کامپیوتر

فیس بوک با به اشتراک گذاری درآمد موسیقی جدید، سازندگان را جذب می کند

یک برنامه جدید به اشتراک گذاری درآمد متا اکنون به سازندگان ویدیوهای فیس بوک اجازه می دهد از ویدیوهایی که شامل موسیقی دارای مجوز هستند درآمد کسب کنند.

روز دوشنبه، متا در یک پست وبلاگی از راه اندازی Music Revenue Sharing خبر داد، برنامه جدیدی که به سازندگان اجازه می دهد از ویدیوهایی که دارای “موسیقی دارای مجوز از هنرمندان محبوب” هستند، درآمد کسب کنند.

تصویری از Facebook Creator Studio که یک کتابخانه موسیقی دارای مجوز را در برنامه Music Revenue Sharing نشان می دهد.
متا/فیس بوک

اساساً، برنامه جدید به این معنی است که سازندگان ویدیوی فیس بوک اکنون واجد شرایط دریافت بخشی از «درآمد تبلیغات درون جریانی» برای ویدیوهایی هستند که ایجاد کرده‌اند، اما همچنین موسیقی مجاز به آنها اضافه شده است. در گذشته، سازندگان فیس‌بوک مجاز بودند از موسیقی مجاز در ویدیوهای خود استفاده کنند، اما پس از آن نمی‌توانستند از آن ویدیوها کسب درآمد کنند. با راه اندازی امروز برنامه اشتراک درآمد موسیقی، سازندگان اکنون مجاز به انجام این کار هستند و می توانند 20٪ سهم درآمد کسب کنند. بخشی از درآمد نیز به صاحبان حقوق موسیقی و متا می رسد. و از نظر “موسیقی محبوب”، اعلامیه پست وبلاگ متا چندین هنرمند جریان اصلی را به عنوان نمونه ارائه می دهد، از جمله Post Malone و Tove Lo.

اما شرایط و قوانین واجد شرایط بودن برای شرکت در این برنامه وجود دارد:

  • ویدیوها باید حداقل 60 ثانیه طول داشته باشند و نمی توانند حلقه باشند.
  • ویدئوهای واجد شرایط نیز باید در یک صفحه فیس بوک ارسال شوند.
  • سازندگان باید آهنگی را از کتابخانه موسیقی مجاز فیس بوک انتخاب کنند. این کتابخانه در Creator Studio قابل دسترسی است.
  • آهنگ انتخابی شما نمی تواند تمرکز اصلی ویدیو باشد. پیام متا می گوید که ویدیو باید دارای یک “مولفه بصری” باشد.
مطلب پیشنهادی:  Google Meet جلوه‌های پس‌زمینه بهبودیافته، پشتیبانی از پردازش ابری در وب را دریافت می‌کند

برای اینکه سازندگان در برنامه به اشتراک گذاری درآمد موسیقی شرکت کنند، از سازندگان فیس بوک انتظار می رود که واجد شرایط بودن تبلیغات درون جریانی و استانداردهای کسب درآمد را رعایت کنند. محتوای سازنده همچنان تابع قوانین فیسبوک و «دستورالعمل‌های موسیقی» است.

برنامه اشتراک درآمد موسیقی از امروز عرضه جهانی خود را آغاز می کند، اما این برنامه به طور خاص برای سازندگان واجد شرایط In-stream است. در حال حاضر، کسب درآمد از محتوای واجد شرایط از طریق تبلیغات درون جریانی در ایالات متحده آغاز خواهد شد. انتظار می رود درآمدزایی از محتوا در این برنامه در ماه های آینده در سراسر جهان گسترش یابد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا