کامپیوتر

مایکروسافت در حال طراحی مجدد کامل یک برنامه اصلی برای ویندوز 11 است


مایکروسافت این هفته در کنفرانس توسعه دهندگان بیلد خود، از یک اصلاحات اساسی در طراحی اپلیکیشن File Explorer ویندوز 11 در به روز رسانی آینده رونمایی کرد.

طراحی جدید File Explorer بر اساس WinUI 3 است و پوشه های برنامه، نوار کناری، نوار آدرس و نوار جستجو را مدرن می کند تا با سبک کلی ویندوز 11 هماهنگی بیشتری داشته باشد. Windows Central اشاره می‌کند که طرح‌های گرد و تار، و همچنین بهینه‌سازی‌های ماوس و لمسی.

مایکروسافت در ابتدا به‌روزرسانی‌های کوچکی را برای File Explorer در ویندوز 11 انجام داد و در سال 2022 با افزودن ویژگی‌هایی مانند تب‌ها ادامه داد. با این حال، طراحی اپلیکیشن قدیمی از سال‌ها پیش باقی مانده است. برنامه به روز شده در یک روبان همراه با عملکرد برنامه Copilot مایکروسافت ارائه شده است، جایی که می توانید تفاوت های قابل توجهی را در طراحی File Explorer مشاهده کنید، مانند دکمه های عمل واقع در زیر نوار آدرس.

همچنین گفته می‌شود که این برند روی یک ویژگی گالری کار می‌کند که همان به‌روزرسانی طراحی مدرن WinUI 3 را مانند File Explorer دریافت می‌کند.

Windows Insiders در حال حاضر در حال آزمایش به‌روزرسانی‌های دیگر برنامه‌ها، مانند Panel View هستند، اما طراحی به‌روزرسانی‌شده File Explorer را انجام نمی‌دهند. به گفته Windows Central، این قابلیتی است که به مایکروسافت 365 متصل می‌شود و «فعالیت‌های اخیر را در فایل‌های به اشتراک گذاشته شده نشان می‌دهد و حتی اطلاعات متنی مانند جایی که فایل از کجا آمده است» را ارائه می‌دهد، مانند ایمیل یا چت.

از آنجایی که به‌روزرسانی طراحی File Explorer به طور ناخواسته نشان داده شد، کاربران ممکن است مجبور باشند کمی بیشتر برای آزمایش Insider و عرضه عمومی منتظر بمانند.

مطلب پیشنهادی:  نحوه کلیک راست روی کروم بوک

با این حال، این به‌روزرسانی مطمئناً علاقه‌مندان به ویندوز را که مشتاق ظاهری جدید برای برنامه File Explorer هستند، هیجان زده می‌کند. بسیاری انتظار داشتند که تا ویندوز 12 منتظر بمانند تا تغییرات واقعی را ببینند. یکی از طرفداران مایکروسافت در اوایل این ماه مفهوم خود را برای سیستم آینده ویندوز 12 با یک فایل اکسپلورر بازطراحی شده با ویژگی های منحصر به فرد برای مطابقت با ظاهر به روز نشان داد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا