تکنولوژی

ماموریت زهره چین: آنچه می خواهد انجام دهد | توضیح داد

چین اخیرا اطلاعاتی در مورد ماموریت زهره خود به اشتراک گذاشته است.

چین پس از پرسه زدن موفقیت آمیز در مریخ، کاوش در ماه و ساخت یک ایستگاه فضایی، سیاره زهره را در نظر گرفته است. بر اساس اطلاعاتی که در کنفرانس نهم ژوئیه در حین بحث در مورد این ماموریت به نام کاوشگر تصویر و آب و هوای آتشفشان ناهید (VOICE) به اشتراک گذاشته شد، چین اعلام کرد که این فضاپیما را در سال 2026 پرتاب خواهد کرد و به مدار گرمترین و درخشان ترین سیاره منظومه شمسی در سال 2018 خواهد رسید. 2027.

هدف از این ماموریت بررسی تکامل زمین شناسی زهره، فرآیندهای حرارتی و شیمیایی رخ داده در جو سیاره و تعاملات بین سطح و جو است. علاوه بر این، امکان سکونت و حیات در سطح زهره را با استفاده از مدار قطبی دایره ای در ارتفاع 220 مایلی (350 کیلومتری) نیز بررسی خواهد کرد.

ابزار ارسال شده توسط چین شامل یک رادار پلاریمتری با دیافراگم مصنوعی باند S است که می تواند ابرهای زهره را رصد کرده و از سطح آنها نقشه برداری کند. همچنین دارای یک تصویربردار چندطیفی خواهد بود که می تواند زهره را در طول موج های فرابنفش، مرئی و نزدیک به مادون قرمز مشاهده کند.

ماموریت VOICE چین یکی از 13 ماموریت نامزد تحت برنامه اولویت استراتژیک سوم (SPP) برای علوم فضایی به رهبری آکادمی علوم چین است. این سیارک با ماموریت بازگشت نمونه سیارک نوع E، ماموریت ماهواره تحقیقاتی اقلیم و اجزای جوی مدار پایین زمین، و ماموریت نظارت بر جریان سطح اقیانوس چندمقیاس رقابت خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی:  فاکس‌کان می‌گوید «خطای فنی» در استخدام کارگران در کارخانه بزرگ آیفون در چین رخ داده است

VOICE همچنین شامل ماموریت در حال انجام Tianwen 1 Mars و برنامه ریزی شده Tianwen 2 سیارک نزدیک به زمین و ماموریت های بازگشت نمونه مریخ خواهد بود. در صورت انتخاب، VOICE به ماموریت های ناسا به زهره می پیوندد، یعنی. VERITAS و DAVINCI+ و فضاپیمای EnVision ESA.

در همین حال، آزمایشگاه راکت مستقر در کالیفرنیا نیز به دنبال پرتاب یک ماموریت خصوصی به ناهید در سال 2023 است، در حالی که هند نیز با ارسال مدارگرد Shukrayaan یک سال بعد به فضا، آماده پیوستن به لیگ است. روسیه همچنین برنامه هایی را برای ماموریتی به نام Venus-D اعلام کرده است که قرار است در سال 2029 پرتاب شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا