تکنولوژی

مایکروسافت فناوری Chatbot OpenAI را در دفتر خود مستقر خواهد کرد

تلاش شرکت مایکروسافت برای بازسازی کل مجموعه خود با فناوری OpenAI به یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین محصولات این شرکت گسترش یافته است: برنامه های Office آن.

مایکروسافت روز پنجشنبه گفت نرم افزارهایی از جمله Excel، PowerPoint، Outlook و Word با استفاده از پلتفرم جدید هوش مصنوعی OpenAI GPT-4 آغاز خواهند شد. دستیارهای مجهز به هوش مصنوعی که Copilots نام دارند، قادر خواهند بود اسناد، ایمیل ها و اسلایدهای کاملی را از دانشی که نرم افزار در حین اسکن فایل های شرکتی و گوش دادن به تماس های کنفرانس جمع آوری کرده است، تولید کنند. این فناوری در ماه‌های آینده رونمایی خواهد شد و مایکروسافت در حال آزمایش آن با 20 شرکت، از جمله هشت شرکت فورچون 500 است که از نام بردن آنها خودداری کرده است.

ساتیا نادلا مدیر عامل شرکت در مصاحبه ای گفت: “این قدم بزرگ بعدی برای ما است — قرار دادن آن در ابزارهایی که همه هر روز برای کار خود استفاده می کنند.” او گفت که فناوری جدید به مردم کمک می‌کند تا «محتوای عالی، اسناد عالی، پاورپوینت‌های عالی، هنر» ایجاد کنند و همچنین با استفاده از جستارهای زبان طبیعی تحلیل‌های پیچیده انجام دهند.

این حرکت بخشی از هجوم شرکت‌هایی است که ویژگی‌های ربات چت هوش مصنوعی را به فناوری خود اضافه می‌کنند. OpenAI با پشتیبانی مایکروسافت با ابزار ChatGPT خود که در ماه‌های اخیر ویروسی شد و قدرت – و مشکلات بالقوه – فناوری چت بات را نشان داد، به بسیاری از جنون دامن زد. این استارت آپ به تازگی از GPT-4، آخرین نسخه از نرم افزار اصلی خود، در اوایل این هفته رونمایی کرد.

مطلب پیشنهادی:  واقعا؟ نشانه های حیات در سیاره سرخ؟ تعظیم کن، مریخ نورد پشتکار

مایکروسافت چندین هفته است که از این سیستم در پیش نمایش جستجوی Bing خود استفاده می کند. پس از چندین گزارش مبنی بر اینکه ربات چت شامل مکالمات آزادانه ای ایجاد می کند که برخی آن را عجیب یا جنگ طلبانه می دانستند، شرکت شروع به محدود کردن پاسخ های خود کرد.

مایکروسافت که بیش از 10 میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرده است، همچنین نرم افزار Copilot را برای فروش و برنامه های کاربردی مشتری و همچنین محصولی از واحد GitHub خود برای نوشتن کد برنامه نویسی منتشر کرد. و بزرگترین رقیب آن در نرم افزارهای اداری، شرکت آلفابت، گوگل، برنامه های خود را در این هفته برای استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای مواردی مانند ایجاد ارائه، یادداشت برداری در جلسات و تهیه پیش نویس ایمیل ها اعلام کرد.

در همین حال، لینکدین متعلق به مایکروسافت، روز چهارشنبه اعلام کرد که از فناوری زبان OpenAI برای کمک به کاربران برای ایجاد نمایه جذاب تر در سایت شبکه حرفه ای استفاده خواهد کرد.

البته، مایکروسافت سابقه ای طولانی در توسعه دستیارهای اداری دارد – و همیشه دریانوردی راحت نبوده است. ابزاری به نام “Clippy” در دهه 1990 و اوایل دهه 2000 منبع تمسخر بود و بسیاری از کاربران آن را خاموش کردند. از آن زمان، این شرکت روش های مختلفی را امتحان کرده است.

نادلا گفت: مزیت فناوری جدید توانایی آن در پردازش درخواست ها به زبان طبیعی است. این نرم افزار شامل برنامه ای به نام Business Chat است که به عنوان یک ربات چت ترکیبی و دستیار شخصی برای کارکنان اداری عمل می کند. با استفاده از پرس و جوها به زبان انگلیسی ساده، ممکن است از او خواسته شود که یک جلسه اخیر را خلاصه کند، نقاط عطف آینده برای یک پروژه را بیابد، خطرات یک استراتژی برنامه ریزی شده را فهرست کند، و نحوه کاهش این خطرات را پیشنهاد دهد.

مطلب پیشنهادی:  تلسکوپ فضایی هابل ناسا سیاهچاله هیولایی را کشف کرد که وزن آن به 20 میلیون خورشید می رسد.

سپس چت بات می تواند این خطرات و یک طرح کاهش را به یک ایمیل تبدیل کند و یک نمایش اسلاید برای ارائه طرح ایجاد کند. این نرم افزار همچنین دارای ویژگی های طراحی است تا کارگر بتواند اسلایدهایی را که سبک تر یا سرگرم کننده تر هستند درخواست کند و تغییراتی را اعمال کند. در Word، فناوری می‌تواند راه‌هایی را پیشنهاد کند که یک کارگر بتواند اسناد را برای بهتر کردن آنها بازنویسی کند.

این شرکت این فناوری را در یک رویداد پخش اینترنتی به نمایش گذاشت و برخی از مشتریان روز پنجشنبه در نرم افزار کنفرانس مایکروسافت تیمز به چت تجاری دسترسی خواهند داشت.

این ارائه خود با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی ایجاد می شود. مایکروسافت از دستیار ایده‌هایی درباره نحوه طراحی رویداد راه‌اندازی خود و نوع نمایش‌های نمایشی درخواست کرد. جارد اسپاتارو، معاون مایکروسافت که بخش مدرن کار و برنامه های تجاری را رهبری می کند، گفت: این طرح به اندازه کافی خوب بود که تیم حدود 60 درصد از مواد را استفاده کرد.

به گفته مایکروسافت، این فناوری همچنین شفافیتی را در مورد جایی که اطلاعاتی را که استفاده می‌کند پیدا کرده است. هنگامی که ربات یک طرح یا ایمیل ایجاد می کند، پیوندهایی را به فایل های مربوطه تعبیه می کند تا کارگران بتوانند با وضوح بیشتری ببینند که Copilot چگونه به نتیجه گیری رسیده است. یکی از انتقاداتی که به چت ربات های هوش مصنوعی وارد می شود این است که اطلاعاتی را ارائه می دهند که به راحتی قابل تایید نیست.

نادلا گفت: مزیت کلیدی دیگر توانایی دستیار برای جمع آوری داده هایی است که در حال حاضر در سیلوهای مختلف وجود دارد.

مطلب پیشنهادی:  OpenAI برنامه ChatGPT را در تلفن هوشمند شما ارائه می دهد

“می توانم بگویم “اوه، من با این مشتری ملاقات خواهم کرد.” می توانید به من بگویید آخرین باری که آنها را ملاقات کردم؟ آیا می توانید تمام اوراقی که برای این مشتری نوشته شده است را بردارید و خلاصه کنید؟» او گفت.

اما دستیار جدید آفیس، مانند سایر هم نوعان خود، اشتباهاتی مرتکب می شود.

جان فریدمن، معاون مایکروسافت که طراحی دستیار را رهبری می‌کرد، می‌گوید: «این کار خیلی چیزهای شگفت‌انگیز انجام می‌دهد و خیلی کارها را درست انجام می‌دهد، اما همه چیز را درست انجام نمی‌دهد». او گفت که به همین دلیل مهم است که مردم بر فرآیند و نحوه استفاده از محتوا کنترل داشته باشند.

فریدمن گفت: این نرم افزار برای یادآوری به کاربران برای بررسی عملکرد هوش مصنوعی طراحی شده است. اگر یک کارگر یک فایل تولید شده توسط ربات را بدون ویرایش یا تغییر به اشتراک بگذارد، نرم افزار به سایر کاربران روشن می کند که توسط یک خلبان کمکی ایجاد شده است.

نادلا گفت: “مثل هر بار که کسی پیش نویسی را برای من ارسال می کند – من پیش نویس را مرور می کنم.” “من فقط پیش نویس را قبول ندارم.”


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا