تکنولوژی

ماه‌نوردان آینده ناسا لباس‌های فضایی شیک‌تری خواهند پوشید

فضانوردانی که روی ماه قدم می‌زنند، لباس‌های فضایی شیک‌تر و انعطاف‌پذیرتری خواهند داشت که در اندازه‌های مختلف در اواخر این دهه به سطح ماه می‌رسند.

دقیقاً چیزی که به نظر می رسد پنهان شده است. شرکت طراح نسل بعدی لباس‌های فضایی، Axiom Space، چهارشنبه گفت که قصد دارد نسخه‌های جدیدی را برای اهداف آموزشی در اواخر تابستان امسال برای ناسا داشته باشد.

طبق گفته این شرکت، لباس‌های ماه سفید خواهند بود، همانطور که در طول برنامه آپولو ناسا بیش از نیم قرن پیش بود. بنابراین آنها می توانند گرما را منعکس کنند و ماهگردهای آینده را خنک کنند.

طبق گفته شرکت مستقر در هیوستون، این لباس‌ها انعطاف‌پذیری بیشتر و محافظت بیشتری در برابر محیط خشن ماه ارائه می‌کنند و در اندازه‌های وسیع‌تری عرضه می‌شوند.

ناسا قراردادی 228.5 میلیون دلاری به Axiom Space برای تهیه تجهیزات برای اولین فرود روی ماه در بیش از 50 سال اعطا کرد. آژانس فضایی قصد دارد تا اواخر سال 2025 دو فضانورد را در قطب جنوبی ماه فرود آورد.

در رویداد روز چهارشنبه در هیوستون، یکی از کارمندان Axiom یک لباس فضایی تاریک را الگوبرداری کرد و برای نشان دادن انعطاف‌پذیری خود، اسکات و چرخش در کمر انجام داد. این شرکت گفت که نسخه نهایی از جمله رنگ متفاوت خواهد بود.

راسل رالستون از Axiom گفت: “من نمی خواستم کسی با من درگیر شود.”


مطلب پیشنهادی:  به گفته تحلیلگران، تعطیلی کارخانه آیفون خطر وابستگی به چین را نشان می دهد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا