تکنولوژی

متا در میان شرکت‌هایی است که کارآموزان تابستانی را از پیشنهادهای شغلی عصبی می‌کنند

کارآموزی در Meta Platforms Inc.، صاحب فیس‌بوک و اینستاگرام، به دلیل انتخاب‌پذیری، دستمزد بالا، پاداش‌های سخاوتمندانه – و بالاتر از همه، پیشنهاد شغلی بالقوه در انتظار پایان تابستان است. امسال دست نیافتنی تر است.

کارآموزی در Meta Platforms Inc.، صاحب فیس‌بوک و اینستاگرام، به دلیل انتخاب‌پذیری، دستمزد بالا، پاداش‌های سخاوتمندانه – و بالاتر از همه، پیشنهاد شغلی بالقوه در انتظار پایان تابستان است. امسال دست نیافتنی تر است.

به گفته سخنگوی متا در اوایل ژوئیه از طریق ایمیل به کارورزان گفت که تصمیم گیری در مورد استخدام آنها را به تاخیر می اندازد و به شرکت زمان بیشتری برای ارزیابی نیازهای کارکنان می دهد. تا کنون، این معتبرترین برنامه برای تغییر یا لغو برنامه های ارائه شغل به کارآموزان تمام وقت است، اما آخرین برنامه نخواهد بود. شرکت توییتر همچنین گفت که استخدام را به تعویق می اندازد، همانطور که تعدادی از استارت آپ ها انجام داده اند.

با کاهش سرعت استخدام و افزایش ریسک رکود، شرکت ها استخدام را متوقف می کنند، مشاغل را کاهش می دهند و بودجه را کاهش می دهند. نزدیک به یک سوم سازمان‌هایی که در ماه گذشته توسط مشاور گارتنر مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که استخدام را به تعویق می‌اندازند، در حالی که این رقم در ماه می ۱۵ درصد بود. محدود کردن استخدام کارآموزان، مانند حذف بی سر و صدا آگهی های شغلی، یکی از راه های جلوگیری از اخراج کارکنان تمام وقت است.

اما دوره های کارآموزی برای تضمین یک خط لوله استعدادهای آینده – و افزایش جنسیت و تنوع در شرکت ها کلیدی است. متا گفت که با کاهش سرعت استخدام، حفظ نیروی کار متنوع خود یک چالش خواهد بود.

مطلب پیشنهادی:  Google اکنون با استفاده از Gemini 1.5 Pro برای مبارزه با کلاهبرداری آنلاین، حملات سایبری - تمام جزئیات

کلاس 2021 با افزایش سهام به یک بازار کار جامد تبدیل شد. تنها یک سال بعد، تضعیف اقتصاد شرکت ها را مجبور می کند تا رشد خود را مجددا ارزیابی کنند.

در اواخر ماه مه، جنا رادوان، فارغ‌التحصیل اخیر از دانشگاه سانفرانسیسکو، ایمیلی از کارفرمای احتمالی خود، Hirect، یک اپلیکیشن استخدام دریافت کرد. این پیام به او اطلاع داد که آنها دیگر نمی توانند موقعیتی را به او پیشنهاد دهند، فقط دو هفته قبل از تاریخ شروع کار. او می گوید: «قالیچه از زیر من بیرون کشیده شد.

آنتونی ژائو پیشنهاد کارآموزی پاییزی خود را از شرکت Shopify دریافت کرد. در ماه ژوئن، تنها مشروط به تأیید او از مراجع. چهار هفته بعد، او ایمیلی دریافت کرد که به او اطلاع داده بود که دیگر برای این موقعیت استخدام نمی‌شوند. در اواخر جولای، این شرکت تجارت الکترونیک 1000 شغل یا 10 درصد از نیروی کار خود را کاهش داد.

او می گوید که این جوان 20 ساله از آن زمان در یک شرکت دیگر پستی را پذیرفته است و هنوز امیدوار است. در کوتاه مدت عالی نیست، اما فکر می کنم در دراز مدت، اگر کارت هایم را درست بازی کنم، می توانم چند چیز را یاد بگیرم و جلوتر بیایم.”

علیرغم اقدام متا، برخی از فارغ التحصیلان اخیر می گویند احتمال بیشتری دارد که هر پیشنهادی را از سوی شرکت های بزرگ فناوری و بانک هایی که از نظر اقتصادی با ثبات تر هستند، بپذیرند.

نمایندگان Alphabet Inc.، شرکت مادر گوگل، و Amazon.com Inc. که همچنین از کارآموزان خود برای موقعیت‌های ابتدایی استخدام می‌کنند، گفتند که قصد ندارند استخدام خارج از دوره کارآموزی خود را تغییر دهند یا کاهش دهند. نمایندگان برنامه های معتبر مشابه در Goldman Sachs Group, Inc., Citigroup Inc. و JPMorgan Chase & Co. به بلومبرگ گفت که قصد دارند کارآموزان را در مورد همان تعداد پیشنهاد بازگشتی که در سال های اخیر ارائه کرده است، صادر کنند.

مطلب پیشنهادی:  مدارگرد مریخ Mangalyaan مرده است و به همین دلیل است که ما از دیدن آن غمگین هستیم

این تداوم علیرغم کاهش گسترده تر استخدام صورت می گیرد. گلدمن ساکس گفت که استخدام را کند می کند، در حالی که Wells Fargo & Co و Bank of America Corp. طی سال گذشته کارکنان خود را کاهش داده اند. شرکت های فناوری از گوگل تا مایکروسافت Corp. همچنین گفت که سرعت استخدام را کاهش خواهند داد. در جریان تماس سه ماهه سوم هفته گذشته، مدیر عامل شرکت اپل تیم کوک گفت که آنها به استخدام خود ادامه خواهند داد، اما “در انجام این کار دقیق تر خواهند بود و واقعیت های محیط را تشخیص می دهند”.

یکی از کارآموزان تابستانی در مورگان استنلی گفت که اگرچه رویای او رفتن به امور مالی نبود، اما امیدوار بود قبل از بدتر شدن شرایط اقتصادی، پیشنهادی به او بدهد. یکی دیگر از کارآموزان آمازون، که خواست نامش فاش نشود، احساسات مشابهی را ابراز کرد. او در حال حاضر سه تابستان است که در آمازون کار می کند و فکر می کند که ممکن است به دلیل امنیت بماند.

زمانی که شرکت‌های بزرگ فناوری استخدام‌ها را کند کردند و شرکت‌های کوچکتر برنامه‌ها را لغو کردند یا پیشنهادات را دریافت کردند، عصبی شد. کوین بیس پیشنهادهای کاری را لغو کرد و در اوایل تابستان امسال اعلام کرد که استخدام را متوقف می کند. توییتر نیز در ماه می و در بحبوحه تلاش برای خرید ایلان ماسک، پیشنهادات خود را پس گرفت.

به گفته هانس شواند، اقتصاددان مؤسسه مطالعات سیاست دانشگاه نورث وسترن، مشاغل کمتر در شرکت‌های برتر به این معنی است که برخی از فارغ‌التحصیلان مشاغل کم‌درآمدتری را در کارفرمایان کم‌درآمد انتخاب می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:  تلسکوپ جیمز وب ناسا در فاصله 500 میلیون سال نوری از زمین کهکشان شگفت انگیز چرخ دستی را ثبت کرد.

شواند گفت: «میزان کارورزان امسال بدتر از سال‌های گذشته نیست. در مقایسه با فارغ التحصیلانی که وارد بازار کار قوی تری می شوند، به اصطلاح «فارغ التحصیلان رکود» حتی پس از بهبود شرایط اقتصادی، درآمد کمتری دارند.

آندریا بیزلی، سخنگوی متا، گفت که متا فعلاً از استخدام خودداری کرد زیرا استخدام افراد جوان از نقش‌های سطح ارشد پیشی گرفته است. متا تلاش‌های خود را بر استخدام پست‌های رهبری و سطوح ارشد، به‌ویژه موارد مرتبط با حوزه‌هایی مانند یادگیری ماشین و هوش مصنوعی متمرکز خواهد کرد.

یکی از کارآموزان مهندسی نرم افزار متا توضیح داد که او و سایر کارآموزان از این اعلام شوکه شدند زیرا این شرکت به پیشنهادهای سخاوتمندانه شهرت دارد. این کارآموز که از ترس به خطر افتادن آینده شغلی خود از ذکر نام خودداری کرد، گفت که مدیران در تابستان از کار او تمجید کردند و او شیفته سبک زندگی فناوری شد، از سوشی رایگان در دفتر نیویورک گرفته تا یارانه عضویت در باشگاه. . پس از اتمام تحصیلش نمی توانست صبر کند تا برگردد.

پس از تغییر برنامه های متا، او از رویاهای زندگی پس از فارغ التحصیلی در شرکت دست کشید و شروع به به روز رسانی رزومه خود کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا