تکنولوژی

متا موجو بازگشته است زیرا درآمد شگفت‌انگیز باعث رالی Big Tech می‌شود

سهام متا پلتفرمز در روز پنجشنبه حدود 28 درصد افزایش یافت و پس از اینکه مالک فیس بوک با کاهش پیش بینی هزینه و افزایش طرح خرید 40 میلیارد دلاری وال استریت به وال استریت ضربه زد، به افزایشی در بخش فناوری کمک کرد.

این شرکت قرار بود بیش از 110 میلیارد دلار به ارزش بازار خود اضافه کند و در مسیر ثبت بهترین روز خود در یک دهه بود. این جهش همچنین سهام آمازون را افزایش داد. com، Apple و Alphabet که همگی ارزش گذاری بیش از 1 تریلیون دلار دارند و پس از بسته شدن بازار، درآمد خود را گزارش خواهند کرد.

حرکت متا در چهارشنبه برای مهار هزینه ها، تغییری چشمگیر برای شرکتی است که میلیاردها دلار هزینه کرده است تا چشم انداز خود از دنیای متا آینده نگر را به واقعیت تبدیل کند، حتی در شرایطی که تجارت اصلی آن توسط رقابت سخت و بازار تبلیغات ضعیف متزلزل شده است.

حداقل 24 تحلیلگر پس از نتایج، اهداف قیمتی خود را برای سهام افزایش دادند و چندین نفر گفتند که ترکیبی از هزینه‌های کمتر، رشد درآمد خوش‌بینانه و بازخرید سهام، سود هر سهم متا را افزایش می‌دهد.

تحلیلگران Evercorse ISI با اشاره به تحولات مثبت گفتند: “این نادر است.” “و سهام به کمیاب واکنش نشان می دهند.”

این نتایج همچنین پس از سقوط درآمد اسنپ در روز سه‌شنبه باعث کاهش سهام فناوری شد، باعث آرامش بازار شد.

فیونا سینکوتا، تحلیلگر سیتی ایندکس، می‌گوید: «پس از شکست اسنپ، این واقعیت که متا آنقدر بد نبود، مگاکاپ‌های فناوری را تشویق کرد.

مطلب پیشنهادی:  Neuralink ایلان ماسک اولین کاشت تراشه مغز انسان را انجام داد. تمام آنچه نیاز است بدانید

همچنین یک فدرال رزرو (فدرال رزرو) کمتر تندرو وجود دارد، که همچنین تقاضا برای رشد و سهام فناوری را به طور کلی افزایش می دهد.

“سال اجرا”

متا اکنون انتظار دارد که هزینه های سال 2023 بین 89 تا 95 میلیارد دلار باشد که کاهش شدیدی از چشم انداز قبلی 94 میلیارد دلاری به 100 میلیارد دلار است و مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت، این دوره را “سال کارآمدی” نامیده است.

این پیش‌بینی نشان‌دهنده صرفه‌جویی ناشی از کاهش ۱۱۰۰۰ شغلی است که در ماه نوامبر اعلام کرد، برنامه‌هایی برای کاهش هزینه‌های ساخت مرکز داده و حرکت به سمت واگذاری پروژه‌های غیرکلیدی.

راس مولد، مدیر ارشد سرمایه گذاری در AJ Bell، گفت: «این وعده که سال 2023 یک سال عملکرد خواهد بود، همیشه با سرمایه گذارانی که نگران هزینه های هنگفت با هدف پتانسیل اثبات نشده متاورس هستند، خوب خواهد بود.

همچنین نشانه‌هایی وجود داشت که نشان می‌دهد تجارت اصلی رسانه‌های اجتماعی متا به مسیر خود بازگشته است، با عملکرد درآمدزایی برای ویدیوهای کوتاه در فیس‌بوک دو برابر شده و کسب‌وکار در مسیر شکست تا اواخر سال 2023 است.

این شرکت که درآمد سه ماهه اول را بالاتر از تخمین های بازار پیش بینی کرده بود، همچنین گفت که تعداد کاربران فعال روزانه فیس بوک از 1.98 میلیارد در سه ماهه قبل به 2 میلیارد افزایش یافته است.

تحلیلگران Baird گفتند: “متا در حال بازپس گیری موجو خود است.”


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا