تکنولوژی

مدیر عامل انویدیا می گوید هوش مصنوعی می تواند طی پنج سال آزمایش های انسانی را پشت سر بگذارد

جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا، روز جمعه گفت که هوش عمومی مصنوعی می تواند – طبق برخی تعاریف – در کمتر از پنج سال آینده ظاهر شود.

هوانگ، که رهبری سازنده تراشه‌های هوش مصنوعی جهان را بر عهده دارد که برای ایجاد سیستم‌هایی مانند ChatGPT OpenAI استفاده می‌شود، در حال پاسخ به سوالی در یک انجمن اقتصادی که در دانشگاه استنفورد برگزار شد، در مورد اینکه چقدر طول می‌کشد تا به یکی از اهداف دیرینه سیلیکون ولی برسد. دره ای برای ایجاد رایانه هایی که می توانند مانند انسان فکر کنند.

هوانگ گفت که پاسخ تا حد زیادی به نحوه تعریف هدف بستگی دارد. هوانگ گفت، اگر تعریف توانایی گذراندن آزمایشات انسانی باشد، هوش عمومی مصنوعی (AGI) به زودی وارد خواهد شد.

“اگر من … هر تستی را که می توانید تصور کنید، به هوش مصنوعی بدهم، شما این لیست از تست ها را تهیه می کنید و آن را در مقابل صنعت علوم کامپیوتر قرار می دهید، و من حدس می زنم که پنج سال بعد در هر یک از آنها خوب عمل کنیم. هوانگ گفت که ارزش شرکتش در روز جمعه به 2 تریلیون دلار رسید.

در حال حاضر، هوش مصنوعی می‌تواند تست‌هایی مانند آزمون‌های وکالت قانونی را پشت سر بگذارد، اما همچنان با تست‌های پزشکی تخصصی مانند گوارش مشکل دارد. اما هوانگ گفت که در عرض پنج سال، او نیز باید بتواند از هر یک از آنها عبور کند.

اما طبق تعاریف دیگر، هوانگ گفت، AGI ممکن است بسیار دورتر باشد، زیرا دانشمندان هنوز در مورد چگونگی توصیف نحوه عملکرد ذهن انسان توافق ندارند.

مطلب پیشنهادی:  سیارک های دوبرابر عجیب - چه هستند

هوانگ گفت: “بنابراین دستیابی به عنوان یک مهندس دشوار است” زیرا مهندسان به اهداف خاصی نیاز دارند.

هوانگ همچنین به این سوال پاسخ داد که برای حمایت از گسترش صنعت هوش مصنوعی به چند کارخانه تولید تراشه به نام “کارخانه” در صنعت نیاز است. گزارش های رسانه ای می گویند سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI معتقد است که کارخانه های بیشتری مورد نیاز است.

هوانگ گفت که بیشتر مورد نیاز خواهد بود، اما هر تراشه نیز در طول زمان بهتر می شود و تعداد تراشه های مورد نیاز را محدود می کند.

ما به کارخانه های بیشتری نیاز خواهیم داشت. با این حال، به یاد داشته باشید که ما همچنین در حال بهبود الگوریتم‌های (AI) و پردازش فوق‌العاده در طول زمان هستیم.» اینطور نیست که کارایی رایانه‌ها همان چیزی باشد که امروز است، و بنابراین تقاضا بسیار زیاد است. من کامپیوترها را در طول 10 سال میلیون ها بار بهبود می بخشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا