکه سگ داشته باشد، نداشت. فلا.

مطلب پیشنهادی:  Google Nearby Share در حال شکستن مرزها است که اکنون در ویندوز در دسترس است

این دستورات عبارتند از “روی دامن من”، جایی که سگ پنجه های خود را روی پاهای جانباز می گذارد تا اضطراب را کاهش دهد یا به دامپزشک احساس امنیت دهد، و معادل “مواظب 6 من باش”، جایی که سگ مراقب آن است. کسی که از پشت به دامپزشک نزدیک می شود.

گریسون توضیح داد که دامپزشکان مبتلا به PTSD می توانند بیش از حد هوشیار باشند و نگران باشند که کسی دزدکی به سراغ آنها بیاید. او به دیجیتال تو گفت: “دستورات به آنها احساس امنیت و ایمنی می دهد که سگ پشتش دارد و اگر کسی نزدیک شود به آنها هشدار می دهد.”


گریسون خاطرنشان کرد که اکثر سگ‌های خدماتی که توسط K9s برای Warriors استخدام می‌شوند، سگ‌های نجات هستند. سگ ها باید استانداردهای قد، وزن و خلق و خوی خاصی را رعایت کنند تا آنچه از آنها خواسته می شود را انجام دهند. به عنوان مثال، یک فرمان گیره وجود دارد که در آن دامپزشک حداکثر 30 درصد وزن خود را روی سگ می گذارد تا او را از حالت نشسته یا زانو زده بلند کند. او گفت: “به دلایلی مانند آن، ما سگ های بزرگتر را انتخاب می کنیم.”

او افزود که آموزش یک سگ پنج تا هشت ماه طول می کشد و میزان موفقیت برای سگ های نجات حدود 50 درصد است. او خاطرنشان کرد: “این به این دلیل است که ما نمی دانیم یک سگ نجات قبل از رفتن به پناهگاه چه چیزی را پشت سر گذاشته است.” گاهی اوقات آنها نگرانی های خود را دارند.

بهبود کیفیت زندگی

طبق پتنت Canine Companions برای فناوری آن، یک نگهدارنده سگ خدماتی از دستگاهی برای نظارت بر یک یا چند پارامتر فیزیولوژیکی آنها استفاده می کند. یک دستگاه مانیتورینگ ممکن است شامل ساعت‌ها، ردیاب‌های تناسب اندام، بند، گردن‌بند یا وصله‌هایی باشد که شامل یک پردازنده است.

مطلب پیشنهادی:  آیا هوش مصنوعی تهدیدی شبیه سیارک است؟ یک استاد دانشگاه MIT هوش مصنوعی را به برخورد شهاب سنگی به زمین تشبیه می کند

دستگاه مانیتورینگ کنترل کننده با دستگاهی جفت می شود که قادر است هر دو سیگنال لمسی اول و دوم را به سگ سرویس آموزش دیده برای قطع قسمت های مربوط به PTSD برساند.

حق ثبت اختراع توضیح می دهد که در حالی که حیوان خدمتگزار برای نظارت بر کنترل کننده خود برای اعمال یا رفتارهای خاص که نشان دهنده یک قسمت PTSD است، آموزش دیده است، مواقعی وجود دارد که حیوان خدمتگزار ممکن است توسط محیط – برای مثال صداهای بلند یا شلوغی – یا کنترل کننده حواسش پرت شود. ممکن است ظاهر یا ویژگی پریشانی نداشته باشد. اگر سگ در حال استراحت یا خواب باشد نیز ممکن است از ناراحتی نگهدارنده بی خبر باشد.

این حق اختراع همچنین خاطرنشان می کند که علاوه بر ارتباط بی سیم با دستگاه هشدار سگ، داده های ذخیره شده در حافظه دستگاه کنترل کننده می تواند برای ذخیره و تجزیه و تحلیل طولانی مدت به یک پورتال منتقل شود. داده های ذخیره شده ممکن است با یک یا چند شخص ثالث مانند پزشک، مشاور یا مربی به اشتراک گذاشته شود که ممکن است از آن برای نظارت، اصلاحات و تحقیق استفاده کند.


به گفته Canine Companions، سگ های خدمات این شرکت تأثیر قابل توجهی بر کیفیت زندگی مشتریان قدیمی خود گذاشته است. بیش از نیمی از آنها روزانه یا چند بار در هفته از کارهای وقفه و بازیابی کابوس استفاده می کنند. از کسانی که از وظایف استفاده می کنند:

  • 85 درصد بهبود در کابوس ها و وحشت های شبانه را گزارش کردند.
  • 89٪ گزارش کردند که احساس راحتی بیشتری در خوابیدن در یک مکان جدید دارند.
  • 88 درصد گزارش کردند که با خوابیدن در تخت خود احساس راحتی بیشتری می کنند.
  • 70 درصد گزارش کردند که بدون وسیله ایمنی راحت‌تر می‌خوابند.
  • 76 درصد بهبودی در به خواب رفتن، خواب ماندن و کابوس های کمتری را پس از گرفتن سگ خود گزارش کردند.
مطلب پیشنهادی:  Crypto توسط buzz هوش مصنوعی تقویت می شود زیرا این فناوری کاربردهای جدیدی را برای بلاک چین ارائه می دهد

سگ های خدماتی به جانبازان شفا و امید می دهند

رودریگز خاطرنشان کرد که تحقیقات نشان می‌دهد که سگ‌های خدماتی می‌توانند برای جانبازان نظامی مبتلا به PTSD در چندین زمینه مفید باشند.

او گفت: “تحقیق ما نشان داد که در مقایسه با جانبازانی که در لیست انتظار برای دریافت سگ خدمت قرار داشتند، جانبازانی که با سگ سرویس قرار می گرفتند علائم PTSD، افسردگی و اضطراب به طور قابل توجهی کمتر بودند.”

وی افزود: «داشتن یک سگ سرویس همچنین با انزوای اجتماعی کمتر، انعطاف پذیری بیشتر در برابر استرس و رضایت بهتر از زندگی همراه است. اگرچه سگ های سرویس درمانی برای PTSD نیستند، اما نشان داده شده است که آنها در مقایسه با مراقبت های معمول به تنهایی با رفاه کلی بهتری همراه هستند.

گریسون خاطرنشان کرد که سگ های سرویس می توانند مزایای پزشکی برای دامپزشکان نیز داشته باشند. زمانی که یک جانباز وارد برنامه ما می شود، ممکن است بین 14 تا 20 دارو مصرف کند. داروهایی برای اضطراب و نخوابیدن و آن طبیعت.» او توضیح داد. وقتی سگی می گیرند، نیاز به آن داروها را کاهش می دهد.»

او افزود: «مطالعاتی وجود دارد که سگ‌های سرویس در عادی‌سازی سطح کورتیزول کنترل‌کننده‌شان کمک کرده‌اند. سطوح بالای کورتیزول مزمن با تعدادی از مشکلات سلامت روان از جمله اضطراب، افسردگی و اختلال استرس پس از سانحه مرتبط است.

سگ سرویس نیز می تواند بر سلامت روان دامپزشک تأثیر بگذارد. گریسون گفت: «تحقیقات نشان می دهد که یک سگ می تواند هدفی کهنه کار داشته باشد. وقتی یک جنگجو افکار خودکشی داشته باشد، می گوید: «من نمی توانم سگم را ترک کنم. چه کسی قرار است از سگ من مراقبت کند؟» ممکن است روزهایی پیش بیاید که آنها نخواهند از رختخواب بلند شوند، اما برای غذا دادن و قدم زدن سگ بلند می شوند.

او گفت: «ما در طول زمان دیده‌ایم که یک سگ می‌تواند به یک جانباز زندگی با عزت و استقلالی که قبل از خدمت داشتند، بدهد. آنها عاری از مواد مخدر و خوشحال هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا