تکنولوژی

مراقب این باگ واتس اپ باشید! این اتصال خطرناک می تواند باعث از کار افتادن برنامه شما شود

اگر از واتس اپ در دستگاه اندرویدی استفاده می کنید، پس باید بسیار مراقب باشید! یک لینک به ظاهر بی ضرر در چت های فردی و گروهی WhatsApp در حال پخش است که می تواند باعث از کار افتادن برنامه شود. طبق گزارش Android Police، باز کردن یک چت گروهی یا فردی که حاوی لینک مشکل‌ساز مانند wa.me/settings است، باعث از کار افتادن برنامه می‌شود. به طور معمول، پیوند کاربران را به تنظیمات واتس اپ هدایت می کند، اما در حال حاضر باعث از کار افتادن نسخه اندروید واتس اپ می شود، همانطور که محقق امنیتی مایور پاندیا در تاریخ کشف و تایید کرد. توییتر.

این باگ بر کاربران واتس اپ بیزینس نیز تأثیر می گذارد. این گزارش نشان می دهد که به محض باز شدن چت حاوی پیوند مذکور، باعث خرابی می شود. با این حال، برنامه تا زمانی که مجدداً راه اندازی شود، عملکرد عادی خود را از سر می گیرد، مگر اینکه دوباره به رشته پیام خاص دسترسی پیدا کنید.

با این حال، این اولین بار نیست که چنین حادثه ای گزارش می شود. علاوه بر قطع سرویس، دو سال پیش یک والپیپر تک پیکسلی این قابلیت را داشت که فوراً برنامه را خراب کند.

کاری که کاربران واتس اپ باید انجام دهند

پاندیا مایور، محقق امنیتی می‌گوید: «این پیام (http://w.me/settings) را برای کسی در چت ارسال نکنید. در غیر این صورت، واتس اپ را از کار می اندازد.» خوشبختانه، این باگ تنها بر دستگاه های اندرویدی تأثیر می گذارد، به این معنی که کاربران آیفون و وب از آن در امان هستند. اگر قبلاً چنین پیوندی حاوی پیام ارسال کرده اید، راه حل دیگری برای این اشکال وجود دارد!

مطلب پیشنهادی:  ویدئوهای هوش مصنوعی گوگل به آینده ای که توسط ماشین تولید می شود اشاره می کند

این محقق پیشنهاد کرد که می توانید از برنامه وب یا دسکتاپ واتس اپ برای حذف آن پیام از چت استفاده کنید و سپس از برنامه بدون خراب شدن استفاده کنید. به نظر می رسد این یک راه حل موقت است تا زمانی که واتس اپ این مشکل را برطرف کند.

WhatsApp: اقدامات ایمنی آنلاین

  • هنگام باز کردن این لینک باید مراقب باشید. اگر به این لینک برخورد کردید، بهتر است از کلیک روی آن خودداری کنید.
  • با این حال، اگر مهم به نظر می رسد، یک رویکرد محتاطانه این است که پیوند را کپی کنید و آن را جداگانه بررسی کنید.
  • به روز نگه داشتن تلفن خود با برنامه های آنتی ویروس نیز می تواند از شما در برابر بدافزار محافظت کند.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا