تکنولوژی

ماریا اشنایدر، برنده جایزه گرمی، از یوتیوب برای حمایت از حقوق خود شکایت خواهد کرد

YouTube Alphabet Inc نتوانست یک قاضی کالیفرنیایی را متقاعد کند که دعوای یک آهنگساز برنده جایزه گرمی را رد کند.

YouTube Alphabet Inc نتوانست یک قاضی کالیفرنیا را متقاعد کند که شکایت یک آهنگساز برنده جایزه گرمی را که پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو را متهم به عدم محافظت از او و دیگر سازندگان «معمولی» در برابر کپی و استفاده غیرقانونی از آثارشان می‌کرد، رد کند.

جیمز دوناتو، قاضی منطقه ای ایالات متحده، روز دوشنبه در دستوری گفت، ادعاهای یوتیوب در درخواست خود برای رد این شکایت “بی ارزش” است.

ماریا اشنایدر، برنده هفت جایزه گرمی، که اخیراً برنده دو جایزه معتبر در سال 2021، از جمله در رده بهترین آلبوم توسط یک گروه بزرگ جاز شده است، در دادخواست خود ادعا می کند که سیستم کنترل کپی رایت دو لایه یوتیوب تنها از “صاحبان قدرتمند حق چاپ محافظت می کند. مانند استودیوهای بزرگ فیلم و شرکت های ضبط، در حالی که تولیدکنندگان کوچک را به حال خود رها می کنند.

Content ID، ابزار مدیریت حق نسخه‌برداری دیجیتال YouTube که استفاده غیرمجاز از مطالب دارای حق نسخه‌برداری را شناسایی می‌کند، در قلب این پرونده قرار دارد.

دوناتو با استدلال یوتیوب که ادعاهای ادعایی معتبر نیستند و عبارت “این آثار مانند میلیون ها اثر دیگر” در شکایت اشنایدر صرفاً تلاشی برای طرح ادعاهایی درباره آثار ناشناس بود، مخالف بود.

یوتیوب هیچ اظهارنظر فوری در مورد این تصمیم نداشت. اما این شرکت اعلام کرد که متعهد به حفاظت از حقوق مالکیت معنوی و تعلیق حریم خصوصی است.

پرونده Schneider v. YouTube LLC، 5:20-cv-04423، دادگاه منطقه ای ایالات متحده، ناحیه شمالی کالیفرنیا (سان فرانسیسکو) است.

مطلب پیشنهادی:  سیارک های خطرناک، دنباله دارهایی که زمین را تهدید می کنند می توانند مورد بهره برداری قرار گیرند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا