تکنولوژی

قطع‌های توییتر نگرانی‌ها را در مورد میان‌دوره‌ای آمریکا و حقوق بشر افزایش می‌دهد

ماسک بیش از نیمی از نیروی کار خود را چند روز قبل از انتخابات اخراج کرد.

اخراج گسترده ایلان ماسک در شرکت توییتر کارمندان فعلی و سابق را به این سوال وا می دارد که آیا این شبکه اجتماعی منابع لازم برای اجرای موثر سیستم های حیاتی مانند تعدیل محتوا، از جمله در انتخابات میان دوره ای آمریکا در روز سه شنبه را دارد یا خیر.

در روزهای پنجشنبه و جمعه، ماسک بیش از نیمی از کارکنان خود را اخراج کرد و تقریباً همه تیم‌های شرکت را تحت تأثیر قرار داد. به گفته دو نفر از افراد مطلع، تیم های تولید و مهندسی بیش از 50 درصد از بین رفته اند و گروه های دیگر – مانند ارتباطات، بازاریابی، حقوق بشر و تنوع – تقریباً به طور کامل حذف شده اند. افرادی که خواستار ناشناس ماندن برای بحث در مورد اطلاعات غیرعمومی شدند، گفتند: افرادی که به طور ناگهانی از ایمیل و Slack محدود شده بودند خارج از سیگنال و گروه‌های چت پیام می‌فرستند تا بفهمند چه کسی هنوز مشغول به کار است. یکی از کارگران سابق گفت: «این مثل آتش است. «مردم به دنبال بازماندگان هستند.» این شخص از ترس انتقام خواست نامش فاش نشود.

اخراج های چشمگیر این شرکت بلافاصله توجه خودی ها، گروه های خارجی و ناظران اطلاعات نادرست را به توییتر جلب کرد که می گویند مشخص نیست توییتر چگونه شبکه گسترده خود را که تأثیر زیادی بر گفتگوهای سیاسی و فرهنگی جهانی دارد و افراد کمتری در راس آن هستند مدیریت خواهد کرد. .

توییتر از لحاظ تاریخی یک ابزار اصلی برای نظارت بر اخبار در طول انتخابات بوده است، زیرا اطلاعات ابتدا قبل از رسیدن به تلویزیون یا سایر شبکه های اجتماعی گزارش می شود. دکتر کیت استاربرد، دانشیار دانشگاه واشنگتن و یکی از بنیانگذاران مرکز آگاهی عمومی، گفت: این سایت اکنون “بسیار شکسته شده است” و آن را در برابر مشکلات در زمان های پرترافیک یا کمپین های هماهنگ اطلاعات نادرست آسیب پذیر می کند. برخی از روش‌هایی که این پلتفرم دیروز کار کرد، به روشی که امروز، فردا و در انتخابات روز سه‌شنبه کار می‌کند، نخواهد بود.»

مطلب پیشنهادی:  برنامه قهرمانان واقعی پیش رو: همکاری برای محافظت از زمین در برابر سیارک ها

دو نفر گفتند که تیم سرپرستی توییتر که زمینه را برای موضوعات پرطرفدار می نوشت و با گروه های رسانه ای برای انتشار محتوایی که رویدادهای مهم خبری را بررسی می کرد کار می کرد، منحل شده است. به گفته یک فرد آشنا، تیم خط‌مشی حقوقی، که محتوا را بر اساس درخواست‌های دولتی و قانونی حذف می‌کند و درخواست‌های مجری قانون برای داده‌های کاربران را بررسی می‌کند، با “اخراج گسترده” مواجه است.

به گفته افراد دیگر، تیم ارتباطی توییتر که مسئول تعامل با خبرنگاران و انتشار بیانیه‌های مطبوعاتی است، از نزدیک به 100 نفر به دو نفر کاهش یافت. تیم وابسته که با کاربران مشهوری مانند ورزشکاران، بازیگران و نوازندگان روابط برقرار می‌کند و حفظ می‌کند، تقریباً به طور کامل حذف شد.

علاوه بر این، تنش‌ها بر سر عدم کنترل محتوا نیز با طرح ماسک تقویت می‌شود که به هر کسی اجازه می‌دهد تا از روز دوشنبه برای تأیید اعتبار توییتر، به عنوان بخشی از یک ابتکار جدید برای افزایش درآمد اشتراک توییتر بلو، محصول ممتاز آن، پرداخت کند. اگر طبق برنامه تصویب شود، به این معنی است که هر کسی می‌تواند 8 دلار بپردازد تا حساب خود را قانونی‌تر نشان دهد و این خطر جعل هویت نامزدها یا سازمان‌های دولتی را افزایش می‌دهد.

ملیسا رایان، مدیر اجرایی Card Strategies، یک شرکت مشاور، گفت: “ترکیب اخراج های گسترده، همراه با پایان یافتن کاربران تایید شده کمتر از یک هفته قبل از انتخابات ایالات متحده، وضعیتی قابل احتراق ایجاد می کند که هر لحظه ممکن است منفجر شود.” که اطلاعات نادرست را بررسی می کند. بازیگران بد ابزار جدیدی برای انتشار اطلاعات نادرست، آسیب رساندن و ایجاد هرج و مرج دارند و توییتر اکنون فاقد ظرفیت و حافظه نهادی برای مقابله با مشکلات اجتناب ناپذیر است.

مطلب پیشنهادی:  وزیر مخابرات در هنگام صدور نامه تخصیص طیف می گوید برای عرضه 5G آماده شوید

پس از انتخابات، اگر توییتر در برابر بازیگران بد آسیب‌پذیرتر شود، می‌تواند بر وضعیت نهایی شرکت تأثیر بگذارد. در حال حاضر، برخی از تبلیغ کنندگان هزینه های خود را متوقف کرده اند یا نسبت به دوره عدم اطمینان ابراز نگرانی کرده اند. ماسک صبح جمعه در توییتی نوشت: «توئیتر به دلیل فشار گروه‌های فعال بر تبلیغ‌کنندگان، افت شدیدی در درآمد داشته است، اگرچه با تعدیل محتوا چیزی تغییر نکرده است و ما هر کاری از دستمان برمی‌آید برای راضی کردن فعالان انجام داده‌ایم.»

به گفته دو نفر، سازمان بازاریابی توییتر در میان گروه‌هایی بود که بیشترین ضربه را خورد، با حداکثر چند ده کارمند از تیمی که نزدیک به 400 نفر داشت. افراد مطلع گفتند که سازمان فروش تبلیغات کمتر تحت تأثیر این کاهش قرار گرفت.

با این حال، یک نکته مهم این است که کارمندان سطح بالایی که معمولاً برای کمک به رفع نگرانی های تبلیغ کنندگان دعوت می شوند – افرادی مانند مدیر فروش ژان فیلیپ ماهو یا مدیر ارشد بازاریابی لسلی برلند – در اوایل سال جاری از شرکت اخراج شدند. یک هفته. ماسک اواخر روز جمعه در توییتی به این کاهش مشاغل پرداخت. او در این پست گفت: «در مورد کاهش قدرت توییتر، متأسفانه زمانی که این شرکت بیش از 4 میلیون دلار در روز ضرر می کند، چاره ای نیست. به همه کسانی که رفتند 3 ماه تعدیل پیشنهاد شد.»

به گفته یوئل راث، رئیس ایمنی و یکپارچگی این شرکت، تیم اعتماد و ایمنی توییتر، که تعدیل محتوا را مدیریت می‌کند، نیز تحت تأثیر اخراج‌ها قرار گرفت و بر 15 درصد از کارکنان تأثیر گذاشت.

مطلب پیشنهادی:  دستگاه تماس ویدیویی Amazon Glow برای کودکان متوقف شده است

او در توییتر گفت: «با رأی‌گیری زودهنگام در ایالات متحده، تلاش‌های ما برای یکپارچگی انتخابات – از جمله اطلاعات نادرست مضری که می‌تواند رأی‌گیری را سرکوب کند و مبارزه با عملیات اطلاعاتی تحت حمایت دولت – در اولویت اصلی باقی می‌ماند». اگرچه دیروز با دوستان و همکاران فوق‌العاده با استعداد خداحافظی کردیم، قابلیت‌های اصلی اعتدال ما همچنان پابرجاست.»

اوایل این هفته، بلومبرگ گزارش داد که بسیاری از ابزارهایی که این تیم برای اعمال سیاست‌های تعدیل محتوای خود استفاده می‌کند، مسدود شده‌اند و این ابزارها از روز جمعه هنوز برای اکثر افراد در دسترس نبودند. ماسک پیش از این به رهبران حقوق مدنی گفته بود که ناظران داخلی تا پایان هفته به آن دسترسی خواهند داشت. راث گفت که دسترسی “در روزهای آینده” بازیابی خواهد شد.

به گفته شخص دیگری، در سطح جهانی، تیم اعتماد و ایمنی از بین رفت، از جمله در ایرلند، پایگاه اصلی این شرکت برای نظارت بر سایر نقاط جهان. شانون راج سینگ، مشاور آن تیم، در توییتر گفت: «کل تیم حقوق بشر از شرکت اخراج شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا