موبایل

محدوده AirTags: این تا جایی است که ردیاب می تواند به آن برسد

AirTag به یک حلقه کلید متصل است
گرایش های دیجیتال

Apple AirTag ابزاری مفید برای ردیابی اشیاء با ارزش مانند کیف پول، کلید، چمدان و کوله پشتی است. این برچسب‌ها از فناوری‌های مختلفی استفاده می‌کنند که به شما امکان می‌دهند با استفاده از دستگاه اپل سازگار خود مانند iPhone 15 Plus، موارد خود را در فواصل کوتاه و طولانی ردیابی کنید. ممکن است تعجب کنید که چقدر می توانید موارد خود را با AirTags ردیابی کنید. وقت آن است که بفهمیم.

محدوده AirTags توضیح داده شده است

Apple AirTag در یک کیف پول مشکی.
برایان ام ولف / گرایش های دیجیتال

محدوده AirTag ها بسته به روشی که برای پیدا کردن آنها استفاده می کنید متفاوت است. اتصال بلوتوث زمانی کار می کند که AirTag های شما نزدیک دستگاه اپل پشتیبانی شده شما باشد. در غیر این صورت از شبکه Find My اپل استفاده می شود. خوشبختانه نیازی به انتخاب روش ندارید زیرا در پشت صحنه به صورت خودکار انتخاب می شود.

اگر در فاصله 30 فوتی AirTag خود هستید و آیفون 11 یا جدیدتر دارید، می توانید AirTag خود را (در جهت آن) با استفاده از فناوری Ultra Wideband مشخص کنید.

بلوتوث در مقابل Ultra Wideband در مقابل Find My

قابلیت ردیابی دقیق اپل واچ سری 9.
اندی باکسال / روندهای دیجیتال

هنگامی که مستقیماً از طریق بلوتوث متصل می شود، برد معمولی AirTag حدود 30 فوت یا 10 متر است. با این حال، با استفاده از شبکه Find My Apple، AirTag شما می‌تواند با استفاده از یک رله ناشناس که از طریق دستگاه‌های دیگر اپل ساخته شده است، پیدا شود. تا زمانی که دستگاه اپل دیگری در محدوده بلوتوث AirTag باشد و به اینترنت متصل باشد، برد این شبکه اساساً نامحدود است. با این شبکه می توانید AirTag خود را پیدا کنید حتی اگر از آن دور باشید. می‌توانید مکان آن را روی نقشه در برنامه Find My مشاهده کنید.

مطلب پیشنهادی:  Samsung Galaxy S24 FE در حال توسعه برای عرضه زودتر از حد معمول: گزارش

Ultra Wideband یک ویژگی در آیفون 11 و مدل های جدیدتر است، به جز آیفون SE (نسل دوم و سوم)، که مکان یابی دقیق را امکان پذیر می کند. با استفاده از این ویژگی، اپلیکیشن Find My می تواند مکان دقیق کالای گم شده شما را به دقت شناسایی کند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که Ultra Wideband در همه کشورها یا مناطق در دسترس نیست و تابع الزامات مقررات بین المللی است.

علاوه بر Ultra Wideband، Precision Finding از دوربین آیفون، ARKit، شتاب سنج و ژیروسکوپ برای راهنمایی کاربران به موقعیت AirTag از طریق لمسی، بازخورد بصری و صداها استفاده می کند.

اپل نه اندروید

Sony Xperia 10 Plus با Apple iPhone 15 Pro Max.
اندی باکسال / روندهای دیجیتال

به عنوان یادآوری، AirTags فقط با دستگاه های اپل کار می کند. با این حال، گوگل نسخه خود را از شبکه Find My اپل معرفی کرده است که با دستگاه های مبتنی بر اندروید کار می کند. اولین مورد از این محصولات از Chipolo وارد خواهد شد، که در حال حاضر دارای محصولاتی است که از شبکه Find My اپل پشتیبانی می کنند، مانند Chipolo One Spot. همچنین لیست رو به رشدی از جایگزین های دیگر برای AirTags وجود دارد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا