تکنولوژی

مالک TikTok پس از پیوستن به China AI Race، ربات سبک ChatGPT را آزمایش می کند

ByteDance Ltd. در حال آزمایش یک ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی در بین کارمندان است و به شرکت های اینترنتی چینی رقیب از Alibaba Group Holding Ltd می پیوندد. به Baidu Inc. در رقابت برای ایجاد نسخه محلی ChatGPT.

یکی از سخنگویان ByteDance بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت که مالک TikTok نام پروژه را “Grace” گذاشته است. به گفته یکی از آزمایش کنندگان، که در بحث درباره یک پروژه داخلی خواست نامش فاش نشود، کارمندانی که از این سرویس استفاده می کنند، با یک پیام پاپ آپ که می گوید این سرویس بر اساس چندین الگوی زبان اصلی است، استقبال می شود.

چت بات اسرارآمیز اولین نشانه رسمی از نفوذ ByteDance به حوزه نوپای هوش مصنوعی مولد است که پس از آن که OpenAI با انتشار ChatGPT در ماه نوامبر پتانسیل خود را نشان داد توسعه یافت. این شرکت چینی که سرویس ویدئویی محلی Douyin را نیز اداره می‌کند، از زمانی که دانشمندان علوم کامپیوتر Zhang Yiming و Liang Rubo بیش از یک دهه پیش این تیم را تأسیس کردند، برنامه‌های گوشی‌های هوشمند را بر اساس توصیه‌های الگوریتمی هوش مصنوعی توسعه داده است.

بخش اینترنت چین شروع به سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی کرده است. رهبر جستجو، Baidu، اولین پاسخ اصلی ChatGPT را در ماه مارس ارائه کرد، Ernie Bot، که باعث رقابت بین شرکت هایی از جمله Alibaba، Tencent Holdings Ltd. و SenseTime Group Inc.، برای افشای پلتفرم های رقیب. رسانه های محلی چین گزارش دادند که ByteDance در حال توسعه مدل های زبان بزرگ خود است که این شرکت تایید نکرد.

مطلب پیشنهادی:  چرا «ادغام» بزرگ کریپتو باعث سردردهای بزرگ می شود

همه آنها در غیاب احتمالی ChatGPT و همتایان غربی مانند Bard گوگل، برای تسلط در بازار داخلی پرسود رقابت می کنند. رگولاتور برتر اینترنت چین گفته است که قبل از اینکه ابزارهای هوش مصنوعی تولید شوند، نیاز به بررسی امنیتی دارند. در همین حال، تحریم‌های آمریکا شرکت‌های فناوری چین را از بهترین تراشه‌ها برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی محروم کرده است.

در سطح جهانی، TikTok همچنین در حال آزمایش یک ربات چت به نام Tako است. در حال حاضر، به عنوان یک پیام رسان فوری در پلتفرم اصلی TikTok ظاهر می شود که کاربران می توانند سوالات خود را بپرسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا