کامپیوتر

مایکروسافت انتظار رشد دو رقمی در سال جاری را دارد زیرا تقاضا برای خدمات رایانش ابری افزایش می یابد

روز سه‌شنبه، مایکروسافت رشد درآمد دو رقمی را برای سال مالی آینده پیش‌بینی کرد که ناشی از تقاضا برای خدمات رایانش ابری بود و سهام آن حدود 4 درصد جهش کرد.

مایکروسافت درآمد Intelligent Cloud را 21.1 میلیارد دلار (تقریبا 161695 کرور) تا 21.35 میلیارد دلار (تقریبا 163611 کرور) برای سه ماهه چهارم مالی خود پیش بینی کرده است که ناشی از رشد قوی در پلتفرم Azure است. بر اساس داده‌های Refinitiv، این با اجماع 20.933 میلیارد دلاری وال استریت (تقریباً 160427 کرور) مقایسه می‌شود.

«اگر یک باد مخالف کلان وجود داشته باشد که در آن ارزش بیشتری برای قیمت پایین‌تر داشته باشید، به این معنی است که برنده هستید. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در پاسخ به این سوال که چگونه این شرکت رشد دو رقمی را برای سال مالی آینده پیش‌بینی کرده است، گفت: در مورد ما، وقتی نوبت به ارائه‌های ابری تجاری‌مان می‌رسد، ما مزایای قابل توجهی در این پشته داریم.

باب اودانل، تحلیلگر اصلی TECHnalysis Research، به توانایی مایکروسافت در کاهش روندهای صنعت اشاره کرد.

اودانل گفت: «علیرغم تیرگی و ناکامی فعلی پیرامون فناوری بزرگ، درآمد قوی و چشم‌انداز قوی مایکروسافت نشان می‌دهد که همه فناوری‌ها در معرض خطر نیستند. برای شرکت‌هایی که بر ارائه محصولات و خدماتی تمرکز می‌کنند که کسب‌وکارها برای مدرن‌سازی فعالیت‌های خود به آن نیاز دارند… هنوز مزایای زیادی وجود دارد.»

مایکروسافت روز سه‌شنبه سود و درآمد سه ماهه سوم مالی خود را گزارش کرد که از انتظارات وال استریت پیشی گرفت و همچنین از تقاضا برای خدمات ابری خود سود برد.

نتایج مایکروسافت نشان می‌دهد که می‌تواند با بازگشایی اقتصادها و تغییر کسب‌وکارها به سمت مدل ترکیبی، فروش ناشی از بیماری همه‌گیر خود را در حال رشد نگه دارد و به کارکنان اجازه می‌دهد به طور متناوب از دفتر و خانه کار کنند.

مطلب پیشنهادی:  Dell XPS 13، Dell XPS 15، Dell XPS 17 با تخفیف این آخر هفته

برت آیورسن، مدیر کل روابط سرمایه گذار مایکروسافت، گفت که این روند همچنین به افزایش درآمد از محصولات ویندوز کمک می کند. او به رویترز گفت: «قدرت بازار رایانه های شخصی تجاری باعث شد درآمد ویندوز OEM 11 درصد افزایش یابد. رشد سالانه 46.0 درصدی سه ماهه سوم Azure نسبت به سه ماهه قبل ثابت بود و مطابق با پیش‌بینی رشد 45.6 درصدی که توسط Visible Alpha تهیه شده بود. با این حال، رشد Azure نسبت به سال مالی 2020 که در محدوده 60 درصد بود، کاهش ثابتی را نشان می دهد.

در مقابل، شرکت مادر گوگل آلفابت روز سه شنبه گزارش داد که نرخ رشد Google Cloud در سه ماهه اول از 44.6 درصد در سه ماهه چهارم سال 2021 اندکی به 43.8 درصد کاهش یافته است. درآمد سه ماهه اول آلفابت کمتر از حد انتظار بوده است و سهام آن نیز 2 درصد کاهش یافته است. معاملات بعد از ساعت کاری

نادلا از مایکروسافت گفت که تعداد معاملات Azure به ارزش بیش از 100 میلیون دلار (تقریباً 766 کرور) در سه ماهه سوم سال نسبت به سال دو برابر شده است.

هریس انور، تحلیلگر ارشد در Investing.com گفت: «این اعداد نشان می‌دهند که مشتریان همچنان به سمت مایکروسافت روی می‌آورند، زیرا حرکت خود را به سمت محاسبات ابری تسریع می‌کنند، و محیط اقتصادی نگران‌کننده کنونی هنوز بر محرک اصلی رشد شرکت تأثیری نداشته است».

با این حال، امی هود، مدیر مالی مایکروسافت، گفت اگر تعطیلی همه گیر چین در ماه مه ادامه یابد، ممکن است تجارت این شرکت تحت تأثیر قرار گیرد، اگرچه تأثیر فعلی تعطیلی ها قبلاً در چشم انداز مایکروسافت منعکس شده است.

مطلب پیشنهادی:  کامپیوتر Diablo 4: بهترین تنظیمات، DLSS، سیستم مورد نیاز

او به سرمایه گذاران گفت: «با این حال، تعطیلی های طولانی مدت تولید تا ماه می تأثیر منفی بیشتری بر چشم انداز ما برای سخت افزار Windows OEM، Surface و Xbox خواهد گذاشت.

این شرکت درآمد 49.36 میلیارد دلاری (تقریباً 378270 کرور روپیه) در سه ماهه سوم را گزارش کرد که در مقایسه با 41.7 میلیارد دلار (تقریباً 3،19،567 کرور) در سال گذشته، درآمد داشت. بر اساس داده های Refinitiv IBES، تحلیلگران به طور متوسط ​​انتظار درآمد 49.05 میلیارد دلاری (تقریباً 375895 کرور) را داشتند.

سود خالص به 16.73 میلیارد دلار (تقریبا 128210 کرور) یا 2.22 دلار (تقریباً 170 روپیه) برای هر سهم در سه ماهه منتهی به 31 مارس از 15.46 میلیارد دلار (تقریباً 118470 روپیه) یا 20 دلار افزایش یافت. تقریباً 150 روپیه در هر سهم، یک سال قبل. این هدف از 2.19 دلار (تقریباً 150 روپیه) تحلیلگران شکست خورد.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا