تکنولوژی

ماموریت آرتمیس ناسا: مناطق فرود در ماه برای فضانوردان آمریکایی مشخص شد. چک لیست

ناسا 13 منطقه نامزد برای فرود آمریکایی های بعدی روی ماه از طریق Artemis III را شناسایی کرده است. در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید.

ناسا برای بازگرداندن فضانوردان به ماه آماده است. آژانس فضایی ایالات متحده در حال حاضر روی موشک آرتمیس I تمرکز دارد که قرار است در 29 آگوست 2022 پرتاب شود. این موشک برای آماده سازی نهایی به سکوی پرتاب منتقل شده است. در پس زمینه همه این رویدادها، ناسا قبلا مناطق کاندید برای فرود آمریکایی های بعدی روی ماه را شناسایی کرده است. هر منطقه را می توان حاوی چندین مکان بالقوه برای فرود آرتمیس III دانست که اولین ماموریت آرتمیس برای آوردن خدمه به سطح ماه از جمله اولین زنی است که روی ماه قدم می گذارد.

در حالی که ناسا در حال آماده شدن برای فرستادن فضانوردان به ماه تحت آرتمیس است، آژانس 13 منطقه کاندید فرود در نزدیکی قطب جنوبی ماه را شناسایی کرده است. ناسا در بیانیه ای اعلام کرد که هر منطقه دارای چندین مکان بالقوه برای فرود آرتمیس III است که اولین ماموریت آرتمیس برای آوردن خدمه به سطح ماه از جمله اولین زنی است که روی ماه قدم می گذارد.

همچنین بخوانید: اخترشناسان شاهد سیستم تحویل سیاه چاله در عمل هستند! جزئیات را بررسی کنید

مارک کراسیچ، معاون بخش توسعه کمپین آرتمیس در مقر ناسا در واشنگتن، گفت: «انتخاب این مناطق به این معنی است که ما یک جهش بزرگ به بازگشت انسان به ماه برای اولین بار پس از آپولو داریم. او افزود: «وقتی این کار را انجام دهیم، شبیه هیچ ماموریت قبلی نخواهد بود، زیرا فضانوردان به مناطق تاریکی می‌روند که توسط انسان‌ها کاوش نشده است و زمینه را برای اقامت‌های طولانی مدت آینده فراهم می‌کنند.»

مطلب پیشنهادی:  این چیزی است که یک سیاه چاله به نظر می رسد. هشدار اسپویلر: ترسناک تر از فیلم های ترسناک است

مناطق نامزد زیر که توسط ناسا برای فرود آرتمیس III بر روی ماه شناسایی شده اند به شرح زیر است:

1. Faustini Rome A

2. قله نزدیک شاکلتون

3. یال اتصال

4. اتصال پسوند رج

5. de Gerlache Rim 1

6. de Gerlache Rim 2

7. Massif de Gerlachet-Cocher

8. هاورث

9. ماسیف مالاپرت

10. فلات بتا لایب نیتس

11. لبه نوبیل 1

12. لبه نوبیل 2

13. رم آموندسن

به گفته ناسا، هر یک از این مناطق در شش درجه عرض جغرافیایی از قطب جنوبی ماه قرار دارند و با هم دارای ویژگی های زمین شناسی متفاوتی هستند. این مناطق با هم گزینه های فرود را برای همه فرصت های بالقوه پرتاب Artemis III فراهم می کنند. مکان‌های فرود خاص ارتباط نزدیکی با زمان پنجره پرتاب دارند، بنابراین چندین منطقه انعطاف‌پذیری پرتاب را در تمام طول سال فراهم می‌کنند.

سارا گفت: «چندین مکان پیشنهادی در این مناطق در میان برخی از قدیمی‌ترین بخش‌های ماه قرار دارند و به همراه مناطقی که دائماً سایه‌دار هستند، فرصتی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ ماه از طریق موادی که قبلاً کاوش نشده بودند، فراهم می‌کنند. نوبل، رهبر علمی قمری آرتمیس برای بخش علوم سیاره ای ناسا.

تیم تجزیه و تحلیل دیگر معیارهای فرود را با اهداف علمی خاص Artemis III، از جمله هدف فرود به اندازه کافی نزدیک به یک منطقه دائماً سایه دار برای اجازه دادن به خدمه پیاده روی در ماه و در عین حال محدود کردن اختلالات فرود، سنجید. این به خدمه این امکان را می دهد که نمونه برداری و تجزیه و تحلیل علمی را در یک منطقه ناهموار انجام دهند و اطلاعات مهمی در مورد عمق، توزیع و ترکیب یخ آب که در قطب جنوبی ماه تایید شده است، ارائه دهد.

مطلب پیشنهادی:  معجزه! این تلسکوپ اولین تصویر خاص از بخش مرموز خورشید را گرفت

ناسا گفت: تمام 13 منطقه دارای سایت هایی هستند که دسترسی مداوم به نور خورشید را برای یک دوره 6.5 روزه فراهم می کنند – مدت زمان برنامه ریزی شده ماموریت سطحی Artemis III.

از طریق آرتمیس، ناسا اولین زن و اولین فرد رنگین پوست را بر روی ماه فرود خواهد آورد و راه را برای حضور طولانی مدت و پایدار در ماه هموار می کند و به عنوان سکوی پرشی برای ماموریت های آینده فضانوردان به مریخ عمل می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا