کامپیوتر

مایکروسافت اج از حافظه پنهان دیسک برای افزایش عملکرد استفاده می کند

مرورگر مایکروسافت اج اکنون حتی بیشتر بهینه شده است و عملکرد کمی بالاتر در ویندوز دارد. این به لطف تغییرات نسخه 102 مرورگر است که اکنون می تواند حافظه پنهان دیسک را به طور خودکار فشرده کند.

مایکروسافت در یک پست فنی در مورد آن صحبت کرد و توضیح داد که هدف کلی آنها “ارائه کارآمدترین مرورگر ممکن در ویندوز و سایر پلتفرم ها” است. در چیزی که به نظر می رسد تلاشی برای Google Chrome باشد، مایکروسافت همچنین اشاره کرد که آنها آگاه هستند که وقتی یک مرورگر وب منابع زیادی را مصرف می کند، سیستم می تواند کند شود. اینجاست که کش دیسک وارد عمل می شود.

مرورگر مایکروسافت اج در سرفیس بوک 2 در حالت تبلت باز است.

برای کسانی که آشنایی ندارند، از نظر مرورگرهای وب، کش جایی است که منابع ذخیره می شود تا صفحات وب سریعتر بارگیری شوند. با کش کردن دیسک در Edge، مایکروسافت معتقد است که هرچه حافظه پنهان مرورگر بزرگتر باشد، شانس بیشتری دارد که مرورگر آن را از دیسک برای بارگذاری سریعتر صفحه وب دریافت کند.

به طور معمول، هرچه حافظه پنهان بزرگتر شود، فضای دیسک بیشتری مصرف می شود، که می تواند در دستگاه هایی با SSD های کوچکتر یا هارد دیسک مشکل ساز باشد. سپس مرورگرهای رایج حافظه پنهان را بر اساس فضای موجود تعدیل می‌کنند.

مایکروسافت اج با اصلاح حافظه پنهان دیسک برای به حداقل رساندن استفاده از دیسک با استفاده از فناوری فشرده‌سازی، این موضوع را به روش‌های جدیدی برطرف می‌کند. او معتقد است که محتوای موجود در حافظه پنهان اغلب به هر حال بسیار فشرده است، که همچنان منجر به واکشی منابع درخواستی از دیسک می شود. بنابراین در Edge 102، مایکروسافت اج به طور خودکار حافظه پنهان دیسک را در دستگاه هایی که بررسی های واجد شرایط بودن را برآورده می کنند فشرده می کند.

مطلب پیشنهادی:  این فقط شما نیستید - مایکروسافت اعتراف می کند که OneDrive را شکسته است

مایکروسافت توضیح می دهد: “این تضمین می کند که فشرده سازی این کش ها عملکرد و تجربه کلی کاربر را تا حد زیادی بهبود می بخشد.”

این تنها یکی از راه‌های بهینه‌سازی مایکروسافت اج برای ویندوز است. از آنجایی که مرورگر در بسیاری از بخش‌های سیستم عامل ادغام شده است، مایکروسافت می‌تواند ویژگی‌هایی مانند حالت کارآمدی را اضافه کند که با کاهش مصرف CPU در برگه‌های غیرفعال، عمر باتری را افزایش می‌دهد. مایکروسافت اج همچنین دارای قابلیتی است که به عنوان زبانه های hibernate شناخته می شود که می تواند برگه های غیرفعال را در حالت خواب قرار دهد تا منابع ذخیره شود.

ویژگی هایی مانند این ممکن است تنها یکی از دلایل محبوبیت هر چه بیشتر مایکروسافت اج باشد. این مرورگر اخیراً از موزیلا فایرفاکس به عنوان دومین مرورگر وب محبوب پیشی گرفته است. با این حال، گوگل کروم با سهم 69 درصدی همچنان در صدر قرار دارد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا