تکنولوژی

متا از حذف اطلاعات نادرست Covid از پلتفرم‌ها کناره‌گیری می‌کند

روز سه شنبه، متا گامی در جهت کنار گذاشتن سیاست حذف اطلاعات نادرست Covid از پلتفرم های خود برداشت.

شرکت مالک فیس‌بوک و اینستاگرام از هیئت نظارت خود می‌خواهد تا در مورد اینکه آیا اقدامات اتخاذ شده برای سرکوب اطلاعات نادرست خطرناک درباره کووید-19 باید ادامه یابند یا تغییر کنند، نظر مشورتی بدهد.

نیک کلگ، رئیس امور جهانی متا در یک پست آنلاین توضیح داد که سیاست‌های اطلاعات نادرست این شرکت در آغاز همه‌گیری 2020 گسترش یافت تا کل دسته‌بندی ادعاهای نادرست در سطح جهانی حذف شود. پیش از این، محتوا تنها در صورتی از پلتفرم‌های متا حذف می‌شد که در معرض خطر آسیب فیزیکی فوری باشد.

کلگ می نویسد: «در نتیجه، متا اطلاعات نادرست درباره کووید-19 را در مقیاسی بی سابقه از بین برده است. در سطح جهان، بیش از 25 میلیون قطعه محتوا از زمان شروع همه‌گیری حذف شده است.

با این حال، متا پیشنهاد می کند که ممکن است زمان تغییر در سیاست خود در مورد اطلاعات نادرست کووید باشد.

“ما به دنبال یک نظر مشورتی از هیئت نظارت هستیم که آیا اقدامات فعلی متا برای رسیدگی به اطلاعات نادرست Covid-19 تحت خط مشی اطلاعات نادرست بهداشتی مضر ما همچنان مناسب است یا اینکه آیا باید این اطلاعات نادرست را از طریق روش‌های دیگر، مانند برچسب زدن یا کاهش مستقیم رتبه، بررسی کنیم. کلگ خاطرنشان کرد: یا از طریق برنامه بررسی واقعیت شخص ثالث ما.

محو شدن فوریت

ویل دافیلد، تحلیلگر سیاست در مؤسسه کاتو، اندیشکده واشنگتن که جان سمپلز، معاون رئیس‌جمهور آن در هیئت نظارت است، توضیح داد که سیاست‌های متا در مورد اطلاعات نادرست کووید در طول یک وضعیت اضطراری که مستلزم اقدامات شدید بود، وضع شد. او به دیجیتال تو گفت: اکنون، سه سال بعد، احساس اضطرار از بین رفته است.

او گفت: “اطلاعات بهداشتی بسیار بیشتری در آنجا وجود دارد.” “اگر مردم به چیزهای پوچ در مورد واکسن ها یا اثربخشی برخی داروها اعتقاد داشته باشند، در حال حاضر بیشتر به آنها بستگی دارد و کمتر به دلیل یک محیط اطلاعاتی سردرگم است که در آن مردم هنوز نمی دانند چه چیزی درست است.”

مطلب پیشنهادی:  ماموریت اگزومارس که مدت ها با تاخیر مواجه شده بود، همچنان رویای پرتاب سال 2028 را در سر می پروراند

وی افزود: «این یک گام بی‌سابقه بود که این سیاست را به سازمان‌های جهانی بهداشت و مقامات بهداشتی محلی واگذار کنیم.» «در مقطعی، برخی از آن‌ها باید حذف می‌شد. شما نمی توانید حالت اضطراری داشته باشید که برای همیشه ادامه داشته باشد، بنابراین این تلاشی برای شروع تسهیل روند است.

پیامدهای جهانی

آیا روند بازگشایی خیلی زود شروع می شود؟

“در جهان توسعه یافته، واکسیناسیون تقریبا جهانی است. دن کندی، استاد روزنامه نگاری در دانشگاه نورث ایسترن در بوستون، خاطرنشان کرد: در نتیجه، اگرچه تعداد موارد همچنان بالا است، اما تعداد بیماری های جدی و مرگ و میر بسیار کم است.

او به دیجیتال تو گفت: «اما در سایر نقاط جهان، جایی که کشورهایی وجود دارند که فیس بوک در آنها معامله بزرگتری نسبت به ایالات متحده است، وضعیت اضطراری به هیچ وجه به پایان نرسیده است.

بت هافمن، محقق فوق دکتری در گروه علوم رفتاری و بهداشت جامعه در دانشکده عمومی دانشگاه پیتسبورگ، افزود: «اگرچه بسیاری از کشورها برای بازگشت به زندگی عادی گام‌هایی برمی‌دارند، اما این بدان معنا نیست که همه‌گیری تمام شده است. سلامتی.

او به دیجیتال تو گفت: «یک نگرانی عمده این است که حذف سیاست فعلی به‌ویژه به مناطقی از جهان با نرخ واکسیناسیون پایین‌تر و منابع کمتری برای پاسخگویی به افزایش موارد یا انواع جدید آسیب می‌زند.

کلگ پیامدهای جهانی هرگونه تغییر سیاستی ممکن است متا ایجاد کند را تصدیق کرد. او نوشت: «این مهم است که هر سیاستی که متا اجرا می‌کند برای طیف کامل شرایطی که احزاب در آن قرار دارند، مناسب باشد.

خطی در شن و ماسه

کارن کواچ نورث، مدیر برنامه Annenberg در جوامع آنلاین در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می‌گوید متا می‌خواهد خطی در شن‌ها بکشد. او به دیجیتال تو گفت: «نظر آنها این است که هیچ آسیب فیزیکی فوری به همان روشی که در ابتدای همه‌گیری وجود داشت، وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی:  وحشت کیهانی! ناسا درباره یک سیارک MONSTER 590 فوتی در حال حرکت به سمت زمین هشدار می دهد

او افزود: «آنها نمی‌خواهند در صورت عدم آسیب جسمی فوری، سابقه ای برای اقدام قوی ایجاد کنند.

کلگ در پست خود خاطرنشان کرد که متا اساساً به آزادی بیان متعهد است و معتقد است که برنامه های آن روش مهمی برای افراد برای بیان نظرات خود هستند.

وی ادامه داد: «اما حل تنش‌های ذاتی بین آزادی بیان و امنیت آسان نیست، به ویژه زمانی که با چالش‌های بی‌سابقه و به سرعت در حال تحول مواجه هستیم، همانطور که در همه‌گیری بودیم».

وی نوشت: به همین دلیل است که در این مورد از هیئت نظارت نظرخواهی می کنیم. “راهنمای آن همچنین به ما کمک می کند تا به شرایط اضطراری بهداشت عمومی آینده پاسخ دهیم.”

مایک هورنینگ، استادیار روزنامه نگاری چند رسانه ای در دانشگاه فناوری ویرجینیا، گفت که متا می گوید که می خواهد آزادی بیان را با انتشار اطلاعات نادرست متعادل کند، بنابراین منطقی است که در سیاست خود در مورد کووید تجدید نظر کند.

او به دیجیتال تو گفت: «در حالی که به نظر می رسد آنها همچنان نگران اطلاعات نادرست هستند، اما خوب است که ببینیم آنها نگران این هستند که چگونه سیاست می تواند بر آزادی بیان تأثیر بگذارد.

واکنش حذف محتوا

هورنینگ خاطرنشان کرد که عقب نشینی از حذف اطلاعات نادرست Covid می تواند تصویر متا را در میان برخی از کاربران آن بهبود بخشد. او گفت: «سیاست حذف می‌تواند در کاهش سرعت انتشار اطلاعات نادرست مؤثر باشد، اما همچنین می‌تواند مشکلات جدیدی ایجاد کند».

او ادامه داد: «زمانی که پست‌های افراد حذف می‌شوند، افراد توطئه‌گراتر آن را تأییدی بر این می‌دانند که متا تلاش می‌کند اطلاعات خاصی را پنهان کند. بنابراین در حالی که حذف محتوا ممکن است تعداد افرادی که اطلاعات نادرست می بینند را محدود کند، همچنین باعث می شود که برخی شرکت را ناعادلانه یا مغرضانه ببینند.

مطلب پیشنهادی:  هشدار طوفان ژئومغناطیسی! ماهواره NOAA نشان می دهد که دو لکه خطرناک خورشیدی خورشید را مشخص می کنند

اثربخشی رد اطلاعات نادرست کووید نیز ممکن است قدیمی باشد. دافیلد گفت: «یک مطالعه نشان داد که زمانی که کنترل‌های اطلاعات نادرست کووید برای اولین بار معرفی شد، انتشار اطلاعات نادرست تا 30 درصد کاهش یافت.

او ادامه داد: «با گذشت زمان، دستفروشان اطلاعات نادرست به صحبت در مورد سایر تئوری‌های توطئه یا راه‌های رمزگذاری شده برای صحبت در مورد کووید و بدبینی کووید پیدا کردند.» بنابراین در ابتدا تأثیری وجود داشت، اما این تأثیر به مرور زمان ضعیف شده است.»

نورث خاطرنشان کرد که برخی از روش‌های کنترل اطلاعات غلط ممکن است ضعیف به نظر برسند، اما می‌توانند مؤثرتر از حذف محتوا باشند. «حذف محتوا می تواند مانند ضربه زدن به خال باشد. محتوا حذف می‌شود، بنابراین مردم سعی می‌کنند آن را به شکلی متفاوت پست کنند تا الگوریتم را فریب دهند.»

او ادامه داد: «وقتی آن را از فهرست خارج می‌کنید یا نوردهی آن را کاهش می‌دهید، برای یک پوستر بسیار سخت‌تر است که بفهمد چقدر نوردهی می‌کند، بنابراین می‌تواند بسیار مؤثر باشد.»

سود بردن از اطلاعات غلط

در حالی که متا اصیل ترین انگیزه ها را برای تغییر سیاست خود در مورد اطلاعات نادرست Covid اعلام می کند، ممکن است برخی نگرانی های اساسی نیز بر این حرکت تأثیر بگذارد.

وینسنت رینولد، استادیار مطالعات ارتباطات در کالج امرسون در بوستون، خاطرنشان می کند: «اعتدال محتوا برای این شرکت ها بار سنگینی است».

او به دیجیتال تو گفت: “هر زمان که محتوایی را از پلتفرم خود حذف می کنید، هزینه های مرتبط با آن وجود دارد.” “وقتی محتوا را قرار می دهید، احتمالاً تولید محتوا و تعامل بیشتری با آن محتوا خواهید داشت.”

او گفت: «مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد اطلاعات نادرست تمایل زیادی به ایجاد تعامل دارد و برای این شرکت‌ها مشارکت مصرف‌کننده پول است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا