موبایل

قاضی آمریکایی پیشنهاد اپل برای رد دعوی متهم شدن تیم کوک مدیر عامل شرکت به کلاهبرداری از سهامداران را رد کرد.

یک قاضی آمریکایی تلاش اپل برای رد دعوای دسته جمعی را که تیم کوک مدیر عامل شرکت را به کلاهبرداری از سهامداران با پنهان کردن کاهش تقاضای آیفون در چین متهم می کند، رد کرد.

حکم قاضی منطقه ای ایالات متحده، ایوون گونزالس راجرز اواخر روز دوشنبه، راه را برای سهامداران، به رهبری یک صندوق بازنشستگی بریتانیا، باز کرد تا به دلیل سقوط یک روزه که 74 میلیارد دلار (تقریبا 6,06,700 کرور) از ارزش بازار اپل را از بین برد، شکایت کنند. .

این شکایت از اظهار نظر کوک در یک تماس تحلیلگر در تاریخ 1 نوامبر 2018 ناشی می شود که در حالی که اپل با فشار فروش در بازارهایی مانند برزیل، هند، روسیه و ترکیه مواجه است که ارزها ضعیف شده اند، “من چین را در این دسته قرار نمی دهم”.

چند روز بعد، اپل به تامین کنندگان گفت که تولید را محدود کنند و در 2 ژانویه 2019 به طور غیرمنتظره پیش بینی درآمد سه ماهه خود را تا 9 میلیارد دلار (تقریبا 73800 کرور روپیه) کاهش داد و تنش های تجاری بین ایالات متحده و چین را مقصر دانست.

پیش بینی کاهش درآمد اولین مورد از زمان عرضه آیفون در سال 2007 برای اپل بود و سهام شرکت مستقر در کوپرتینو در کالیفرنیا روز بعد 10 درصد کاهش یافت.

قاضی راجرز، مستقر در اوکلند، کالیفرنیا، گفت که هیئت منصفه می توانند به طور منطقی به این نتیجه برسند که کوک در مورد چشم انداز فروش اپل در چین بحث می کند، نه نتایج گذشته یا تأثیر تغییرات ارز.

قاضی همچنین گفت که قبل از اظهارات کوک، اپل می‌دانست که اقتصاد چین در حال کاهش است و داده‌هایی در اختیار دارد که نشان می‌دهد تقاضا ممکن است کاهش یابد.

مطلب پیشنهادی:  اندروید 13 شارژ بی سیم گوشی های پیکسل را قطع می کند

راجرز نوشت: «هیئت منصفه معقول می‌تواند متوجه شود که عدم افشای این خطرات باعث آسیب به شاکی شده است.

اپل و وکلای آن روز سه شنبه به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

شان ویلیامز، وکیل سهامداران، گفت: ما از این تصمیم خرسندیم و مشتاقانه منتظر ارائه حقایق به هیئت منصفه هستیم.

مدعی اصلی شورای شهرستان نورفولک به عنوان مدیر صندوق بازنشستگی نورفولک، واقع در نورویچ، انگلستان است.

قیمت سهام اپل از ژانویه 2019 تقریباً پنج برابر شده است و ارزش بازاری نزدیک به 3 تریلیون دلار (تقریباً 2,45,97,900 کرور) به این شرکت داده است.

پرونده مربوط به دعوای اوراق بهادار Apple Inc، دادگاه منطقه ای ایالات متحده، ناحیه شمالی کالیفرنیا، شماره 19-02033 است.

© تامسون رویترز 2023


اپل اولین هدست واقعیت ترکیبی خود را با نام Apple Vision Pro در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود به همراه مدل های جدید مک و به روز رسانی های نرم افزاری آتی رونمایی کرد. ما در مورد همه اعلان‌های برتر ارائه شده توسط این شرکت در WWDC 2023 در Orbital، پادکست دیجیتال تو صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر کجا که پادکست‌های خود را دریافت کنید در دسترس است.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار توسط یک کانال سندیکایی تولید می شود.)

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا