کامپیوتر

متا به طور رسمی به محتوای 18+ در Horizon Worlds اجازه می دهد

متا خط‌مشی «محتوای بزرگسالان» را برای دنیای پرطرفدار Horizon خود اضافه کرده است و اذعان دارد که محتوای بالای 18 مجاز خواهد بود. این محیط VR چند نفره مشترک، نمایش نهایی برنامه های متا برای فراجهان است.

از آنجایی که دنیای واقعی حاوی مضامین و تصاویری است که برای کودکان نامناسب است و محتوای بزرگسالان ناگزیر در واقعیت مجازی ظاهر می‌شود، متا سعی می‌کند با اعلام عمومی خط‌مشی محتوای بزرگسالان، جلوی هر گونه مشکلی را بگیرد.

Meta's Horizon Worlds به شما امکان می دهد دنیایی بسازید و با افراد دیگر در VR تعامل کنید

اگر فضایی در Horizon Worlds ایجاد کرده اید، باید ایمیلی از متا در مورد خط مشی جدید دریافت کرده باشید. این ایمیل می‌گوید که باید ظرف 30 روز به دنیای خود امتیاز دهید، در غیر این صورت ساخته شما بدون توجه به محتوا، به‌عنوان 18+ علامت‌گذاری می‌شود. متا همچنین نشان داده است که محتوای خاصی هرگز مجاز نیست و خط‌مشی محتوای بزرگسالان آن شامل دستورالعمل‌هایی برای محتوای مجاز و ممنوع است.

در چیزی که متا آن را “سیاست جهان های بالغ افق” می نامد، هیچ شگفتی بزرگی وجود ندارد. مطالب صریح جنسی و برهنگی کامل ممنوع است، و همچنین محتوایی که فعالیت مجرمانه، مصرف غیرقانونی مواد مخدر را ترویج می‌کند یا خشونت‌های شدید واقعی را به تصویر می‌کشد، ممنوع است.

محتوایی که باید رده بالای 18 داشته باشد شامل برهنگی نزدیک، مواد یا محیط‌های وسوسه‌انگیز جنسی، خشونت تخیلی شدید حاوی خون و خون‌ریزی، و جهان‌هایی است که بر ترویج فعالیت‌های بیش از 18 مانند قمار، نوشیدن الکل و استفاده از تنباکو یا حشیش تمرکز دارند. سیاست کامل را می توان در وب سایت متا مشاهده کرد.

مطلب پیشنهادی:  ایسوس اذعان دارد که ROG Ally با عناصر حرارتی مشکل دارد

این سیاست اضافه شده به دنبال گسترش اخیر کنترل‌های والدین توسط متا است. ظاهراً مالک فیس بوک فعالانه در تلاش است تا مشکلات را قبل از ورود آنها حل کند. متا از سازندگان Horizon Worlds می‌خواهد تا محتوای خود را رتبه‌بندی کنند، اما این بدان معنا نیست که از نظر مطابقت بررسی نخواهد شد. در صورت شکایت، خطر حذف دنیا وجود دارد، بنابراین بهتر است رتبه بندی صادقانه ارائه شود و برچسب گذاری مناسب فضای مشترک Horizon Worlds را برای همه بهتر خواهد کرد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا