تکنولوژی

قرارداد فیت بیت گوگل علیرغم اعتراضات به تصویب اتحادیه اروپا رسید

گوگل موضع خود را تکرار کرد که این معامله «در مورد دستگاه‌ها است، نه داده‌ها» و رقابت زیادی در فضای پوشیدنی‌های شلوغ دارد.

تصاحب 2.1 میلیارد دلاری گوگل بر شرکت Fitbit Inc. علیرغم اعتراض گروه های مصرف کننده و رقبا در مورد حرکت غول موتور جستجو به داده ها و دستگاه های بهداشتی، در مسیر کسب تاییدیه اتحادیه اروپا است.

به گفته افراد آشنا که خواستند نامشان فاش نشود، اتحادیه اروپا به Alphabet Inc، شرکت مادر گوگل، بیانیه ای به اصطلاح اعتراضی ارسال نکرده است که دلایل احتمالی برای مسدود کردن این معامله را ذکر می کند. دو نفر از این افراد گفتند که این شرکت برنده یک تمدید پنج روزه تحقیقات در روز جمعه شد و به آن فرصت بیشتری برای همکاری با مقامات برای بهبود امتیازات داد.

به گفته مردم، در حالی که کمیسیون اروپا هنوز می تواند یک بیانیه دیرهنگام ارسال کند، چنین اقدامی به تنظیم کننده ادغام اتحادیه اروپا زمان بسیار کمی می دهد تا به طور رسمی نگرانی های گوگل را اعلام کند یا تا مهلت 8 ژانویه فعلی برای تصمیم گیری در مورد توافق، وتو را آماده کند.

پیشرفت در بررسی ادغام Fitbit در بحبوحه کنترل جهانی فزاینده توسط شرکت های بزرگ فناوری رخ خواهد داد. انتظار می رود که وزارت دادگستری ایالات متحده به زودی یک شکایت ضد انحصار علیه گوگل تنظیم کند، زیرا کنگره قوانینی را برای رسیدگی به تخلفات ادعایی ضد تراست توسط گوگل، فیس بوک، شرکت اپل آماده می کند. و Amazon.com Inc.

در ماه جولای، اتحادیه اروپا اعلام کرد که مطالعه طولانی تری را در مورد قرارداد Fitbit انجام خواهد داد تا ببیند چگونه می تواند “مزیت داده” گوگل در تبلیغات آنلاین را افزایش دهد، چگونه بر سلامت دیجیتال تاثیر می گذارد و آیا کار دستگاه های شخص ثالث دشوارتر خواهد بود. با نرم افزار گوگل برای گوشی اندروید.

مطلب پیشنهادی:  مایکروسافت به‌روزرسانی‌های ویندوز 10 را در آن تاریخ متوقف می‌کند مگر اینکه پرداخت کنید

امضاء کردن’

یوآنیس کوکوریس، استاد حقوق در دانشگاه کوئین مری لندن، گفت: عدم ارائه اعتراضات، که کلیدی برای هر گونه ممنوعیت ادغام است، “نشانه ای است که کمیسیون به پاکسازی این موضوع نزدیک تر است.”

او گفت که مخالفت‌های ناپدید شده «می‌تواند به این دلیل باشد که شما به اندازه کافی ندارید» برای اثبات پرچم‌های قرمز بالقوه در یک منطقه پیچیده و نسبتاً جدید برای تنظیم‌کننده‌ها «یا به این دلیل که شما هنوز در تلاش برای حل مسائل هستید» در زمانی که اتحادیه اروپا همچنین قوانینی را در مورد نحوه رفتار شرکت های بزرگ فناوری با مشتریان و رقبا تهیه می کند.

به گفته مردم، کمیسیون مستقر در بروکسل سوالات بیشتری در مورد پیشنهادی که گوگل در ماه گذشته ارائه کرده بود و رقبا از آن شکایت داشتند که به اندازه کافی دور از دسترس نبود، پرسید. گوگل حداقل تا اوایل نوامبر فرصت دارد تا تغییرات قابل توجهی در سرمایه گذاری خود ایجاد کند.

در بیانیه‌ای قبل از تمدید روز جمعه، گوگل موضع خود را تکرار کرد که این معامله «در مورد دستگاه‌ها است، نه داده‌ها» و اینکه با رقابت زیادی در فضای پوشیدنی‌های شلوغ مواجه است.

سهام آلفابت 0.7 درصد و سهام فیت بیت 1.4 درصد در ساعت 12:46 بعد از ظهر در نیویورک رشد کردند.

“رویکرد به روز شده”

در این اطلاعیه آمده است: «ما با کمیسیون اروپا روی یک رویکرد به روز کار می کنیم تا از انتظارات کاربران مبنی بر عدم استفاده از داده های دستگاه Fitbit برای تبلیغات محافظت کنیم. ما همچنین تعهد دیرینه خود را برای حمایت از سایر تولیدکنندگان پوشیدنی اندروید رسمی می کنیم و همچنان به کاربران Fitbit اجازه می دهیم به خدمات شخص ثالث متصل شوند.

مطلب پیشنهادی:  بزرگراه جهنم؟ فقط به عکس قمر مشتری اروپا که توسط دوربین جونو گرفته شده است نگاه کنید

گوگل از اظهار نظر در مورد ضرب الاجل جدید خودداری کرد. دفتر مطبوعاتی اتحادیه اروپا از اظهار نظر در مورد بررسی ادغام خودداری کرد.

این شرکت ماه گذشته متعهد شد که از دیگر سازندگان دستگاه‌های پوشیدنی اندروید پشتیبانی کند و دسترسی Fitbit به خدمات شخص ثالث را حفظ کند، و براساس قول قبلی مبنی بر عدم استفاده از داده‌های Fitbit برای تبلیغات Google.

به گفته مردم، رقبا شکایت کرده‌اند که دسترسی ارائه شده به دستگاه‌ها و برنامه‌های رقیب بسیار محدود است و ممکن است اطلاعات به‌روزی را که محصولاتشان برای کار کردن یکپارچه با گوگل نیاز دارند، ارائه ندهد. آنها گفتند که سؤالات دیگر این است که آیا تعهد شرکت باید محدودیت زمانی داشته باشد یا برای پوشش موضوعات جدیدی که هنوز ظاهر نشده اند باز بماند و چگونه می توان تعهدات شرکت را کنترل کرد.

آیتور اورتیز، تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس گفت: «گوگل می‌تواند راه‌های زیادی برای دور زدن هر پیشنهاد دسترسی به داده‌ها داشته باشد». دشوار است بدانید که گوگل چگونه در داخل کار می کند و چگونه این کار را مدیریت می کند. اگر یک کارخانه بود، می‌توانستید ریل‌هایی را ببینید که به داخل و خارج می‌شوند، اما داده‌ها و مکان‌های مختلفی هستند که نمی‌توانید آنها را دنبال کنید.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا