تکنولوژی

قطعی اینترنت در کانادا: راجرز در مورد قطعی شبکه مورد بررسی قرار می گیرد

خرابی شبکه Rogers Communications Inc. توسط رگولاتور مخابرات کانادا مورد بررسی قرار خواهد گرفت و فشار بیشتری بر این شرکت وارد می‌کند زیرا تلاش می‌کند تاییدیه خرید Shaw Communications Inc.

خرابی شبکه Rogers Communications Inc. توسط رگولاتور مخابرات کانادا مورد بررسی قرار خواهد گرفت و فشار بیشتری بر این شرکت وارد می‌کند زیرا تلاش می‌کند تاییدیه خرید Shaw Communications Inc.

تونی استافیری، مدیرعامل راجرز و دیگر مدیران مخابراتی روز دوشنبه پس از قطعی شبکه که خدمات بی سیم و اینترنت را برای 12 میلیون نفر از بین برد، با فرانسوا فیلیپ شامپاین وزیر صنعت کانادا دیدار کردند. مشکلاتی که از روز جمعه آغاز شد، دسترسی به خدمات اورژانس 911، سیستم های پرداخت مالی، خدمات دولتی را تحت تاثیر قرار داد و حتی باعث به تعویق افتادن رویدادهایی مانند کنسرت The Weeknd شد.

شامپاین گفت آسیب به شبکه راجرز “غیرقابل قبول” است و اقدامات فوری برای رفع مشکلات قابلیت اطمینان لازم است. وزیر به شرکت هایی از جمله Rogers، BCE Inc. و Telus Corp. برای دستیابی به توافقاتی در مورد رومینگ اضطراری و کمک های متقابل در هنگام قطع برق، و گفتند که تحقیقاتی در مورد رویدادها توسط تنظیم کننده ارتباطات، کمیسیون رادیو تلویزیون و مخابرات کانادا انجام خواهد شد.

استافیری دوباره عذرخواهی کرد و از پیشنهاد 20 میلیارد دلاری کانادا (15.4 میلیارد دلار) شرکتش برای خرید شاو به عنوان راهی برای بهبود سیستم ارتباطات دفاع کرد. این شرکت گفت که این معامله باعث آزاد شدن سرمایه برای سرمایه گذاری در شبکه می شود.

استافیری روز دوشنبه در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ BNN گفت: ما به توافق شاو بسیار متعهد هستیم. این تراکنش همیشه در مورد گسترش قابلیت‌های شبکه ما، دستیابی به افزونگی بیشتر و پوشش سراسری بوده است که فقط در شرایطی مانند این می‌تواند کمک کند.»

مطلب پیشنهادی:  فروش میلیارد روزه بزرگ Flipkart: آیفون 13 را فقط با قیمت 500 دلار دریافت کنید. 52990

اما سهام هر دو شرکت با افزایش نگرانی سرمایه گذاران از سقوط معامله سقوط کرد. دپارتمان شامپاین حرف آخر را در تایید این معامله می زند.

شاو 4.3 درصد سقوط کرد و به 34.67 دلار کانادا رسید که پایین ترین میزان بسته شدن آن از 17 ژوئن و 14 درصد کمتر از پیشنهاد خرید راجرز به مبلغ 40.50 دلار کانادا برای هر سهم است. راجرز 4.6 درصد سقوط کرد.

رابرت مک فارلین، مدیر ارشد مالی سابق Telus به BNN بلومبرگ گفت: «این یک آزمون مهم برای رهبری سازمان راجرز است. آنها باید اقدامات مشخصی انجام دهند تا دیگر این اتفاق نیفتد.» و آنها باید اقداماتی را که موجب وفاداری می شود جبران کنند یا انجام دهند.

سازمان ضد انحصار کشور، معروف به دفتر رقابت، با قرارداد شاو مخالف است و اختلال در روز جمعه می تواند مهمات بیشتری را در نبرد خود برای توقف ادغام به تنظیم کننده بدهد.

تیم کیسی، تحلیلگر BMO Capital Markets در مصاحبه ای گفت: شکست “بی سابقه” “احتمالاً ریسک نظارتی بیشتری را برای معامله شاو ایجاد می کند، نگرانی سرمایه گذاران را در مورد توانایی راجرز در ارائه هم افزایی معاملات و مقابله با روایت سازنده صنعت در مورد عملکرد شبکه افزایش می دهد.” دوشنبه را یادداشت کنید

کیسی تخمین زده است که راجرز به دلیل مشکلات پیش از بهره، مالیات، استهلاک و استهلاک در سه ماهه سوم 70 میلیون دلار کانادا به درآمد خود ضربه خواهد زد. در سال جاری و سال آینده درآمد و پیش بینی Ebitda خود را 150 میلیون دلار کانادا کاهش داد.

مطلب پیشنهادی:  مالکان تسلا از طریق جنجال های فراوان ایلان ماسک وفادار می مانندنوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا